Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūrų muziejus kviečia keliauti „Gintaro keliu“

Akimirkos iš ankstesnių žvejo kiemo švenčių „Žuvys išgalvojo giesmes“.
Jūrų muziejaus nuotr. / Akimirkos iš ankstesnių žvejo kiemo švenčių „Žuvys išgalvojo giesmes“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį ir sekmadienį Jūrų muziejus kviečia praleisti „Giesmių saloje“ – Etnografinėje žvejo sodyboje, kur jau šeštąjį kartą rengiama žvejo kiemo šventė „Žuvys išgalvojo giesmes“.

„Muziejaus renginiai subalansuoja Jūros šventę, suteikia jai orumo, išminties, pagarbos tradicijoms, – sako muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Mūsų rengiamos parodos, istorinės sąmonės žadinimas pristatant atstatytą dorę, pajūrio žvejų tradicijų puoselėjimas – tai tikros jūrinės kultūros citatos. Mes nesiorientuojam į tūkstantinę publiką, mes dirbam tiems, kurie nori pažinti ir patirti jūrinę kultūrą, o ne pigų jos pakaitalą.“

Visą Jūros šventės savaitę muziejus nužymėjo prasmingais renginiais: atidarytos parodos „Pirmosios Lietuvos burės“ „Dingusio laivyno liudininkas“, pagerbti jūrą Lietuvai atvėrę jūrininkai, o penktadienį 15 val. Danės krantinėje prie „Švyturio menų doko“ vyks iškilminga vardo suteikimo ceremonija atstatytam istoriniam laivui – dorei.

Savaitgalį vyksianti Žvejo kiemo šventė „Žuvys išgalvojo giesmes“ vilios pasiilgusius ramybės ir tikrumo, masins rūkytos žuvies ir verdamos žuvienės kvapais ir siūlys sužinoti viską apie pamario brangakmenį – gintarą. Šventės dalyviai keliaus „Gintaro keliu“, kuriame bus galima išmokti gintaro gaudymo gudrybes, pamatyti, kaip senoviniu būdu apdirbimas gintaras, sužinoti, kuo jis naudingas sveikatai ir grožiui, net paragauti gintaro arbatos.

Gintaro atsiradimo istoriją, prekybos kelius ir gintaro išgavimo būdus pristatys Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus edukologė Diana Našutinskaitė. Meistrai Algis Marčius ir Valdas Jaura demonstruos gintaro apdirbimą staklėmis, gintaro malūnu. Kiekvienas svečias galės „pasigaminti“ savo gintaro gabalėlį.Gintaro šveitimo ir poliravimo subtilybes atskleis Liaudies buities muziejaus meistras Jonas Aliulis.

Liaudies meistrai demonstruos, kaip meistraujama iš medžio, sužinosite, kaip senovėje buvo rūkoma žuvis, kokių įrankių tam reikėjo ir galėsite paskanauti ką tik išrūkytos žuvies ar gardžiai kvepiančios tradicinės žuvienės.

Žvejo kiemo svečius linksmins folkloro ansambliai „Kamana“, „Luotužė“, „Kuršių ainiai“, „Kuršiukai“, „Dainoriai“, „Pilutė“, „Cyrulelis“ ir „Aušrinė“.

Prasidės ši šventė protingu pasisėdėjimu – „Akademija po obelim“. Čia šeštadienį jau nuo 11.20 val. galima bus prisijungti prie mokslo vyrų bei moterų ir pasiklausyti pranešimų apie gintarą: „Lenkų Jūratė“, „Gintaras priešistorėje“, „Gintarų kasyklos Juodkrantėje“, „Gintaras ir medicina“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min