Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūrų muziejus pradeda trisdešimtąjį sezoną

Muziejus jubiliejiniais metais yra numatęs surenti kelias parodas.
Muziejaus nuotr. / Muziejus jubiliejiniais metais yra numatęs surenti kelias parodas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Labiausiai lankomas Lietuvos muziejus – Jūrų muziejus - nuo trečiadienio pradeda 30-ąjį sezoną.

Šiame muziejuje dažniausiai lankosi moksleiviai ir šeimos su vaikais. Pasak jo direktorės Olgos Žalienės, viena pagrindinių muziejaus misijų – edukacinė. „Stengiamės, kad kiekvienas mūsų muziejaus lankytojas ne tik pasidžiaugtų įspūdingais delfinų šuoliais ar smagiai praleistų laiką stebėdamas Šiaurės jūrų liūto pasirodymą, bet ir sužinotų, kaip Žemėje atsirado gyvybė, atkreiptų dėmesį į artimiausios mums – Baltijos jūros ekologijos problemas, susipažintų su Lietuvos laivybos istorija nuo ankstyviausių laikų: nuo luoto iki sovietinio laivų“, – sakė O.Žalienė.

Anot jos, Jūrų muziejų jau galima drąsiai vadinti potyrių muziejumi. Čia veikia moderni ekspozicija, pasakojanti apie plėšrius ir pavojingus Pietų jūrų gyvūnus, panardinanti lankytoją į paslaptingą teatralizuotą atmosferą, kurioje akis į akį susiduriama su plėšriausiais vandenų gyventojais.

Jūrų muziejus šiemet ryžtasi pradėti drąsų projektą: akvariumo rekonstrukciją, prie šio projekto dirbo žinomiausi Europoje akvariumų specialistai.

Jubiliejinis Jūrų muziejaus sezonas bus itin turtingas įvykiais, renginiais, parodomis ir leidiniais. Kadangi pats muziejaus gimtadienis beveik sutampa su Klaipėdoje šiais metais vyksiančia didžiąja „The Tall Ships’ Races“ regata, daug dėmesio muziejus skirs Lietuvos būrinio laivyno istorijos akcentavimui.

Jau ruošiama ekspozicija, pasakojanti apie Klaipėdos burinį laivyną, baigiama rengti spaudai solidi mokslo populiarinimo straipsnių knyga „Vėjas rėjose. Burlaivių epocha Lietuvoje“, Kruizinių laivų terminale bus atidaryta lauko paroda „Lietuva po burėmis“. O Juodkrantėje startuos unikalus projektas – tūkstantmečio ekspedicija kurėnais po Kuršių marias, pavadinta „Bėki, laivuži, maružėlėmis“. Joje dalyvaus penki kurėnai ir trys venterinės valtys.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min