Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Betingis traukiasi iš prokuratūros

Kęstutis Betingis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kęstutis Betingis
Šaltinis: BNS
0
A A

Kauno apygardos prokuratūros vadovas Kęstutis Betingis traukiasi iš tarnybos prokuratūroje.

„Parašytas yra mano prašymas atleisti iš tarnybos prokuratūroje, o motyvai susiję su tuo, kad baigiasi kadencija, ir kitos priežastys, kurias, kai bus priimtas sprendimas pagal mano prašymą, pakomentuos arba Generalinė prokuratūra, arba aš pats“, – BNS trečiadienį sakė K.Betingis.

Jo kadencija Kauno apygardos prokuratūros vadovo poste baigiasi birželio 25 dieną.

K.Betingis teigė išsamiau savo pasitraukimo motyvus išdėstysiantis po to, kai generalinis prokuroras Darius Valys priims sprendimą dėl jo pareiškimo.

Klausiamas, ar buvo sulaukęs ultimatyvių reikalavimų, K.Betingis sakė apie juo taip pat kalbėsiąs vėliau.

Generalinės prokuratūros atstovė Vilma Mažonė sakė, kad K.Betingio prašymas gautas, bet generalinis prokuroras Darius Valys sprendimo kol kas nepriėmė.

„Paprasta situacija. Pirmiausia, vienaip ar kitaip beskaičiuotume – penkerių metų kadencijos pabaiga. Buvo pateiktas prašymas antrai kadencijai, eiga nebuvo duota ir prasidėjo įvairūs kliuviniai. Todėl be visų kitų interpretacijų priimtas sprendimas,  savo noru, pasibaigus kadencijai, kad būčiau atleistas iš tarnybos Lietuvos prokuratūroje. O ten, kad buvo kai kurie reikalavimai ultimatyvūs, tai palikime ateičiai“, – sakė K.Betingis.

Generalinės prokuratūros atstovė Vilma Mažonė sakė, kad K.Betingio prašymas gautas, bet generalinis prokuroras Darius Valys sprendimo kol kas nepriėmė.

„Generalinės prokuroras sprendimą priims išnagrinėjęs prašymą“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė.

Prieš mėnesį Kauno prokuratūros vadovas teigė negaunantis atsakymo, kodėl nėra priimamas sprendimas dėl jo skyrimo Kauno apygardos vyriausiuoju prokuroru kitai penkerių metų kadencijai, nors Atrankos komisija jį buvo įvertinusi geriausiais balais.

Tuo metu Generalinė prokuratūra aiškino, jog K.Betingis nėra atrankos laimėtojas ir generalinis prokuroras Darius Valys turi teisę neatsižvelgti į komisijos vertinimus bei nepasirinkti nė vieno kandidato.

Kauno apygardos prokuratūrai K.Betingis vadovauja nuo 2002 metų.

Prieš kelerius metus pedofilijos skandalo įkarštyje K.Betingis tuometinio laikinojo generalinio prokuroro Raimondo Petrausko sprendimu buvo pažemintas pareigose, tačiau teismo sprendimu buvo grąžintas į buvusias pareigas.

Papildyta 13.03 val.: Generalinė prokuratūra – K.Betingis nesutiko užimti kitų pareigų prokuratūroje

Kadenciją baigiančiam Kauno apygardos prokuratūros vadovui Kęstučiui Betingiui buvo siūlomos kitos – laisvos žemesnės prokuroro pareigos Generalinėje bei kitose prokuratūrose, tačiau jis nesutiko, BNS trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

„Įstatymas numato, kad pasibaigus skyrimo į pareigas laikotarpiui (kadencijai), prokuroras jo sutikimu be atrankos perkeliamas į prokuroro pareigas prokuratūroje, kurioje jis ėjo vyriausiojo prokuroro ar jo pavaduotojo pareigas, arba jo sutikimu – kitoje teritorinėje prokuratūroje. Šiuo pagrindu prokuroras negali būti paskirtas į vyriausiojo prokuroro ar jo pavaduotojo pareigas, bet gali būti perkeltas į kitas žemesnes prokuroro pareigas“, – teigiama Generalinės prokuratūros atsakyme BNS.

Generalinė prokuratūra nurodo, kad vadovaujantis įstatymu K.Betingiui buvo pasiūlyta užimti laisvas prokuroro pareigas Generalinėje ir kitose prokuratūrose, iš viso – laisvos šiuo metu 22 pareigybės.

„K.Betingis taip pat buvo informuotas, kad nesant laisvų pareigybių Kauno apygardos prokuratūroje arba kitoje teritorinėje prokuratūroje, bus svarstomas jų įsteigimo klausimas atsižvelgus į išreikštą valią. Iš Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro gautas atsakymas, kad jis nesutinka būti perkeliamas į žemesnes pareigas ir pasibaigus kadencijai paprašė atleisti jį iš tarnybos Lietuvos Respublikos prokuratūroje“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Generalinė prokuratūra taip pat pažymi, kad Lietuvos prokuratūroje šiuo metu vyksta daugiau atrankų į vadovaujančias pareigas kitose prokuratūrose, „tačiau turimais duomenimis, K. Betingis neišreiškė noro jose dalyvauti“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min