Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

K.Brazauskienė valstybinės rentos paprašė atsikračiusi skolų ir praturtėjusi 6 mln. litų

Kristina Brazauskienė
BFL/Ričardo Grigo nuotr. / Kristina Brazauskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Velionio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlė verslininkė Kristina Brazauskienė valstybinės rentos paprašė atsikračiusi skolų ir praturtėjusi 6 mln. litų, ketvirtadienį rašo „Lietuvos rytas“.

Pasak dienraščio, dėl skolų statybininkams K.Brazauskienė pardavė šalia jai priklausančio Vilniaus viešbučio „Crowne Plaza“ stūksančius pamatus. Valstybės rentos siekianti buvusio šalies prezidento A.Brazausko našlė iš šio sandorio uždirbo 6 mln. litų.

Liepos 15-ąją K.Brazauskienė beveik už 14 mln. litų pardavė statomą apartamentinį viešbutį, o praėjus lygiai savaitei po sandorio paprašė rentos.

Statomą 4–9 aukštų apartamentinį viešbutį vaizdingoje vietoje iš moters nupirko statybų bendrovė „Veikmės statyba“, kuri jį ir statė. Antradienį šiai įmonei buvo ir oficialiai pernuomota žemė, priklausanti apartamentiniam viešbučiui.

Iš sutartyje numatytų beveik 14 mln. litų K.Brazauskienei liko apie 6 mln. litų. Likusi dalis – 7,7 milijono litų – įmonei „Veikmės statyba“ atiteko kaip K.Brazauskienės skola už statybas, rašo „Lietuvos rytas“.

Dėl susidariusių skolų 2009-ųjų gegužės 29 d. teismas buvo areštavęs šį statomą viešbutį, kuris tuo metu priklausė bendrovei „Embex“. Ši bendrovė įsikūrusi viešbutyje „Crowne Plaza“, o jos savininkė ir vadovė yra K.Brazauskienė. Tačiau pernai pavyko ginčą išspręsti taikiai.

Tarp „Veikmės statybos“ ir „Embex“ taikos sutartis sudaryta praėjusių metų birželio 19 d. Vilniaus apygardos teisme. Pagal susitarimą K.Brazauskienė įsipareigojo „Veikmės statybai“ grąžinti 7,7 mln. litų skolą, taip pat sumokėti beveik 200 tūkst. litų delspinigių.

Viešbutis pradėjo kilti 2008 metais, tačiau tų pačių metų pabaigoje darbai „Crowne Plaza“ kaimynystėje sustojo.

„Sustojo finansavimas, sustojo ir statybos“, – paaiškino apartamentinio viešbučio statybos projekto autorius Antanas Gvildys.

Šį projektą įgyvendinanti bendrovė „Archinova“ turėtų ir prižiūrėti tolesnes statybas. Bet nei K.Brazauskienė, nei naujieji statomo viešbučio savininkai į projektuotojus dar nesikreipė.

„Patys dar nežinome, ką su tuo pastatu daryti. Tiriame rinką, jos poreikius. Pastate gali būti ir viešbutis, ir butai. Kol kas mums dar neaišku, kada ir ką su juo daryti“, – kalbėjo statybų bendrovės „Veikmė“, kuriai priklauso ir „Veikmės statyba“, generalinis direktorius Eugenijus Zaremba.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min