Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 rugpjūčio 25d. 17:15

D.Grybauskaitė: K.Brazauskienei valstybinę našlių rentą numato Prezidento įstatymas

Kristina Brazauskienė
BFL/Ričardo Grigo nuotr. / Kristina Brazauskienė
Valstybinę našlių rentą prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlei Kristinai Brazauskienei numato Prezidento įstatymas, trečiadienį sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tai yra numatyta Prezidento įstatyme ir viskas remiasi būtent įstatymu, visos garantijos“, – žurnalistams teigė D.Grybauskaitė.

Prezidentė taip pat užsiminė, kad svarstant klausimą dėl velionio prezidento A.M.Brazausko atminimo įamžinimo „dalinai dalyvaus“ ir Prezidentūra, tačiau tai nesanti „prezidentės prerogatyva“.

Su prašymu jai skirti valstybinę našlių rentą K.Brazauskienė į Prezidentūrą kreipėsi rugpjūčio pradžioje, o ši persiuntė prašymą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM).

Pagal parengtą Vyriausybės nutarimo projektą, valstybinė našlių renta K.Brazauskienei turėtų būti paskaičiuota nuo liepos 23 dienos.

Paklausta, ar nuo to laiko pasikeitė jos darbinė padėtis, K.Brazauskienė BNS yra sakiusi, jog atsisakė pareigų viešbutyje „Crowne Plaza Vilnius“, tačiau tebėra jo akcininkė.

Moteris patvirtino, kad rentos prašo, nes nebeturi draudžiamųjų pajamų. Tačiau sakė, kad tokių pajamų ateityje tikisi turėti, todėl nemano rentą gauti visą gyvenimą.

K.Brazauskienė priminė turinti ir finansinių įsipareigojimų.

SADM aiškinamajame rašte teigiama, kad K.Brazauskienė atitinka visas įstatymu nustatytas sąlygas minėtajai rentai skirti.

Prezidento valstybinė našlių renta neskiriama, o paskirtoji valstybinė renta nemokama, kol našlys (našlė) turi draudžiamųjų pajamų. SADM teigimu, K.Brazauskienė draudžiamųjų pajamų nebeturi nuo 2010 metų liepos 23 dienos.

Prezidento valstybinės našlių rentos dydis yra 50 proc. prezidento valstybinės rentos dydžio. A.M.Brazausko renta siekė 13 920 litų.

K.Brazauskienei liepos pradžioje leista likti gyventi prezidento rezidencijoje Turniškėse.
Pirmasis tiesiogiai išrinktas Lietuvos prezidentas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė birželio 26 dieną Vilniuje.

Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993–1998 metais, o 2001–2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu 1988–1990 metais A.M.Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai.  

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

26:24
07:19
07:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min