2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

K.Budrys: visuomenei ir tarnybai būtų geriau, jei Seimas gautų atsakymus dėl VSD

Prezidento patarėjas nacionaliniam saugumui Kęstutis Budrys sako, kad žurnalistų knygoje iškeltų klausimų dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos atsakymas būtų naudingas visuomenei ir pačiai tarnybai.
Kęstutis Budrys
Kęstutis Budrys / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Seimas, kaip institucija, kuriai yra atskaitingas VSD, antra, kaip institucija, kuri vykdo parlamentinę kontrolę ir priežiūrą, jis turi tuos atsakymus gauti. Man atrodo, čia visiems ir visuomenei, ir tarnybai, ir visiems būtų gerai, kad kuo anksčiau juos gautume“, – Žinių radijui antradienį sakė K.Budrys.

„Visi klausimai, kurie yra užduodami žvalgybos institucijoms, dėl jų darbo, dėl skaidrumo, dėl įvairių aspektų, kurie gali leisti suabejoti, kad yra laikomasi politinio neutralumo principo, visi šie klausimai turi būti atsakyti ir kuo greičiau“, – kalbėjo jis.

Svarstymai nagrinėti VSD veiklą kilo žurnalistams Dovydui Pancerovui ir Birutei Davidonytei išleidus knygą, kurioje pateikiamas aukštas pareigas departamento užėmusio pareigūno liudijimas. Pranešėjas teigė, kad jis 2018 metų liepą iš departamento direktoriaus pavaduotojo Remigijaus Bridikio gavo kelis lapus su daug pavardžių ir žodinį pavedimą „patikrinti vieno kandidato rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą“, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo nurodyti tuomet dar kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos rėmėjai ir bendražygiai.

VSD atstovai tvirtino tikrinę visų kandidatų komandas, pats pranešėjas tikino, kad tikrinta tik G.Nausėdos aplinka, o R.Bridikis jam patvirtino, kad sąrašai buvo gauti iš paties G.Nausėdos. Prezidentas kategoriškai neigia prašęs VSD tikrinti jo komandą.

Liberalas Raimundas Lopata pasiūlė dėl knygoje išdėstytų faktų atlikti parlamentinį tyrimą. Opoziciniai „valstiečiai“ siūlo tyrimą atlikti kitu kampu ir kelti klausimus, „ar šis dirbtinai keliamas skandalas nėra gerai organizuoto poveikio valstybės politikams bei politiniams sprendimams, susijusiems su nacionaliniu saugumu, procesas“.

Pasak K.Budrio, jeigu nėra gaunami pakankamai aiškūs atsakymai galima „svarstyti apie kitas jų gavimo formas“.

„Tiek ilgai tęsti ir nesuformuluoti klausimų ir nesukurti sąlygų, kur būtų galima gauti aiškius atsakymus, kas buvo padaryta, kaip buvo pateikta ar kažkas iš tikrųjų buvo tam tikri metu nuslėpta – tą reikia padaryti“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas yra teigęs, kad parlamentas formuluos klausimus ir šalies vadovui G.Nausėdai, ir VSD direktoriui Dariui Jauniškiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min