Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

K. Daukšys: „Teisėsauga apie pavojų O. Čiukčio gyvybei ir sveikatai informacijos neturi”

Osvaldas Čiukšys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Osvaldas Čiukšys
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narys Kęstutis Daukšys kreipėsi į šalies teisėsaugos institucijas dėl galimo pavojaus IAE direktoriaus Osvaldo Čiukšio sveikatai ir gyvybei. trečiadienį K.Daukšys išplatino pranešimą, kurio esmė tokia: O. Čiukšiui pavojus nekyla.

Pranešime rašoma, jog, sulaukus atsakymų iš Generalinės prokuratūros, Valstybės saugumo departamento, Policijos departamento bei Specialiųjų tyrimų tarnybos paaiškėjo, kad 26 tūkstančių litų atlyginimą gaunančio direktoriaus saugumui jokių grėsmių nekyla.

„Premjeras Andrius Kubilius bei energetikos ministras Arvydas Sekmokas bandė visuomenei „argumentuoti”, kodėl IAE vadovas uždirba daugiau nei Lietuvos Prezidentė. Iš pradžių prabilta apie radiacijos keliamus pavojus. Pakvietęs radiacinės saugos specialistus išsiaiškinau, jog gyventi Ignalinos regione saugiau nei Klaipėdoje. Tuomet, premjeras iš Seimo tribūnos replikavo, neva, ne taip buvo suprasti A. Sekmoko žodžiai – kalbėta ne apie radiacijos, o galimo susidorojimo keliamas grėsmes. Neliko nieko kito, kaip tik patikrinti ir šį „faktą”. Paaiškėjo, jog tariamas pavojus tėra muilo burbulas, paleistas pagrįsti nepagrindžiamą IAE direktoriaus atlyginimą”, – teigė K. Daukšys.Premjeras Andrius Kubilius bei energetikos ministras Arvydas Sekmokas bandė visuomenei „argumentuoti”, kodėl IAE vadovas uždirba daugiau nei Lietuvos Prezidentė.

Generalinės prokuratūros atsakyme Seimo nariui teigiama: „Ikiteisminio tyrimo įstaigos ar prokuratūra nėra gavusios skundo, pareiškimo ar pranešimo apie kokias nors nusikalstamas veikas, padarytas ar daromas O. Čiukšio atžvilgiu. Ikiteisminis tyrimas dėl tokių aplinkybių nėra pradėtas“. Rašte taip pat tvirtinama: „O. Čiukšys nėra asmuo, kurio atžvilgiu būtų pagrindas skirti ir vykdyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio“. Panašaus atsakymo sulaukta ir iš VSD, ir iš Policijos departamento.  Jokių nerimą keliančių duomenų neturi ir STT.

„Taigi teisėsauga ir specialiosios tarnybos nemato reikalo saugoti IAE direktorių, tuo tarpu, A. Kubilius padarė savo tyrimą ir nusprendė elektrinės vadovą nuo pavojų dengti pinigais. Į pareigas pastatomas „savas“ žmogus, kuriam krizės metu skiriamas  atlyginimas, didesnis nei aukščiausių šalies vadovų. O tuomet jau svarstoma, kokią dūmų uždangą paleisti visuomenei. Toks valdžios elgesys galutinai griauna pasitikėjimą valdžia, ištrina visas teisingumo ir padorumo ribas. Manau, A. Kubilius privalo atsiprašyti žmonių ir nedelsiant sumažinti AE vadovo atlyginimą”, – teigė Seimo narys K. Daukšys.
 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min