Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2016 01 05

K.Miškinienė: vaiko teisų apsaugos paketo imsimės baigę socialinį modelį

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) įstatymų paketo dėl vaiko teisių apsaugos imsis baigęs nagrinėti socialinio modelio projektą, sako komiteto pirmininkė socialdemokratė Kristina Miškinienė.
Kristina Miškinienė
Kristina Miškinienė

„Apsitarėme dėl vaiko teisių, kaip galėtume pasirengti ir imtis to projekto, bet komitetas šiuo metu nepaprastai apkrautas, nes socialinio modelio pakete – daugybė projektų. Jei baigsime socialinį modelį, nelauksime sesijos, pradėsime nagrinėti dar iki sesijos pradžios“, – BNS antradienį sakė komiteto vadovė.

Pasak jos, komiteto darbo grupė dėl vaiko teisių apsaugos jau dabar imsis peržiūrėti senesnius pasiūlymus, kad būtų pasirengta projektams nagrinėti, ir procesas eitų greičiau.

„Apsitarėme, kad darbo grupė peržiūrės, mes labai daug rekomendacijų esame rašę dėl vaikų teisės apsaugos sistemos, peržiūrėsime, įvertinsime visa tai, kad svarstydami galėtume atsižvelgti, taip pat ir į tuos pasiūlymus, kurie šiomis dienomis buvo išsakyti viešai, institucijų, nevyriausybinių organizacijų, piliečių.

Daug yra dalykų, dėl kurių kalbėta daug kartų bet taip, deja, ir nepadaryta“, – kalbėjo komiteto vadovė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas naujos redakcijos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektas bei lydintieji projektai Seimui buvo pateikti dar pavasarį, bet dar nepradėti svarstyti pagrindiniame komitete, paskutinis papildomas komitetas savo išvadas pateikė tik gruodį.

Po tragedijos Kėdainių rajone, kai tėvas, įtariama, į šulinį įmetė du savo vaikus, prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino Seimą priimti „užsivoliojusį“, ilgą laiką nepriimamą Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kuris leistų apsaugoti vaikus „aukščiausiais standartais“. Šis įstatymas uždraustų vaikams taikyti fizines bausmes, būtų plačiai apibrėžiama smurto prieš vaiką sąvoka, išskiriamas išskiriamas fizinis, psichologinis, seksualinis smurtas, nepriežiūra.

Projekto kritikai, teigiantys, kad siūlomas reguliavimas leistų institucijoms nepagrįstai kištis į šeimą, įregistravo alternatyvų projektą, kuriuo siūloma įtvirtinti „šeimos autonomijos principą“, taip pat jame nekalbama apie fizines bausmes – nurodyta, kad drausminti vaikus draudžiama juos kankinant. Šį alternatyvų projektą registravo kelios dešimtys Seimo narių: konservatorių, „Tvarkos ir teisingumo“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, Seimo narių Mišrios grupės atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius