Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 19, 13:41

K.Navickas: interpeliacijos laikas ir klausimas atrodo keistai, jos tikslas – politinis

Interpeliacijos sulaukęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia, kad pateikti klausimai ir pasirinktas laikas atrodo keistai, jis įsitikinęs, kad iš tiesų opozicija nori patikrinti valdančiosios daugumos tvirtumą.
Kęstučio Navicko spaudos konferencija
Kęstučio Navicko spaudos konferencija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Buvau iškviestas į opozicinę frakciją antradienį, tai net neleido į tuos pačius klausimus atsakyti, sakė: čia neįdomu“, – ketvirtadienį BNS tvirtino ministras.

Jis teigė norėjęs atsakyti į klausimus dėl santykių su žemdirbių organizacijomis, tačiau nebuvo išklausytas.

Pasak ministro, šiuo metu santykiai su socialiniais partneriais yra konstruktyvūs, ministerija atsižvelgia į jų siūlymus, pageidavimus, nuolat vyksta susitikimai.

„Su žemdirbių atstovais dabar išvis kokio nors konflikto nematau, palyginti su tuo, kas buvo prieš gerą pusmetį. Tai vėlgi kas čia naujo? Kaip tik man atrodo, kad dabar yra tas konstruktyvus santykis. Su socialiniais partneriais susitinku ir šiandien po Vyriausybės valandos“, – BNS sakė K.Navickas.

Jo teigimu, priekaištai dėl modernizavimo fondo pinigų atrodo keistai, nes sprendimas priimtas beveik prieš pusantrų metų.

„Matyt, labiau reikėtų galvoti, ką norima per mane pasitikrinti. (...) Tikriausiai daugumą, pažiūrėti, kiek yra daugumos. Aš taip vertinčiau, nes interpeliacijos klausimai daugeliu atveju – techniniai“, – tvirtino K. Navickas.

Seimo opozicija ketvirtadienį pranešė surinkusi 56 parašus dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui inicijavimo.

Jų teigimu, K.Navickas nereaguoja ne tik į opozicijos išsakytas pastabas, bet ir kitų raginimus bendrauti ir bendradarbiauti, sprendžiant aktualius klausimus, neįsiklauso į žemdirbių ir ūkininkų organizacijų, mokslininkų, savivaldos atstovų argumentus.

Parlamentarų nuomone, ministras turi viešai atsakyti, kokius sprendimus priėmė reaguodamas „į sudėtingą situaciją trąšų rinkoje, kokias įgyvendino priemones siekiant palengvinti įtampą trąšų sektoriuje tiek gamintojams, tiek žemdirbiams“, taip pat, kaip planuojama pertvarkyti ir finansuoti rajoninių žemės ūkio skyrių veiklą, kad jų veikla nenutrūktų.

Seimo opozicija taip pat kelia klausimą dėl Žemės ūkio ministerijos vykdomos valstybės įmonių reorganizacijos, 384 tūkst. eurų, sumokėtų konsultantams rengiant Lietuvos bendros žemės ūkio politikos strateginį planą, nors Europos Komisija šiam dokumentui pateikė 219 pastabų ir nurodė, kad identifikuotoms silpnybėms įveikti nėra priemonių.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrams gali inicijuoti ne mažiau kaip 29 parlamentarai.

Kad ministras būtų atleistas iš pareigų, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip pusė, tai yra mažiausiai 71 Seimo narys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min