Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

K.Trečiokas: džiaugiuosi savivaldybių aktyvumu sėkmingai vystant vieną didžiausių šalies prioritetinių projektų

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas
Igno Versinsko nuotr. / Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo programą, šiuo metu yra parengta ir suderinta daugiau nei 2800 namų energinio efektyvumo didinimo projektų. Iš jų beveik 1600 namų gyventojų projektams jau pritarė. Šiuo metu atnaujinama per 750 daugiabučių.

Aplinkos ministerija giria savivaldybių aktyvumą

Visoms savivaldybėms norisi padėkoti už įsitraukimą ir pagalbą, – sako K.Trečiokas

Antrasis renovacijos etapas įsibėgėjo. Lietuvos savivaldybės atrenka daugiausia energijos suvartojančius daugiabučius ir rengia energinio efektyvumo didinimo projektus. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas sako, kad be savivaldybių aktyvumo programos rezultatai nebūtų tokie sėkmingi.  „Visoms savivaldybėms norisi padėkoti už įsitraukimą ir pagalbą, jau dabar visos 60 savivaldybių mus palaiko, ko tikrai pradžioje nesitikėjome. Mažosios savivaldybės šiandien aktyvesnės nei didžiosios. Mažesnių savivaldybių atstovai  labiau įsitraukia ir kalba su žmonėmis jiems aiškia ir suprantama kalba,  dėl to žmonių pasitikėjimas Daugiabučių namų atnaujinimo programa auga“, – sako K.Trečiokas.

Anot jo, didieji miestai po truputį irgi įsijungia, bet tai daro labiau per bendrijas ir aktyvius administratorius. „Labai smagu stebėti, kad ten, kur savivaldybės aktyvumo parodo mažiau, kur kas didesnį susidomėjimą rodo gyventojai, kurie tiesiogiai kreipiasi į BETA dėl namų atnaujinimo“, – sako aplinkos ministras.  Nors pagyrų žodžių negaili visoms savivaldybėms, ministras išskiria kelias savivaldybes, kurios ypač stengiasi, kad jų teritorijoje būtų kuo daugiau atnaujintų namų. „Esu sužavėtas Biržų merės asmenine iniciatyva, kuomet ji kiekvieną savaitę susitikinėja su žmonėmis, bendrauja ir atsakinėja į klausimus apie renovaciją, o savivaldybė netgi numatė papildomą finansavimą atnaujinamų namų teritorijoms sutvarkyti. Taip pat išskirtinai tvarkosi Ignalina, kurioje netrukus bus renovuotas kas antras daugiabutis“, – apie programos įgyvendinimą pasakoja K.Trečiokas.  

Renovadieniai – žmonėms galimybė susipažinti su programa

Aplinkos ministerijos ir BETA atstovai  rengia renovadienius, kurių metu nuvykę prie atnaujinamų daugiabučių atsako į gyventojų klausimus apie vykdomą programą.

„Žmonėms labai svarbu tinkamai pristatyti projektą – jiems atsakyti į visus klausimus, paaiškinti suprantama kalba. Neretai ir mums tai atneša gerų minčių – po tokių pokalbių matome, kur reikėtų tobulinti programos įgyvendinimą, kokį teisės aktą pildyti, kad procesas būtų paprastesnis ir išvengtumėme biurokratizmo“, – sako aplinkos ministras. Po vieno iš tokių renovadienių buvo nuspręsta sutrumpinti komisijos dėl namo užbaigimo sudarymo terminą iki 5 dienų,  anksčiau komisijai sudaryti buvo skirta net 15 dienų.

Svarbu suburti gerą komandą savivaldybėje

Gerų pavyzdžių, kaip pavyksta renovuoti daugiabučius per ganėtinai trumpą laikotarpį, Lietuvoje jau yra nemažai. Ignalinoje savivaldos iniciatyva nuspręsta vienu metu atnaujinti 45 namus.

Pirkimo procedūros įvyko pavasarį, o jau rudenį 31 namą patvirtino valstybinė komisija. Itin sparčiai projektas pradėjo judėti ir Anykščiuose. „Daug ką lemia savivaldybės suburta gera komanda. Mes juokaujame, kad ten net valytoja žino, ką reikia daryti dėl renovacijos. O tuomet visas su gyventojais ar rangovais kylančias problemas galima labai greitai išspręsti“, – pasakojo BETA specialistė Utenoje Nijolė Graužinytė.

Pavadinimas
 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min