Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

K.Trečiokas po STT agentų apklausos: tyrimo tikslas – premjeras A.Butkevičius

Kęstutis Trečiokas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Kęstutis Trečiokas
Šaltinis: BNS
21
A A

Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) kaip specialusis liudytojas apklaustas aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas sako, jog tyrimo tikslas yra premjeras, o jis tik „pasipainiojo po kojomis“.

„Viso šio skandalo tikslas ir yra, aišku, premjeras, aš tik pasipainiojau ant kelio“, – žurnalistams penktadienį po pusantros valandos trukusios apklausos sakė K.Trečiokas.

Taip jis įvertino STT atliekamą tyrimą dėl Vyriausybės sprendimų, kurie tapo papildomais motyvais teismui sprendžiant Vijūnėlės dvaro statybų Druskininkuose klausimus. Jis taip pat tvirtino nematantis priežasties trauktis iš ministro posto bei sakė kalbėjęs su premjeru apie šią istoriją ir turintis jo palaikymą.

„Šiandien nėra jokios aplinkybės, dėl ko svarstyti. Bet jei „ne spaudai“, aš svarstau apie tokią galimybę nuo pirmos darbo dienos, nes velnias nešė mane į tą galerą (...). Tai yra savotiškas „rodeo“, nes bando tave ištrenkti iš balno teisėtais ir neteisėtais keliais“, – aiškino K.Trečiokas.

Ministras penktadienį buvo apklaustas Aplinkos ministerijoje – anot jo, toks buvo STT tyrėjų siūlymas, su kuriuo jis sutiko.

„Pasirašiau dokumentą, įsipareigojau neatskleisti (...). Ne, apie statusą niekas nekalbėjo, statusas nepasikeitė“, – paklaustas, ar liko specialiuoju liudytoju, sakė K.Trečiokas.

Vertindamas patį tyrimą, ministras buvo lakoniškas: „Show must go on (Šou turi tęstis)“.

„Ne, jokios absoliučiai (kaltės). Kaltas, kad greit į Vyriausybę atidaviau sprendimą. Gerai yra greit“, – sakė K.Trečiokas, kalbėdamas apie Vyriausybės priimtą sprendimą dėl kurortinių zonų panaikinimo.

R.Malinausko aš čia nekaltinu, R.Malinauską oficialiai pažįstu tik iš oficialių dalykų. Bet žinau ir matau, jis yra sangvinikas, viską pripratęs spręsti greitai ir intensyviai,– K.Trečiokas.

Jis neneigė su Druskininkų meru Ričardu Malinausku kalbėjęs – tai esą daro ir su kitais politikas sprendžiant įvairias problemas.

„Nežinau, kodėl – R.Malinausko klauskit“, – kartojo jis, klausiamas, kodėl Druskininkų meras buvo suinteresuotas greitais Vyriausybės sprendimais.

„Jokio skambučio, jokios įtakos aš jums nepasakosiu – jei žinote daugiau už mane, jūs neklauskite. Esu sakęs, kad jis yra skambinęs“, – sakė ministras, paklaustas, ar R.Malinauskas skambino ministrui ir taip siekė daryti įtaką dėl minėto Vyriausybės nutarimo.

„R.Malinausko aš čia nekaltinu, R.Malinauską oficialiai pažįstu tik iš oficialių dalykų. Bet žinau ir matau, jis yra sangvinikas, viską pripratęs spręsti greitai ir intensyviai. Reikia R.Malinauskui tuos klausimus ir užduoti, kodėl jis taip mėgsta derinti viską“, – pridūrė jis.

Jis kartojo, kad nutarimo nuostatą panaikinti kurortų apsaugos zonų reglamentavimą dar praėjusį pavasarį pasiūlė Ūkio ministerija ir „visi sutiko, kad tai yra teisės apribojimas“.

„Netikrumas atėjo ne iš R.Malinausko, o iš Ūkio ministerijos Turizmo departamento, – tikino jis. – O kad sprendimas priimtas greitai – tai yra vienas sakinys. Tai ką, jį reikia dar dvi savaites išlaikyti kur nors?“

Ministras kartojo, kad tai „liečia 24 tūkstančius sklypų“, o ne vien sklypą Druskininkuose.

Vėliau šiame tyrime taip pat bus apklausti ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Premjeras bus apklausiamas kaip liudytojas, R.Malinauskas – kaip specialusis liudytojas.

Naujienų portalas delfi.lt rašė, kad pernai rugsėjo 23 dieną Vyriausybė skubiai priėmė nutarimą, kuriuo buvo panaikintas nuo 1992 metų galiojęs nutarimo skyrius, reglamentavęs kurortų apsaugos zonų juostas. Šis staigus Vyriausybės sprendimas, anot portalo, tapo papildomu motyvu Vilniaus apylinkės teismui rugsėjo pabaigoje priimant palankų sprendimą dėl statybų Druskininkų   Vijūnėlės  dvaro teritorijoje. Pernai lapkritį apylinkės teismo verdiktas apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Vyriausybės nutarimas, iš kurio buvo išimtas visas skirsnis „Kurortų apsaugos zonos“, parengtas rugsėjo 22 dieną, o kitą dieną pateiktas Vyriausybei bei priimtas. Rugsėjo 22 dieną Druskininkuose lankėsi premjeras A.Butkevičius. Šio kurorto savivaldybei vadovauja socialdemokratas Ričardas Malinauskas. Nutarimo projektą rengė Aplinkos ministerijos specialistai.

Ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Narmontas Seimo antikorupcijos komisijai yra patvirtinęs, jog gavo ministerijos kanclerio žodinį pavedimą ir nutarimą parengė per dieną. K.Trečiokas sako, kad tai – normali praktika.

„Jei sudėtingas sprendimas, kancleris paprastai taip nesielgia (...). Bet tais atvejais, kai sprendimas yra vieno sakinio dydžio, kuris sako, kad naikinamas toks ir toks straipsnis, tokiais atvejais, manau, pakanka departamento direktoriui parengti. Direktorius parašė tą sakinį, ryte jį suderino, padėjo ministrui ant stalo tarp kitų sprendimų, skundų“, – sakė ministras.

Jis neigė, kad nutarimas buvo rengtas per naktį sakydamas, jog padarė „žmogišką klaidą“  nurodydamas, jog dokumentas patvirtintas 22, o ne 23 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 21
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min