Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 9d. 15:51

K.Glaveckas kalba apie atsistatydinimą, koalicijos partneriai to nenori (papildyta 17.03 val.)

Kęstutis Glaveckas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Kęstutis Glaveckas

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas dėl galimo atsistatydinimo ketina konsultuotis su valdančiąja koalicija.

„Manau, konsultuosiuosi su koalicija. Čia koalicijos klausimas. Kas mane paskyrė, tas ir nutars“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė parlamentaras. Naujienų agentūrai BNS ji teigė ketinantis su premjeru Andriumi Kubiliumi aptarti susidariusią situaciją. Praėjusią savaitę jis neatsargiai prabilo apie galimą lito ir euro kursų kaitą, jeigu euras Lietuvoje būtų įvedamas dabar. „Kai tik premjeras turės laiko, susitiksime“, – sakė K.Glaveckas.

Valstybės saugumo departamentas aiškinsis, kas paskleidė žinią, kad litas neva turėjo būti devalvuotas praėjusį savaitgalį, ir dėl to gyventojai užgulė bankus, siekdami išsikeisti litus į eurus.

Abejonių dėl dabartinio Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko K.Glavecko atsakomybės ir tinkamumo toliau eiti šias pareigas po pasklidusių gandų, jog savaitgalį turėjo būti devalvuotas litas, pirmadienį pareiškė Gediminas Kirkilas ir Zigmantas Balčytis.

Papildyta 16.37 val. Nors K.Glaveckas pareiškė svarstantis apie atsistatydinimą, panašu, kad koalicijos kolegoms to nereikia. Eligijus Masiulis Vyriausybėje žurnalistams teigė, kad koalicijos partneriai nesvarsto K.Glavecko atstatydinimo iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų. „Aš manau, kad šiuo metu yra labai svarbu, kad Seimo Biudžeto ir finansų komitetas veiktų sklandžiai. Laukia 2009 metų biudžeto peržiūrėjimo projektas, o K.Glavecko vadovaujamas komitetas pakankamai organizuotai susitvarkė su biudžeto tvirtinimu Seime, todėl nekvestionuojame jo tinkamumo eiti komiteto pirmininko pareigas“, – teigė Liberalų Sąjūdžio lyderis.

E.Masiulis sakė, kad K.Glavecko praėjusios savaitės pasisakymą vertina kaip teorinius pasamprotavimus, kurių vieta – akademinėse auditorijose, o ne spaudos konferencijų salėje. „Mes su juo jau apie tai kalbėjome ir jis akivaizdžiai šiandien (pirmadienį – aut.past.) pareiškė, kad apie jokį lito devalvavimą nekalbama. Todėl net ir tokiam patyrusiam politikui kaip profesorius K.Glaveckas, buvo pamoka kaip reikia atsakingai vertinti kiekvieną pareiškimą ir kiekvieną į viešumą paleistą žodį“, – šnekėjo E.Masiulis.

Papildyta 17.03 val. Ministras pirmininkas A.Kubilius praėjusios savaitės K.Glavecko pareiškimą vertina kaip netyčinę klaidą, dėl kurios jau yra atsiprašyta. „Manau, kad ponas K.Glaveckas labai aiškiai suprato savo padarytą netyčinę klaidą ir dėl jos atsiprašė ir tos temos neverta tęsti toliau“, – paklaustas, ar reikalaus kokios nors atsakomybės iš K.Glavecko, kalbėjo premjeras.

Tautos prisikėlimo partijos frakcijos Seime seniūnas Laimontas Dinius teigė, kad oficiali „prisikėlėjų“ pozicija dėl galimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko atsistatydinimo paaiškės rytoj po partijos pasitarimo. „Asmeniškai aš manau, kad visų pirma K.Glaveckas turi viešai išsakyti motyvus, kodėl jis taip šnekėjo: ar tai buvo tik klaida, ar kokie kiti paslėpti motyvai. Tik tada, jį išklausius, galima būtų svarstyti siūlymą jam atsistatydinti“, – kalbėjo L.Dinius.

Liberalų ir centro sąjungos frakcijos Seime seniūno pavaduotojas Vytautas Bogušis teigė, kad frakcija šio klausimo nesvarstė. „Nemanau, kad šitas klausimas yra labai įdomus. Mano asmenine nuomone, profesorius K.Glaveckas pats turėtų priimti sprendimą. Žodis ne žvirblis, jūs gi žinote. Kol kas į mūsų frakciją jis šiuo klausimu nesikreipė“, – teigė V.Bogušis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min