Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką daryti, kad kalėdinis atvirukas pasiektų adresatą laiku?

Kalėdinis atvirukas
Organizatorių nuotr. / Kalėdinis atvirukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Iki didžiųjų metų švenčių likus kiek mažiau nei mėnesiui Lietuvos paštas jau kviečia rūpintis kalėdinių sveikinimų siuntimu. Šventiniu laikotarpiu siuntų skaičius išauga kelis kartus, todėl rekomenduojama šventinius sveikinimus siųsti anksčiau.

„Gruodis – paties darbymečio pašte mėnuo. Šį mėnesį siuntų pagausėja 3–4 kartus, todėl šventiniam laikotarpiui tradiciškai pradedame ruoštis dar lapkritį. Papildomai įdarbinome apie 20 žmonių, kurie gruodžio–sausio mėnesiais padės skirstyti siuntas. Dar tiek pat darbuotojų planuojame įdarbinti artimiausiu metu“, – sakė Lietuvos pašto Pašto operacijų tarnybos direktorius Robertas Gudavičius.

Gruodį siuntų pagausėja 3–4 kartus, todėl šventiniam laikotarpiui tradiciškai pradedame ruoštis dar lapkritį.

Kad laiškai ir siuntiniai šventiniu laikotarpiu greičiau pasiektų gavėjus, rekomenduojama juos išsiųsti kiek anksčiau – likus bent savaitei iki švenčių, o geriausia – dviem. Siuntėjai turėtų įvertinti ir atstumą iki gavėjo šalies. Jei laiškas siunčiamas, pavyzdžiui, į Pietų Amerikos šalis ar Kiniją, jį rekomenduojama išsiųsti dar anksčiau – gruodžio pradžioje.

Svarbu nepamiršti, kad Kalėdos ir Naujieji metai švenčiami visame pasaulyje. Darbo krūvis kelis kartus išauga ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių paštuose.

R. Gudavičius atkreipia dėmesį, kad šventiniu laikotarpiu padaugėja siuntų su draudžiamais siųsti daiktais, tokiais kaip fejerverkai, šaltosios ugnelės, įvairūs aerozoliai ir pan. Muitininkų aptikta siunta su draudžiamais siųsti daiktais gali būti konfiskuota, todėl prieš siunčiant įvairius daiktus rekomenduojama pasitikrinti, ar juos galima siųsti.
Kokybiškam siuntos pristatymui itin svarbus taisyklingai užrašytas adresas. Siunčiant siuntą į užsienio šalį gavėjo adresą reikėtų rašyti pagal tos šalies reikalavimus, todėl siuntėjas turėtų paprašyti siuntos gavėjo pateikti tikslų adresą, kad skirstant į užsienio šalis adresuotas siuntas neįsiveltų klaidų.

Adresuojant siuntą turi būti aiškiai nurodytas siuntos gavėjo vardas, pavardė, tikslus gavėjo adresas su pašto kodu, o gavėjo šalies pavadinimas turi būti užrašytas spausdintinėmis raidėmis tos šalies arba anglų / prancūzų kalba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min