TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką daryti, kad paštu draugei siunčiami kvepalai pakeliui nesudužtų ir neišsilietų

Įsitraukusi į mainus į paštą pradėjau vaikščioti kaip į darbą – ryte išsiųsti siuntinio, o vakare – pasiimti.
Ką daryti, kad paštu draugei siunčiami kvepalai pakeliui nesudužtų ir neišsilietų
Šaltinis: 15min
0
A A

Kartais daiktai, kuriuos siunčiame savo brangiausiems paštu ar tiesiog parduodame, pasiekia adresatą jau smarkiai nuvertėję – kvepalai kartais būna išsilieję, arbata – išbyrėjusi, knyga – aplamdyta. Išvengti tokių nemalonumų nėra sunku – tereikia tinkamai supakuoti siuntą.

Ką galima siųsti?

Prieš pakuodami siuntinį, įsitikinkite, kad jis nėra draudžiamų siųsti daiktų sąraše. Adresato jūsų siunta nepasieks, jei siųsite narkotines ir psichotropines medžiagas, ginklus, sprogiąsias, radioaktyviąsias, toksines, oksiduojančias medžiagas ar nuodus.

Net nepradėkite pakuoti siuntinio, jei tai jame yra degtukų, žiebtuvėlis, magnetas ar aerozolis. Siųsti paštu negalite ir gyvų gyvūnų, nebent tai yra bitės, dėlės, šilkverpiai, parazitai bei kenkėjų naikintojai. Juos galite siųsti registruotose smulkiose siuntose oficialiai pripažintoms institucijoms.

Jeigu ketinate siųsti monetas, banknotus, vertybinius popierius, kelionių čekius, auksą, platiną, sidabrą ar brangakmenius, juos siųskite tik įvertintose siuntose.

BFL/Tomo Lukšio nuotr./Siuntos
BFL/Tomo Lukšio nuotr./Siuntos

Paštu taip pat siųsti negalima alkoholinių gėrimų, stipresnių nei 70 proc. Oro paštu į visas valstybes draudžiama siųsti alkoholinius gėrimus, stipresnius nei 24 proc. O, jei siunčiate alkoholį į Airiją, žinokite, kad gėrimai bus apmokestinti muito mokesčiu.

Paštu galima siųsti ir maisto produktus, pavyzdžiui, mėsą. Siųskite ne daugiau nei 5 kilogramus mėsos, ją prieš tai įdėję į hermetinę pakuotę.

Lietuvos paštas nerekomenduoja siųsti tabako gaminių, nes ir tose valstybėse, kurios to daryti nedraudžia, tabakas apmokestinamas gana dideliais muito mokesčiais.

Prisiminkite, kad valstybė taiko skirtingus reikalavimus siuntoms. Todėl, jei siunčiate daiktą į užsienį, pasitikrinkite atitinkamos valstybės taikomus apribojimus.

Kaip saugiai supakuoti siuntinį?

Siuntinio pakuotė priklausys nuo to, kokį siuntinį siunčiate. Lengviausiai ir greičiausiai supakuosite knygas. Jeigu siunčiate nedidelę knygą, ją galite tiesiog įdėti į voką, turintį minkštą apsauginį sluoksnį. Jeigu knyga didelė, rekomenduojama ją pakuoti į raukšlėtąjį popierių ar dėžutę. Svarbu supakuoti siuntinį taip, kad pakeliui pakuotė nesuirtų.

Jeigu paštu keliaus elektroniniai prietaisai ar kiti trapūs daiktai, pasirūpinkite, kad visos atskiros, atsikišusios dalys, pavyzdžiui, arbatinuko ąselė, būtų atskirai apvyniota. Rekomenduojama, kad tokio daikto apsauginė medžiaga būtų bent 5 centimetrų pločio. Jeigu pakuotėje atsiranda tuščių erdvių, jas reikia užpildyti oro maišeliais, putplasčiu arba kitokia apsaugine medžiaga. Elektroninius prietaisus geriausia siųsti originalioje prietaiso gamintojo pakuotėje.

Lietuvos pašto iliustr./Taisyklingas pakavimas
Lietuvos pašto iliustr./Taisyklingas pakavimas

Galite paštu siųsti ir skysčius, tačiau jų pakavimui turėsite skirti šiek tiek daugiau dėmesio nei, pavyzdžiui, knygos pakavimui. Pasirūpinkite, kad skystis būtų sandariame inde – kamščiai turi būti tvirtai įsprausti į butelį, specialiai užsukti arba turėti specialias apsaugas, kurios užtikrintų sandarumą. Kiekvieną indą su skysčiu būtinai įdėkite į specialią tvirtą dėžutę, o tuščias jos ertmes užpildykite. Siuntinys turi būti supakuotas taip, kad nelaimės atveju nenukentėtų kitos siuntos. Jeigu skysčiai yra supakuoti taip, kaip rekomenduojama, juos siųsti yra saugu.

Medžiagas, reikalingas siuntos pakavimui, galima įsigyti Lietuvos pašto skyriuose, o putplasčio, skysčius sugeriančių medžiagų, užpildų taip pat rasite ir užsukę į statybinių medžiagų parduotuvę.

Pašto darbuotojai nepatikrins

Žinokite, kad už siuntos pakavimą esate atsakingas jūs pats, todėl pasirūpinkite kruopščia siuntinio apsauga. Lietuvos pašto darbuotojai netikrina, kokie daiktai yra jūsų siuntos viduje ir kaip jie supakuoti, todėl už siuntinio kokybę esate atsakingi jūs.

Tiesa, kartais pasitaiko atvejų, kai siuntos supakuojamos atmestinai, pavyzdžiui, į prekybos centrų maišelius. Tokiu atveju, kai pakuotė visiškai netinkama siuntimui, pašto darbuotojai turi teisę tokios siuntos net nepriimti.

BFL/Tomo Lukšio nuotr./Lietuvos pašto skyrius
BFL/Tomo Lukšio nuotr./Lietuvos pašto skyrius

Galite siuntas pakuoti nebūtinai tomis medžiagomis, kurias rasite pašte ar statybinių prekių parduotuvėje. Tam puikiausiai tiks ir tos medžiagos, kurių turite namuose. Svarbu yra tai, kad daiktai būtų supakuoti taip, kad transportavimo ir apdorojimo metu nebūtų pažeisti.

Pakuotė turi būti tvirta, nes jos kelionė yra ilga. Iki siuntai pasiekiant gavėją, jai tenka praeiti kelis etapus: pirmiausia ji apdorojama pašte, vėliau transportuojama į Pašto skirstymo departamentą, kur visos siuntos išrūšiuojamos pagal valstybes, miestus ir t.t. Tada tarptautinės siuntos dar praeina patikrą oro uoste, kur yra pakraunamos į lėktuvus. Atvykusių į užsienio šalį siuntų laukia tos pačios procedūros, kaip ir Lietuvoje, tad siuntos pakuotė turi būti tvirta, kad atlaikytų visą jos apdorojimo ir transportavimo kelią.

Kaip tinkamai adresuoti siuntą?

Jeigu siunčiate siuntinius Lietuvoje, nurodykite gavėjo asmenvardžius ir adresą dešinėje voko ar siuntos pusėje apačioje. Siuntėjo informacija rašoma kairės pusės viršuje.

Adresuojant Lietuvoje siunčiamą siuntą, gavėjo vardas ir pavardė arba įstaigos pavadinimas yra rašomi naudininko linksniu. Gatvės pavadinimas, namo ir buto numeris rašomas naujoje eilutėje, dar kitoje – pašto kodas ir miestas.

Siunčiant siuntą į užsienį, turi būti aiškiai nurodytas siuntos gavėjo vardas ir pavardė ar įstaigos pavadinimas, tikslus adresas su pašto kodu. Gavėjo valstybės pavadinimą būtinai rašykite spausdintinėmis raidėmis anglų arba prancūzų kalba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min