Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką daryti su mokyklos nelankančiais vaikais?

Vaikai.
„15min" archyvo nuotr. / Vaikai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į šį klausimą bandę atsakyti Kauno miesto ugdymo įstaigų socialiniai darbuotojai sutarė inicijuoti vieningos pamokų lankomumo Kauno mokyklose sistemos kūrimą.

Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje vykusioje diskusijoje daug klausimų dėl priemonių nelankantiems mokiniams taikymo sulaukė policijos atstovės. Jos priminė socialiniams pedagogams apie prie seniūnijų veikiančią Viešosios tvarkos tarnybą, taip pat apie mokyklų atsakomybę, jei vaikas, kuris turi būti ugdymo procese, atlieka nusikaltimą pamokų metu.

Nuskambėjo siūlymas inicijuoti šio teisinio dokumento pataisą, ir mažinti mokyklos atsakomybę už visus šalia jos vykstančius procesus, o kelti tėvų atsakomybę bei teisiškai priversti tėvus gilinti tėvystės kompetencijas.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių pamokų praleidimo priežasčių – mokymosi motyvacijos stoka. Bene aktyviausiai diskusijoje dalyvavęs Žaliakalnio seniūnas Bronius Girdauskas kaip racionaliausią išeitį tokiems vaikams pasiūlė socializacijos centrą.

Blykstelėjusioje emocionalioje diskusijoje buvo prieita prie išvados, jog išnaudoję visas poveikio priemones, specialistai kreipiasi pagalbos, tačiau gauna šūsnį popierių ir įpareigojimą daryti tą patį, ką ir darė iki tol, ir kas nedavė rezultatų. Todėl, anot diskusijos dalyvių, vaikų talpinimas į socializacijos centrą suvokiamas kaip visiškai kraštutinė priemonė ir pagalbos vaikui specialistams dvelkia socialinės atskirties formavimu bei savotiškų kalėjimo subkultūrų propagavimu.

Socialiniai pedagogai, turėję galimybę su socialiniais partneriais pasidalinti savo rūpesčiais, diskusijos pabaigoje priėmė rezoliuciją, kuri ragina siekti vieningos lankomumo priežiūros sistemos Kauno mieste, darant išimtis tik gimnazijoms, turinčioms aukštesnės mokymosi motyvacijos vaikus bei inicijuoti darbo grupių mokyklose sujungimą į vieną, efektyviai ir kokybiškai dirbančią prevencinę darbo grupę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min