Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką daryti su V.Andriukaičiu? Europos Komisija prašo eurokomisaru skirti moterį

Prezidentė susitiko su Vyteniu Andriukaičiu
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vytenis Andriukaitis Europos Komisijai gali netikti ir dėl to, jog yra vyras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pradėjus bruzdėti rudenį kadenciją baigsiančioms eurokomisarėms, naujasis Europos Komisijos (EK) vadovas Jeanas Claude'as Junckeris ėmė rūpintis, kad naujos kadencijos EK dirbtų kuo daugiau moterų. Socialdemokratas Gediminas Kirkilas 15min.lt patvirtino, kad raginimą siūlyti moters kandidatūrą į eurokomisarus yra gavusi ir Lietuva.

Praėjusią savaitę eurokomisarės moterys kreipėsi į J.C.Junckerį, prašydamos į naujosios sudėties EK paskirti mažiausiai dešimt moterų.

Šios sudėties EK dirba 9 eurokomisarės.

Mes jau esame atlikę procedūrą, bet daugiau paaiškės trečiadienį įvyksiančioje Europos Vadovų Taryboje, kur vyksta D.Grybauskaitė.

Tarp kandidatų į eurokomisarus, dėl kurių spręs J.C.Junckeris, minimos tik dvi moterys – Italijos užsienio reikalų ministrė Federica Mogherini ir dabartinė Bulgarijos eurokomisarė Kristalina Georgijeva.

Kaip 15min.lt sakė G.Kirkilas, J.C.Junckeris yra išsiuntęs šalims laišką, kad šalys narės siūlytų moterų kandidatūras.

„Konkretaus reikalavimo Lietuvai, kad siūlytų moterį, nėra, tačiau visoms šalims išsiųstas raginimas. O kokios šalys rinksis – kitas klausimas“, – sakė jis.

Paklaustas dėl Vytenio Andriukaičio G.Kirkilas pabrėžė, kad Lietuva jau atliko procedūrą – jo kandidatūrai pritarė prezidentė Dalia Grybauskaitė, ją patvirtino Seimas.

„Mes jau esame atlikę procedūrą, bet daugiau paaiškės trečiadienį įvyksiančioje Europos Vadovų Taryboje, kur vyksta D.Grybauskaitė“, – sakė jis.

62-ejų Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataras V.Andriukaitis yra baigęs medicinos, o vėliau istorijos bei politikos mokslus Vilniaus universitete. Pastaruoju metu eina sveikatos ministro pareigas.

Šiuo metu Lietuvai EK atstovauja 2009-ųjų metų liepą paskirtas Algirdas Šemeta, jis yra atsakingas už mokesčius, muitų politiką, auditą bei kovą su sukčiavimu. A.Šemetos kadencija baigiasi rudenį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min