Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką paliko prezidentas A.Brazauskas savo testamentu

Algirdas Brazauskas su žmona Kristina
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kristina ir Algirdas Brazauskai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentas Algirdas Brazauskas dukroms Laimai ir Audronei savo testamentu, paskelbtu prieš laidotuves, paliko labai daug.

Daugiau nei savo tėvų namą Kaišiadoryse, daug daugiau nei sodybą su ąžuolų parku Švenčionių rajone. Jos paveldėjo po pareigą. Šį jausmą vaikams nuo mažens skiepijęs prezidentas testamentu įtvirtino jo tęsinį.

Algirdo Brazausko testamentas

Algirdo Brazausko dukterys Laima Mertinienė ir Audronė Usonienė per laidotuves sužinojo tėvo testamento turinį. Kaip praneša „Respublika“, tėvas dukterims aukso skrynios nepaliko. Teigiama, kad abi jos paveldėjo po pareigą.

Menotyrininkės išsilavinimą turinti L.Mertinienė prisipažino testamentu paveldėjusi senelių namą Kaišiadoryse, kurio muziejinė ateitis buvo nulemta dar gyvam esant prezitentui. Jai teks jį tvarkyti, prižiūrėti ir, ko gero, finansuoti.Algirdo Brazausko dukterys Laima Mertinienė ir Audronė Usonienė per laidotuves sužinojo tėvo testamento turinį.

„O tai ką jis galėjo man palikti daugiau? – klausia ji. – Seseriai paliko sodybą. Toje sodyboje reikia dirbti, prižiūrėti šimtus ąžuolų, ten reikia dirbti. Manau, gal tėvas manęs šiuo požiūriu kaip tik pasigailėjo, nes sesers vyras praktiškesnis negu mano.“

Įspūdinga prezidento medžioklės trofėjų ir peilių kolekcija taip pat patikėta A.Usonienės šeimai (gydytojas Algirdas Usonis medžioklės aistra užsikrėtė nuo uošvio) su pageidavimu, kad ji būtų eksponuojama.

Paklausta, ar anūkai minimi A.Brazausko testamente, A.Usonienė sako: „Kiek atsimenu, kalbama apie jachtą anūkams, jie visi pasiryžę tą jachtą išsaugoti...“ Dukterys mato, kaip daugėja žvakių  prie tėvo kapo Antakalnio kapinėse. „Tėvas niekada nepriklausė vien tik mums ir tas kapas nepriklausys vien tiktai mums“, – sakė A.Usonienė.  

Julijos Brazauskienės ir Daliaus Mertino sveikata

Vis nepagerėja dvynių motinos Julijos Brazauskienės sveikata, po insulto moteriai reikia nuolatinės priežiūros. Nors moteriai nusamdyta slaugytoja, dukterims rūpesčių tenka nemažai. Iš karto po Algirdo Brazausko laidotuvių į Santariškes paguldytas jo žentas Dalius Mertinas, kelerius metus kovojantis su klastinga liga.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min