Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 15d. 09:11

Ką po rinkimų matysime Vyriausybėje? Populiariausių partijų kandidatai į ministrus

Lietuvos Respublikos Vyriausybės pastatas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos Respublikos Vyriausybės pastatas

Artėjant Seimo rinkimams, dalis didžiųjų šalies partijų pasidalijo savo kandidatų į ministrų postus sąrašais. Portalas 15min sudaro galimybę išvysti visus sąrašus vienoje vietoje ir įvertinti būsimus kandidatus į įvairias ministerijas.

Pristatydamos sąrašus partijos pasirinko skirtingas strategijas. Lietuvos respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) savo šešėlinę Vyriausybę pristatė ypač anksti, dar 2015 m. pabaigoje. Į viešumą iškilus Eligijaus Masiulio kyšininkavimo istorijai, o vėliau Antanui Guogai pasitraukus iš partijos, sąraše teko daryti korekcijas.

Darbo partija (DP) savo kandidatų į ministrus sąrašą pristatė vasarą. Tačiau ši partija įvardino tik devynis kandidatus. DP pirmininko Valentino Mazuronio teigimu, partija kandidatus būti ministrais tose ministerijose, į kurias partija savo ministrus yra delegavusi dabar, svarstys tik šiems baigus kadenciją.

Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) paskelbė ypač platų kandidatų į ministrus sąrašą: į visas ministerijas partija pasiūlė po 2-4 kandidatus.

Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis 15min sakė sąrašą sudaręs vienas pats. Jo teigimu, taip norima sudaryti kontrastą dabartinei Vyriausybei. Kai kurie kandidatai sąraše yra siūlomi į kelias skirtingas ministerijas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sąrašą paskelbė vėliausiai – rugsėjo 14 d. Tiesa, ši partija įvardino ne visus kandidatus į ministrus, pažymėdama, kad dalis jų nenorėjo būti viešinami.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ir „Tvarka ir teisingumas“ (TT) kandidatus į ministrus skelbti atsisakė.

„Mes negyvename dvipartinėje sistemoje. Juokingai atrodo partijos, kurios skelbia ministrus būdamos valdžioje. Opozicijos tokia prigimtis: ji nori parodyti, kokie geri ir kieti ministrai gali būti. Bet tikrai į šitą lenktyniavimą, kas pasiūlys gražesnių ir daugiau ministrų, nesivelsime“, – 15min teigė LSDP rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas.

„Tikrai neplanuojame skelbti šešėlinių kandidatų. (…) Kam tą sąrašą teikti? Jo tikslingumas nėra aiškus, nes nėra aišku, kiek tu gausi Seimo narių vietų, o čia burti, kad Juozapaitis arba Kalvaitis, arba Petraitis bus, tarkime, kultūros ministru, tai kam to reikia?“, – 15min sakė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos sąrašo vedlys Remigijus Žemaitaitis.

Pristatome partijų įvardintus kandidatus į įvairių ministerijų postus ir pateikiame svarbiausius jų biografijos faktus.

Aplinkos ministerija

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rytas Lietuvos miške
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rytas Lietuvos miške

TS-LKD – buvusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė arba Seimo narys Paulius Saudargas

R.Morkūnaitė-Mikulėnienė 2009-2014 m. buvo Europos parlamento narė. Dirbo Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete. Nuo 2007 m. koordinavo tarptautinį projektą „Apgink Baltijos jūrą, kol ne vėlu“.

P.Saudargas nuo 2008 m. yra Seimo narys. Nuo 2012 m. jis yra Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas.

LRLS – Klaipėdos savivaldybės tarybos narys Simonas Gentvilas

S.Gentvilas nuo 2015 m. yra Klaipėdos savivaldybės tarybos narys. Jis turi miestų vystymosi studijų magistro laipsnį.

DP – Seimo narys Raimundas Paliukas

R.Paliukas 1970 m. baigė studijas Vilniaus universiteto Gamtos fakultete, įgijo inžinieriaus geologo bakalauro laipsnį. 2008 m. yra buvęs Aplinkos ministerijos viceministru. Nuo 2012 m. – Seimo narys ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys.

LVŽS – Aplinkosaugos organizacijų koalicijos pirmininkas Kęstutis Navickas

K.Navickas turi Darnaus vystymosi valdymo ir administravimo magistro išsilavinimą. 1998-2006 m. dirbo tarptautinės organizacijos „Regioninis aplinkos centras Vidurio ir Rytų Europai“ Lietuvos biuro vadovu. Darnaus vystymosi ekspertas, Aplinkos ir Švietimo ministerijų kolegijų, Klimato kaitos specialiosios programos Projektų atrankos komiteto narys.

Energetikos ministerija

gov.scot nuotr./Vėjo jėgainių parkas
gov.scot nuotr./Vėjo jėgainių parkas

TS-LKD –buvęs ūkio viceministras Adomas Audickas arba Seimo narys Dainius Kreivys

A.Audickas 2012 m. dirbo ūkio viceministru. Taip pat 2012 m. jis buvo išrinktas bendrovės „Visagino atominė elektrinė“ valdybos pirmininku. 2014-2016 m. jis dirbo Ukrainos ekonomikos ministro Aivaro Abromavičiaus patarėju, padėjo jam vykdyti valstybinių įmonių valdymo reformą.

D.Kreivys 2008-2011 m. dirbo ūkio ministru, bet buvo priverstas atsistatydinti kilus skandalui, kad skyrė pinigų mokyklų renovacijai, kurią darė su jo šeima susijusios įmonės. Būtent jam užimant šias pareigas Energetikos ministerija buvo atskirta nuo Ūkio ministerijos. Savo interneto puslapyje ir žiniasklaidoje yra skelbęs daug straipsnių energetikos temomis. Juose dažnai kritikuojama dabartinė Vyriausybė, pasisakoma už VAE projektą. 2012-2016 m. Seimo narys.

LRLS – buvęs ISM universiteto rektorius Nerijus Pačėsa

N.Pačėsa taip pat buvo UAB „Senukų prekybos centras“ generalinis direktorius. LRLS N.Pačėsą pristato kaip „Vadybos ir strategijos ekspertą, mokslų daktarą, turintį didelę darbo patirtį privačiame sektoriuje“. Politikoje iki šiol nedalyvavo.

LVŽS – buvęs VKEKK pirmininkas Virgilijus Poderys

V.Poderys 2007-2009 m. buvo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) pirmininkas, 2009-2010 m. – UAB „VAE“, turėjusios vystyti naują atominę elektrinę, ekonomikos direktorius, 2010-2013 m. – AB „Litgrid“ valdybos narys ir generalinis direktorius.

DP – kol kas kandidato neskelbia. Šiuo metu partija į ministro postą yra delegavusi nepartinį Roką Masiulį.

Finansų ministerija

Vida Press nuotr./Skaičiuoja pinigus
Vida Press nuotr./Skaičiuoja pinigus

DP – Seimo narys Kęstutis Daukšys

K.Daukšys – ekonomistas. Seimo narys nuo 2004 m., 2005-2006 m. dirbo ūkio ministru. 2004-2008 m. Seimo biudžeto ir finansų komiteto narys, 2008-2012 m. Seimo Ekonomikos komiteto narys, 2012-2016 m. Ekonomikos komiteto pirmininkas.

TS-LKD – buvęs premjeras ir partijos pirmininkas Andrius Kubilius, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Mykolas Majauskas arba buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

A.Kubilius – 1996-2016 m. Seimo narys. 2008-2012 m. buvo Lietuvos ministru pirmininku. 2003-2015 m. TS-LKD pirmininkas.

M.Majauskas – ekonomistas. 2006-2008 m. dirbo „Barclays“ banke. 2008-2012 m. dirbo A.Kubiliaus Vyriausybėje, buvo jo patarėjas ekonomikos ir finansų klausimais. Nuo 2015 m. – Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys.

I.Šimonytė – finansininkė. 1997-2009 m. dirbo Finansų ministerijoje, 2009-2012 m. A.Kubiliaus Vyriausybėje buvo finansų ministrė. Nuo 2013 m. – Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja.

LVŽS – Stasys Jakeliūnas

S.Jakeliūnas – finansininkas, ilgametis „Lietuvos draudimo“ investicijų skyriaus vadovas, Finansų departamento vadovas, valdybos narys. Knygos „Lietuvos krizės anatomija“ autorius. 2012-2014 m. premjero A.Butkevičiaus patarėjas.

LRLS – Giedrius Dusevičius.

G.Dusevičius – finansininkas, buvęs „Swedbank“ (anksčiau – „Hansabank“) valdybos pirmininkas. UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ valdybos pirmininkas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto tarybos narys. Politikoje iki šiol nedalyvavo.

Krašto apsaugos ministerija

KAM archyvo nuotr./Lietuvos karių pratybos
KAM archyvo nuotr./Lietuvos karių pratybos

TS-LKD – Seimo nariai Arvydas Anušauskas ir Rasa Juknevičienė, politologas Laurynas Kasčiūnas arba diplomatas Žygimantas Pavilionis.

A.Anušauskas – istorikas, 2008-2016 m. Seimo narys, 2008–2012 m. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

R.Juknevičienė – kovo 11-osios akto signatarė. 1996-2016 m. Seimo narė. 2008-2012 m. krašto apsaugos ministrė. Ilgametė LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė.

L.Kasčiūnas – Rytų Europos studijų centro (RESC) Politikos analizės ir tyrimų skyriaus vyresnysis analitikas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas. 2009 – 2012 m. L. Kasčiūnas dirbo Seimo pirmininkės Irenos Degutienės patarėju užsienio politikos klausimais.

Ž.Pavilionis – diplomatas, 2010-2015 m. buvo Lietuvos ambasadorius JAV ir Meksikai. Prieš tai užėmė įvairius postus Užsienio reikalų ministerijoje.

LVŽS teigia į šią ministeriją kandidatą turinti, bet jo viešai neskelbsianti.

DP – Seimo narys Vydas Gedvilas

V.Gedvilas – 2004-2016 m. Seimo narys. 2012-2016 m. Seimo Europos reikalų komiteto ir Užsienio reikalų komiteto narys. 2012-2013 m. buvo Seimo pirmininkas.

LRLS – Egidijus Papečkys

E.Papečkys priklauso šaulių sąjungai. Viešojoje erdvėje prisistato kaip „kriminalinės žvalgybos, antiterorizmo ir saugumo ekspertas, dėstytojas, publicistas“. Politikoje iki šiol nedalyvavo.

Kultūros ministerija

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Klaipėdos senamiestis, Dramos teatras
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Klaipėdos senamiestis, Dramos teatras

TS-LKD – Europos Humanitarinio universiteto administracijos vadovas, dėstytojas Bernardas Gailius arba operos solistas, Seimo narys Vytautas Juozapaitis

B.Gailius – istorikas ir teisininkas, Europos Humanitarinio universiteto administracijos vadovas, istorijos daktaras, publicistas. Politikoje iki šiol nedalyvavo.

V.Juozapaitis – operos solistas, 2012-2016 m. Seimo narys. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys. Vytauto Juozapaičio edukacinio kultūros ir meno centro įkūrėjas.

LRLS – Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas

A.Gelūnas – dailininkas, filosofas, filosofijos daktaras. 2010-2012 m. kultūros ministras. Nuo 2012 m. Lietuvos ambasadorius prie UNESCO. Yra dėstęs VDA, VDU, VU.

LVŽS – Liana Ruokytė-Jonnson

L.Ruokytė-Jonnson – aktorė, kultūros diplomatė, vertėja. 1992-1999 m. dirbo LR ambasadoje Švedijoje, 1999-2008 m. LR kultūros atašė Švedijoje. 2008–2012 m. Lietuvos Respublikos kultūros atašė Danijoje, Islandijoje ir Norvegijoje. Nuo 2012 m. dirba Lietuvos kino centre. Nuo 2016 m. Europos kino akademijos narė.

DP – kol kas kandidato neskelbia. Šiuo metu partija į kultūros ministro postą yra delegavusi Šarūną Birutį.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Sodra“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Sodra“

TS-LKD – buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras, Seimo narys Donatas Jankauskas, Seimo narys Liutauras Kazlavickas, žurnalistas Andrius Navickas arba partijos vykdomoji sekretorė Monika Navickienė.

D.Jankauskas 1997-2000 m. buvo Kauno rajono savivaldybės meru. 2004-2016 m. Seimo narys, 2008-2012 m. socialinės apsaugos ir darbo ministras.

L.Kazlavickas – 2012-2016 m. Seimo narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys.

A.Navickas – humanitarinių mokslų daktaras, buvęs portalo bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius.

M.Navickienė – nuo 2013 m. TS-LKD partijos vykdančioji sekretorė.

LVŽS teigia į šią ministeriją kandidatą turinti, bet jo viešai neskelbsianti.

LRLS – Dalia Kuodytė

D.Kuodytė – 2008-2016 m. Seimo narė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė.

DP – kol kas kandidato neskelbia, šiuo metu yra delegavusi Algimantą Pabedinskienę

Susisiekimo ministerija

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vilkikai kelyje „Via Baltica“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vilkikai kelyje „Via Baltica“

TS-LKD – buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius arba Seimo narys Jurgis Razma.

A.Abromavičius 2002–2014 m. buvo vienas iš „East Capital“ investicijų valdymo grupių savininkų 2014-2016 m. dirbo Ukrainos ekonomikos ministru. 2016 m. iš šių pareigų pasitraukė, apkaltinęs „senąsias jėgas“ kliudymu vykdyti struktūrines reformas.

J.Razma – 1996-2016 m. Seimo narys.

LVŽS teigia į šią ministeriją kandidatą turinti, bet jo viešai neskelbsianti.

DP – Darius Ulickas

D.Ulickas – ekonomistas, 2012-2016 m. Seimo narys.

LRLS – Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Rimantas Mikaitis

R.Mikaitis – nuo 2003 m. iki dabar Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, 2011 m. Kauno miesto meras.

Sveikatos apsaugos ministerija

G.Adinavičiūtės/15min nuotr./Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos
G.Adinavičiūtės/15min nuotr./Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos

TS-LKD – Seimo narys Antanas Matulas, chirurgas, Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas Juozas Pundzius arba buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

A.Matulas – gydytojas, 1996-2000 m. bei 2004-2016 m. Seimo narys, 2008-2012 m. Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas.

J.Pundzius – gydytojas-chirurgas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, Kauno klinikų chirurgijos klinikos vadovas, Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas. Anksčiau aktyvioje politikoje nedalyvavo.

I.Šimonytė – finansininkė. 1997-2009 m. dirbo Finansų ministerijoje, 2009-2012 m. A.Kubiliaus Vyriausybėje buvo finansų ministrė. Nuo 2013 m. – Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja.

DP – Dangutė Mikutienė

D.Mikutienė – 2004-2016 m. Seimo narė, nuo 2012 m. Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė.

LRLS – Eduardas Pabarčius

E.Pabarčius – Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas chirurgas, Lietuvos gydytojų sąjungos Vilniaus filialo vadovas. Nuo 2015 m. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai. Žiniasklaidoje yra skelbęs tekstų sveikatos apsaugos temomis.

LVŽS – psichiatras Aurelijus Veryga

A.Veryga – praktikuojantis psichiatras, LSMU dėstytojas. Žiniasklaidoje nuolat pasisako už griežtesnį alkoholio ir tabako ribojimą.

Švietimo ir mokslo ministerija

123RF nuotr./Mokytojas

123RF nuotr./Mokytojas

TS-LKD – Seimo narys Mantas Adomėnas, Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas arba Seimo narys Valentinas Stundys

M.Adomėnas – filosofijos daktaras, baigė Kembridžo universitetą. 2000–2004 m. Kembridžo universiteto Klasikinių mokslų fakulteto dėstytojas. 2008-2016 m. Seimo narys.

P.Baršauskas – inžinierius energetikas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, nuo 2011 m.KTU rektorius. Iki šiol aktyvioje politikoje nedalyvavo.

V.Stundys – pedagogas, 2008-2016 m. Seimo narys, 2008-2012 m. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas. 1997-2008 m. Molėtų rajono meras.

LVŽS – LEU prorektorė Vilija Salienė

V.Salienė – edukologijos daktarė, profesorė, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) prorektorė. nuo 2006 m. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė.

LRLS – Seimo narys Gintaras Steponavičius

G.Steponavičius – 2000-2016 m. Seimo narys, 2012-2016 m. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys. 2008-2012 m. ėjo švietimo ir mokslo ministro pareigas.

DP – kol kas kandidato neskelbia, šiuo metu ministre yra delegavusi Audronę Pitrėnienę

Teisingumo ministerija

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pasivaikščiojimas po Lukiškių kalėjimą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pasivaikščiojimas po Lukiškių kalėjimą

TS-LKD – Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas arba Seimo narys Stasys Šedbaras.

V.Benkunskas – teisininkas, nuo 2011 m. Vilniaus savivaldybės tarybos narys, nuo 2015 m. Vilniaus vicemeras.

S.Šedbaras – teisininkas, 2008-2016 m. Seimo narys, 2008-2012 m. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas. Nuo 2006 m. VDU Teisės instituto direktorius. Ilgai vertėsi advokato praktika.

LVŽS teigia į šią ministeriją kandidatą turinti, bet jo viešai neskelbsianti.

DP – teisingumo viceministras Giedrius Mozūraitis

G.Mozūraitis – teisininkas, 2006-2013 m. vertėsi advokato praktika. 2013-2016 m. teisingumo viceministras.

LRLS – Seimo narys Arminas Lydeka

A.Lydeka – 2000-2012 ir 2014-2016 m. Seimo narys, 2008-2012 m. Žmogaus teisių komiteto pirmininkas.

Užsienio reikalų ministerija

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

TS-LKD – Seimo narys, buvęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, diplomatas Žygimantas Pavilionis, Europos Parlamento pirmininko patarėjas Arnoldas Pranckevičius arba Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas.

A.Ažubalis JAV baigė politikos ir ekonomikos mokslus. 1996-2016 m. Seimo narys, 2008-2010 m. Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas, 2010-2012 m. Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Ž.Pavilionis – diplomatas, 2010-2015 m. buvo Lietuvos ambasadorius JAV ir Meksikai. Prieš tai užėmė įvairius postus Užsienio reikalų ministerijoje.

A.Pranckevičius – politikos mokslų magistras, nuo 2012 m. dirba Europos Parlamento pirmininko Martino Schultzo išorės politikos patarėju. Nuo 2009 m. iki 2012 m. dirbo Europos Parlamento pirmininko Jerzy Buzeko diplomatiniu patarėju.

V.Ušackas – teisininkas, diplomatas. 2008-2010 m. užsienio reikalų ministras. 2001–2006 m. LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikoje, 2006–2008 m. Jungtinėje Karalystėje. Prieš tai užėmė įvairius postus Užsienio reikalų ministerijoje. 2010–2013 m. ES specialusis įgaliotinis ir Bendrijos misijos vadovas Afganistane. Nuo 2013 m. rugsėjo mėn. ES ambasadorius Rusijoje.

LRLS – europarlamentaras Petras Auštrevičius

P.Auštrevičius – diplomatas, Stanfordo universiteto JAV absolventas. Nuo 2014 m. Europos parlamento narys, Europos parlamento Užsienio reikalų komiteto narys. 1994-1998 m. Lietuvos ambasadorius Suomijoje. 2001-2003 m. vyriausiasis derybininkas derybose dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje. 2008-2012 m. Seimo narys.

LVŽS – buvęs užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas

P.Vaitiekūnas – diplomatas, Nepriklausomybės akto signataras. 1999–2004 m. LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Latvijos Respublikoje. 2006-2008 m. užsienio reikalų ministras. 2008–2009 m. LR Seimo pirmininko patarėjas užsienio politikos klausimais.​2010-2014 m. LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ukrainoje.

DP savo kandidato į užsienio reikalų ministro postą nepaskelbė. Pasak V.Mazuronio, į šį postą kandidatą partija skirtų tik pasitarusi su Prezidente.

Ūkio ministerija

Ūkio ministerijos logotipas
Ūkio ministerijos logotipas

TS-LKD – buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius, Seimo narys ir buvęs ūkio ministras Dainius Kreivys, Jungtinės Karalystės konsultacijų ir leidybos įmonės „Oxford Business Group“ vadovas Azijoje Paulius Kunčinas arba judėjimo „Baltosios pirštinės“ kūrėjas Tadas Langaitis.

A.Abromavičius 2002–2014 m. buvo vienas iš „East Capital“ investicijų valdymo grupių savininkų 2014-2016 m. dirbo Ukrainos ekonomikos ministru. 2016 m. iš šių pareigų pasitraukė, apkaltinęs „senąsias jėgas“ kliudymu vykdyti struktūrines reformas.

D.Kreivys 2008-2011 m. dirbo ūkio ministru. Jam užimant šias pareigas Energetikos ministerija buvo atskirta nuo Ūkio ministerijos. 2012-2016 m. Seimo narys.

P.Kunčinas – ekonomikos ir finansų analitikas, Oksfordo universitete baigęs ekonomiką, politiką ir filosofiją. Azijoje vadovauja Jungtinės Karalystės konsultacijų ir leidybos įmonei „Oxford Business Group“.

T.Langaitis – ekonomistas, ilgą laiką dirbo investicinės bankininkystės, rizikos kapitalo srityse. 2012 m. inicijavo judėjimą „Baltosios pirštinės“.

DP – Gediminas Vagnorius

G.Vagnorius – ekonomistas, kovo 11-osios akto signataras. 1991-1992 ir 1996-1999 m. ministras pirmininkas. 1992-2004 m. Seimo narys.

LVŽS – „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas

M.Katinas – vadybos ir verslo administravimo magistras. Yra dirbęs „TEO LT“ skaitmeninio verslo plėtros vadovu, vadovavęs bendrovės Reklamos departamentui. „Investuok Lietuvoje“ generaliniu direktorium tapo 2015 m. Politikoje iki šiol nedalyvavo.

Vidaus reikalų ministerija

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Policija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Policija

TS-LKD – Seimo nariai Arvydas Anušauskas ir Agnė Bilotaitė, buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas arba Kauno technologijos universiteto studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė

A.Anušauskas – istorikas, 2008-2016 m. Seimo narys, 2008–2012 m. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

A.Bilotaitė – teisininkė, 2008-2016 m. Seimo narė. Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto, Antikorupcijos komisijos narė.

A.Kupčinskas – nuo 2000 m. iki dabar Kauno savivaldybės tarybos narys, 2007-2015 m. Kauno meras.

J.Šiugždinienė – KTU prorektorė nuo 2014 m. Politikoje iki šiol nedalyvavo.

DP – Seimo narys Artūras Paulauskas

A.Paulauskas – teisininkas, 1990-1995 m. Lietuvos respublikos generalinis prokuroras, 1995-1997 m. – Generalinio prokuroro pavaduotojas. 2000-2006 m. Seimo pirmininkas, 2008 m. aplinkos ministras. 2012-2016 m. Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

LRLS – Seimo narys Vitalijus Gailius

V.Gailius – teisininkas. 2007-2010 m. dirbo Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotoju. 2010-2012 m. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius. Nuo 2012 m. Seimo narys, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys, Antikorupcijos komisijos pirmininkas.

LVŽS teigia į šią ministeriją kandidatą turinti, bet jo viešai neskelbsianti.

Žemės ūkio ministerija

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Žemės ūkis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Žemės ūkis

TS-LKD – Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, buvęs Utenos meras Edmundas Pupinis arba buvęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

G.Gegužinskas – agronomas, teisininkas. Pasvalio rajono savivaldybės meras nuo 1995 m.

E.Pupinis – inžinierius, 1997-2001 m. Utenos rajono meras, 2004-2012 m. Seimo narys.

K.Starkevičius – 2004-2016 m. Seimo narys. 2000-2011 m. Kauno savivaldybės tarybos narys. 2008-2012 m. žemės ūkio ministras. Nuo 2012 m. – Seimo kaimo reikalų komiteto narys.

DP – kol kas kandidato neskelbia, šiuo metu yra delegavusi Virginiją Baltraitienę

LRLS – Jonavos savivaldybės tarybos narys Remigijus Osauskas

R.Osauskas – nuo 2011 m. Jonavos savivaldybės tarybos narys. Jonavos rajono ūkininkų sąjungos narys.

LVŽS – Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Bronius Markauskas

B.Markauskas – inžinierius, ūkininkas, Lietuvos žemės ūkio rūmų vicepirmininkas. Nuo 2000 m. iki dabar Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min