TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaczyńskis: leiskit lenkams pavardes rašyti gimtąja kalba (nuotraukos)

Lenkijos Respublikos Prezidentas Lechas Kačynskis (Lech Kaczyński) ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Lenkijos prezidentas Lechas Kaczyńskis ir Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Lietuvoje viešintis Lenkijos prezidentas Lechas Kaczyńskis priešpiet susitiko su Lietuvos vadovu Valdu Adamkumi.

Susitikę šalių vadovai aptarė Lietuvos ir Lenkijos įnašą tarptautinėse organizacijose, kalbėjo aktualiais energetikos klausimais, aptarė tautinių mažumų problemas.

Dvišalių klausimų svarstymas užsitęsė – prezidentai į spaudos konferenciją vėlavo. „Tai įrodymas, kad abiejų delegacijų susitikimas giliai palietė abi šalis liečiančias problemas“, – teigė V.Adamkus.

Kaczyńskis: pavardes reikia rašyti originalo kalba

Kartais girdžiu savo pavardę tariamą lietuviškai, bet man tai problemų nesudaro. O dėl mano tautiečių – manau, kad nieko ypatingo neatsitiktų, jei jų pavardės būtų rašomos lenkiškai, – sakė Lenkijos prezidentas.Pasak Lietuvos prezidento, reikia neatidėliotinai spręsti smulkius, bet tautinėms mažumoms aktualius klausimus – tokius kaip pavardžių ar gatvių pavadinimų rašymas. „Mažumų klausimu išsakiau savo jautrumą, nes visiškai suprantu, ką reiškia būti mažumos atstovu ir apsaugoti savo kalbą, kultūrą ir papročius. Užtikrinau, kad šis klausimas aktualus visiems ir kad kai kurie teisės aktai jau Seime bei Vyriausybėje, todėl nereikės laukti kelerių metų, kad jie būtų baigti“, – teigė prezidentas.

Pasak šalies kaimynės prezidento, Lenkijos Vyriausybės insitucijos gerai vertina padėtį Lietuvos lenkų mokyklose, tačiau pavardžių rašymo klausimą reikia spręsti.

„Pavardės rašymas gimtąja kalba – postulatas, kurį reikia priimti kaip aiškų ir akivaizdų. Kartais girdžiu savo pavardę tariamą lietuviškai, bet man tai problemų nesudaro. O dėl mano tautiečių – manau, kad nieko ypatingo neatsitiktų, jei jų pavardės būtų rašomos lenkiškai. Pavyzdžiui, lietuviai ir kitų tautinių mažumų atstovai Lenkijoje savo pavardes gali rašyti originalo kalba. Tai problemų gali sukelti tik tuo atveju, jei vartojamas visai kitas alfabetas, pavyzdžiui, kinų ar japonų“, – kalbėjo L.Kaczyńskis.

V.Adamkus pabrėžė, kad į šiuos Lenkijos vadovo žodžius dėmesį turi atkreipti Seimas bei Vyriausybė ir kuo greičiau imti spręsti šias problemas.

Lenkijai reikia garantijų dėl energetikos

Aptardami dvišalius energetikos klausimus abiejų šalių vadovai buvo konkretūs: reikia veikti, nes energetikos nepriklausomybė svarbi abiem šalims. L.Kaczyńskis pabrėžė, kad kalbant apie naujosios atominės elektrinės projektą Lenkija turi turėti garantijų dėl megavatų skaičiaus, kuris bus tiekiamas šiai šaliai.

Lietuvos prezidentas pridūrė, kad energetikos klausimas Lietuvai yra gyvybiškai svarbus ir jokių nesutarimų jį sprendžiant neturi būti. Esą niekas jau nekelia klausimo nei dėl statymo, nei dėl bendradarbiavimo, todėl bet koks delsimas yra neleistinas.

„Ar tai vienaip sudarytos bendrovės, ar kitaip, ar tai reikia iš naujo svarstyti,  ar nereikia – Lietuva atominę elektrinę statys ir statys pagal pačias moderniausias esamas salygas. Bet kokios kalbos ir bet kokie delsimai yra neliestini. Tikiuosi, kad ir Vyriausybė, ir Seimas baigs kalbas tais klausimais ir imsis konkrečių darbų, kad galėtume patenkinti ir savo būtinus reikalavimus, ir visų mūsų kaimynų“, – kalbėjo V.Adamkus.

Nors prezidentai per susitikimą „Mažeikių naftos“ klausimo neaptarė, Lenkijos prezidentas patikino, kad „PKN Orlen“ šios įmonės neketina parduoti rusų kompanijoms – esą tokios kalbos yra visiškai klaidingos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min