Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 21d. 16:25

Rolandui Paksui nereikės viešai atsiprašyti tautos, kad jo atgaila netaptų verta anekdoto

Rolandas Paksas
Luko Balandžio nuotr. / Rolandas Paksas

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkui, europarlamentarui Rolandui Paksui prieš sugrįžtant į su priesaika valstybei susijusias pareigas nereikės viešai atsiprašyti tautos. Tai padaryti apkaltos būdu iš pareigų pašalintam asmeniui įstatymo pataisa siūlė konservatorius Jurgis Razma. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas šį pasiūlymą atmetė.

Už tai, kad viešas atsiprašymas reikalingas, balsavo tik vienas komiteto narys, vienas balsavo prieš ir trys komiteto nariai susilaikė.

„Buvo įvertinta, kad iš tikrųjų lyg ir gražu būtų, bet tai nėra teisinė norma. Tai yra etinė norma, kurios forma buvo pateikta kaip privaloma. Vadinasi, tas atsiprašymas galėjo tapti nenuoširdus. Padarytas tik todėl, kad to reikalauja įstatymai. Jis tuomet bus tik perskaitytas, o gal bus perskaitytas ir taip: „Aš apkaltos būdu buvau pašalintas teisėtai? Na, tada atsiprašau“, – aiškindamas, kodėl atsiprašymo buvo atsisakyta, žinomą anekdotą priminė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Turės skubiai keisti įstatymus

Antradienį komiteto posėdyje taip pat paaiškėjo, kad norėdamas R.Paksui sudaryti galimybę vėl užimti prezidento postą ar tapti parlamentaru, Seimas turės skubiai pataisyti Seimo ir prezidento rinkimų įstatymus. Tai komitetui nurodė Seimo Teisės departamentas.

Juose ir konstituciniame įstatyme turės būti nustatoma, kad apkaltos būdu iš pareigų pašalinto asmens „konstitucinis baustumas“ turi būti pasibaigęs iki paskutinės pareiškinių dokumentų pateikimo dienos.

Tuo tarpu, jei asmuo bus skiriamas į ministro ar premjero pareigas, aštuoneri metai po jo nušalinimo turi būti praėję iki dienos, kai jis bus oficialiai teikiamas į vienas ar kitas pareigas.

Tuomet atsiprašymas bus tik perskaitytas, o gal bus perskaitytas ir taip: „Aš apkaltos būdu buvau pašalintas teisėtai? Na, tada atsiprašau“, – žinomą anekdotą priminė J.Sabatauskas.

Bent Prezidento rinkimų įstatymo pataisos turi būti parengtos ir surinkus 57 Seimo narių parašus skubiai įtrauktos į ketvirtadienio Seimo neeilinės sesijos posėdžio darbotvarkę.

„Parašais spręsime tą klausimą. Jie turės būti surinkti, nes tas klausimas turi būti išspręstas ir pabaigtas, nepaisant mano asmeninio noro ar nenoro“, – teigė J.Sabatauskas.

Reikės 94 balsų

Tądien Seimas ketina antrąkart balsuoti dėl Konstitucijos pataisos, kuria R.Paksui būtų atverti keliai vėl tapti prezidentu. Šiame balsavime reikės 94 Seimo narių palaikymo.

Be to, Seimas ketvirtadienį ketina priimti ir konstitucinį įstatymą, kuriuo nustatoma, kad nuo pašalinimo dienos 8 metus pašalintas asmuo negalėtų būti renkamas ar skiriamas prezidentu, Seimo pirmininku, premjeru, Seimo nariu bei ministru, o valstybės kontrolieriumi – 5 metus.

Galimybės po apkaltos grįžti į teisėjų pareigas įstatymo projektas nenumato.

Iš prezidento posto apkaltos būdu R,Paksas buvo pašalintas  2004 m. balandžio 6 d. Jam buvo surengta apkalta dėl priesaikos sulaužymo ir šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo, kai jis išimties tvarka savo finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui suteikė Lietuvos pilietybę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min