Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kada bus apsispręsta dėl L.Karaliaus ir A.Sacharuko apkaltų?

Linas Karalius
„Scanpix“ nuotr. / Apkaltos tekste rašoma, kad L.Karalius nusipelnė prarasti parlamentaro mandatą, nes, užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje sausio mėnesį, leido laiką egzotiškose šalyse.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vadinamųjų apkaltų komisijų Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariams Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui nariai šį penktadienį pradės rašyti savo išvadas dėl galimo minėtų politikų pašalinimo iš parlamento.

Buvo tapę įprasta, kad vadinamosios apkaltų komisijos renkasi trečiadieniais ir penktadieniais, tačiau šį trečiadienį posėdžio nebus. Tuo tarpu penktadienį komisijų nariai pradės formuoti išvadas.

„Dar nieko nerašėme, penktadienį prasidės dėliojimas“, – trečiadienį „15min“ sakė komisijų pirmininkas konservatorius Kęstutis Masiulis.

Seimo narys kartojo, kad formuojant, rašant ir balsuojant dėl kiekvieno išvadų punkto laukia sunkus darbas, mat komisijos narių nuomonės pavieniais klausimais stipriai skiriasi. Jis nesiryžo patvirtinti, ar pavyks baigti parlamento paskirtus darbus iki gegužės 1 dienos: „Man atrodo, kad ir per savaitę mes galėtume baigti, bet yra įvairių nuomonių, dar diskutuosime apie tai.“

Komisijos praėjusį penktadienį baigė liudytojų ir ekspertų apklausas. Tuomet K.Masiulis pripažino jau turįs savo nuomonę, kokias išvados turėtų būti suformuotos dėl L.Karaliaus ir A.Sacharuko likimo parlamente.

Tiria keletą epizodų

Man atrodo, kad ir per savaitę mes galėtume baigti, bet yra įvairių nuomonių.Seimas patikėjo specialiosioms tyrimo komisijos iki gegužės 1-osios pateikti išvadas, ar yra  pakankamai motyvų pradėti apkaltos procesą minėtiems dviem Krikščionių frakcijos nariams. Apkaltos tekste rašoma, kad L.Karalius nusipelnė prarasti parlamentaro mandatą, nes, užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje sausio mėnesį, leido laiką egzotiškose šalyse. Taip pat jis esą pateikė Seimui klaidingą informaciją apie savo buvimo vietą ir sudarė galimybę pasinaudoti savo mandatu palikęs parlamentaro kortelę. Naudodamasis ja L.Karaliaus bendražygis A.Sacharukas neteisėtai už kolegą balsavo per Seimo posėdžius. Skaičiuojama, kad tai galėjo įvykti nuo 8 iki daugiau nei 50 kartų.

Apkaltos iniciatoriai rašo, jog yra pagrindas įtarti, kad šiedu krikščionys veikė „bendrai ir iš anksto susitarę, siekdami pridengti Seimo nario L.Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas“.

Dėl parengtų komisijų išvadų turės balsuoti Seimas. Jeigu dauguma parlamentarų nuspręs, kad toks pagrindas yra, bus parengtas kreipimasis į Konstitucinį Teismą. Šis spręs, ar parlamentarai savo elgesiu nenusižengė Konstitucijai ir nesulaužė priesaikos. Jei teismo sprendimas bus teigiamas, dėl parlamentarų mandatų atėmimo vėl balsuos parlamentas. Kad L.Karalius ir A.Sacharukas būtų pašalinti iš Seimo, turėtų balsuoti ne mažiau nei 85 Seimo nariai. 

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min