Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 15d. 13:09

Kada Sereikiškių parkas taps Vilniaus centru

Sereikiškių parkas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šiuo metu apmiręs Sereikiškių parkas kitais metais bus praktiškai nenaudojamas – čia vyks rekonstrukcijos.

Lygiai už metų sostinės centre esantis Sereikiškių parkas lankytojus pasitiks naujais takais, želdynais ir pramogomis. Taip žada Vilniaus miesto savivaldybė, kuri pirmuosius parko rekonstrukcijos darbus ketina pradėti dar šiemet.

Keletą metų svarsčiusi, kaip reikėtų atgaivinti vieną pagrindinių miesto parkų – Sereikiškes, Vilniaus miesto savivaldybė pagaliau ėmė jautį už ragų ir artimiausiu metu ketina pradėti pirmuosius rekonstrukcijos darbus. „Sereikiškių parko rekonstrukcijos projektas beveik paruoštas realizavimui. Spalio mėnesį rengsime kūrybines dirbtuves, paskutinėms idėjoms apšlifuoti. Lapkritį turi būti pabaigtas ruošti techninis projektas ir prasidės pirmieji rekonstrukcijos darbai, o kitų metų vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje jau turėsime gražų, atnaujintą parką“, – planais dalinosi Vilniaus miesto meras Vilius Navickas.

Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis pasakojo, kad pirmiausia bus tvarkomi parko želdynai. „Pagrindinė parko problema buvo ta, kad jis ilgai buvo neprižiūrimas, todėl kai kurie augalai tapo nebegražūs, nebetinkami formuoti. Ekspertai išsiaiškins, kurie augalai jau yra pasenę ir juos pakeisime naujais“, – tvirtino M.Pakalnis, sakantis, kad parke bus keičiama apie 20 proc. želmenijos.

Lygiai už metų sostinės centre esantis Sereikiškių parkas lankytojus pasitiks naujais takais,  želdynais ir pramogomis.

Jis aiškino, kad rekonstruojant parką bus remiamasi XIX amžiuje šioje vietoje buvusiu parku, kuris sovietmečiu buvo suniokotas. „Tarybiniais metais parkas buvo užsodinamas neplanuotai, sodinukai buvo diegiami kur pakliūva, todėl buvo netinkamai suformuota infrastruktūra. Dabar norime jį sutvarkyti ir vėl paversti miestiečių ir turistų traukos vieta“, – kalbėjo M.Pakalnis.

Daugiau pramogų

Po rekonstrukcijos Sereikiškių parke vienu pagrindinių traukos objektu turėtų tapti atkurtas Vilniaus universiteto botanikos sodo fragmentas su oranžerija. „Galėsime lygiuotis į Kretingą, kuri turi oranžeriją. Be to, botanikos sodas atliks šviečiamąją funkciją: čia galės ateiti moksleiviai“,  – teigė M.Pakalnis. Panašią funkciją turės ir atkurtas vienuolyno sodas. Sereikiškių parke vyksiantiems renginiams bus pritaikyta pagrindinė parko aikštė, kurioje bus įrengtas fontanas. Kitas, kilnojamas fonatanas, bus ir didžiajame parko baseine. „Žiemą fontaną bus galima ištraukti, o baseiną, kuris šiuo metu neatlieka savo funkcijų, bus galima paversti čiuožykla. Parko pakraščiuose bus rengiami XIX a. primenantys gėlynai, alpinariumai.

Parke turėtų išdygti trys vaikų žaidimo aikštelės, pritaikytos įvairioms vaikų amžiaus grupėms. Savivaldybė žada apsirūpinti ir vyresniais miestiečiais, kuriems bus įrengtos petankės, kitaip  sakant, rutulių mėtymo bei šachmatų aikštelės. Sereikiškių parke turėtų veikti ir maždaug trys kavinės.

Restauruojant parką bus atkurta ir istorinė takų sistema. Atgaivintas Sereikiškių parkas bus aptvertas tvora ir nakčiai rakinamas. „Taip daroma beveik visuose Europos parkuose, siekiant saugumo, norint išvengti vandalizmo aktų“, – paaiškino M.Pakalnis.

Naudosis ES lėšomis

Savivaldybės vadovai paskaičiavo, kad Sereikiškių parkui rekonstruoti prireiks 18 mln. Lt. 14 mln. Vilniaus miesto savivaldybė tikisi gauti iš Europos Sąjungos (ES) fondų. Po 2 mln. skirs pati savivaldybė ir mecenatai. „Yra nemažai verslininkų, bendrovių, kurios nori gražinti miestą. Tikimės rasti bent 10 mecenatų, kurie galbūt ne tik įrengs viena ar kitą objektą atkuriamame parke, bet ir suteiks tiems objektams savo vardą, o paskui jais rūpinsis, prižiūrės“, – vylėsi V.Navickas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min