TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kadenciją Lietuvoje baigusiam JK gynybos atašė plk.ltn.L.Wilsonui – medalis „Už nuopelnus“

Apdovanotas plk ltn.L.Wilsonas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Apdovanotas plk ltn.L.Wilsonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 5 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengtas atsisveikinimo su kadenciją baigusiu Jungtinės Karalystės gynybos atašė Lietuvai pulkininku leitenantu Lindsay Wilsonu. Už nuopelnus ir asmeninį indelį stiprinant Lietuvos ir JK bendradarbiavimą karinėje srityje plk.ltn.L.Wilsonui įteiktas apdovanojimas – krašto apsaugos sistemos lygmens medalis „Už nuopelnus“.

Lietuvos ir JK bendradarbiavimas karinėje srityje grindžiamas 1994 metais šalių gynybos ministerijų pasirašytu tarpusavio supratimo memorandumu dėl ryšių ir bendradarbiavimo gynybos srityje. JK gynybos ir Lietuvos krašto apsaugos ministerijos kasmet sudaro dvišalius bendradarbiavimo planus, kurie apima kelias dešimtis bendrų renginių kariuomenės daliniuose JK ir Lietuvoje, praneša KAM.

JK reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos karinio mokymo sistemos vystymo (JK kariniai instruktoriai dirbo kuriant Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką, reformuojant J. Žemaičio Lietuvos karo akademiją ir Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklą, kt.); JK taip pat buvo pagrindinė Lietuvos partnerė planuojant ir įgyvendinant gynybos valdymo reformą. Britų kariuomenės ekspertai taip pat konsultuoja resursų ir įsigijimo valdymo, gynybos planavimo, vadybos ir biudžeto formavimo, rezervo reformos klausimais.

JK karinių oro pajėgų kontingentas su keturiais naikintuvais F3 „Tornado“ 2004 m. pabaigoje – 2005 m. pradžioje dalyvavo NATO oro erdvės policijos misijoje Baltijos valstybėse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Medalis
Parašykite atsiliepimą apie 15min