Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 14d. 10:00

Kai kurie buvę IAE specialistai greičiausiai pažeidė su ankstesniu darbdaviu sudarytas sutartis

Ignalinos atominė elektrinė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ignalinos atominė elektrinė
Ignalinos atominę elektrinę (IAE) palikę gabiausi specialistai grįžta į ją kaip privačių įmonių inžinieriai už gerokai didesnį atlyginimą. Panašiu keliu eina ir buvę aukšti valdininkai, anksčiau iš ministerijų vadovavę atominės elektrinės uždarymo darbams, rašo „Lietuvos rytas“.

Elektrinę palikęs eksploatavimo nutraukimo tarnybos vadovas Georgijus Krivošeinas buvo labai vertinamas savo srities specialistas. Jis vadovavo svarbiems elektrinės veiklos nutraukimo projektams. Todėl panoręs išeiti jis pasirašė vadinamąją nekonkuravimo sutartį. Pagal ją, G.Krivošeinas negalėjo dirbti bent metus tos pačios srities įmonėse. Tačiau jis iškart perėjo į Visagino bendrovę „Specialus montažas“, kur įsidarbino technikos direktoriaus pavaduotoju.

„Visi žino, kad G.Krivošeinas pažeidė įstatymus, tačiau niekas tuo nesidomi, nes tokių pavyzdžių – daugybė. Įstatymų nesilaiko ne tik buvę darbuotojai, bet ir buvę valdininkai“, – „Lietuvos rytui“ teigė šaltinis atominėje elektrinėje.

Geriausius specialistus vilioja ir „Nukem Technologies“, tapusi didžiausiu atominės elektrinės priešu. Ši rusų kapitalo Vokietijos kompanija stato panaudoto branduolinio kuro saugyklas. Projektai vėluoja jau 4 metus, dėl to Europos Komisija žada gerokai apkarpyti finansavimą uždarymo darbams. Nepaisant visko, elektrinės veiklos nutraukimo tarnybos vadovo pavaduotojas Genadijus Zeltobriuchas nusprendė pereiti į šios bendrovės pusę. Jis ten iškart rado darbą.

„Nukem Technologies“ nuviliojo ir toje pačioje tarnyboje projektų vadovu dirbusį Antoną Bogatko. Jis šioje bendrovėje dirba elektrotechnikos inžinieriumi.

Šaltinių teigimu, G.Zeltobriuchas ir A.Bogatko padeda vokiečiams tvarkant leidimus bei dokumentus.

„Nukem Technologies“ dirba ir daugiau buvusių elektrinės specialistų. Bet Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nėra tyrusi, ar buvę elektrinės darbuotojai laikosi nurodymų kurį laiką nedirbti tos pačios srities bendrovėse.

IAE uždarymo projektai masina ir kai kuriuos aukštus valdininkus, anksčiau prižiūrėjusius šią sritį. Pavyzdžiui, buvusi Ūkio ministerijos Branduolinės energetikos ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymo departamento direktorė Birutė Teškevičienė dar prieš dvejus metus rūpinosi IAE uždarymo projektais. Tarnybą ministerijoje palikusi B.Teškevičienė toliau prižiūri atominės energetikos projektus – tik jau privačiame versle. Panašiu keliu nuėjo ir kurį laiką „misteriu Ignalina“ vadintas buvęs Ūkio ministerijos sekretorius Artūras Dainius. Jis buvo tiesiogiai atsakingas už IAE uždarymą. Tačiau pastaruoju metu dirbo laisvai samdomu konsultantu ir prižiūrėjo su elektrinės uždarymu susijusius projektus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:19
08:07
02:04

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min