Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kai kurie Vilniaus policijos komisariatai primena apleistas arklides, o ne darbui skirtas patalpas (nuotraukos)

Bendro naudojimo patalpa
Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos nuotr. / Bendrai naudojama patalpa
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos policijos konfederacijos (EuroCOP) vadovai siūlo mūsų šalies policijos pareigūnams nedelsiant pateikti ieškinį dėl darbdavio, tai yra Lietuvos valstybės, nevykdomų įsipareigojimus darbuotojams.

„Tokios darbo sąlygos yra europinių žmogaus teisių pažeidimas” – vienareikšmiškai savo nuomonę išsakė Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato patalpose apsilankęs EuroCOP pirmasis viceprezidentas Janas Schonkerenas.

Kaip rašoma Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos pranešime, pasibaisėjusiems svečiams pareigūnai aprodė T.Kosčiuškos gatvės 8-ajame namo pusrūsyje įkurdintą nutriušusią budėtojų dalį, dešimtmečiais nemačiusią remonto, supelijusias ir drėgnas laikinojo sulaikymo kamerų sienas, dvokiančias sanitarines patalpas, nudrengtus kišenės dydžio poilsio ir persirengimo kambarius, kitas patalpas, kurias palijus apsemia per pamatus prasisunkiantis paviršinis vanduo.

EuroCOP pareigūnams lankytos patalpos labiau priminė apleistas arklides nei žmonių darbui skirtas patalpas. Patalpų vaizdaus užfiksavę nuotraukose pareigūnai patikino šią informaciją perduosiantys Europos Sąjungos institucijoms.

Svečius lydėjusi Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė informavo, kad daugelis šalies komisariatų dirba analogiškomis sąlygomis. Ypač bloga padėtis aplankytame Vilniaus 5-ajame, 1-ame komisariatuose, pasibaisėtina padėtis ir daugelyje regionų.

Aptrupėjusios, pelėsiais išmargintos sienos, nubyrėjusios plytelės, klibantys laiptai, prasta ventiliacija arba jos iš viso nėra, blausią šviesą skleidžiančios lempelės – tokiomis sąlygomis dirba tūkstančiai šalies policijos pareigūnų.

Žinoma, yra ir tvarkingų patalpų. Iš pažiūros normalias darbo sąlygas EuroCOP atstovai pamatė Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Pasak Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos vadovės, profesinė rizika darbo vietose įvertinta vos keliuose komisariatuose. Pavyzdžiui, Vilniaus 7-ajame komisariate, kur pareigūnai dirba transformatorinėje, šalia aukštos įtampos pastotės. Kituose komisariatuose aplinkos temperatūra, drėgnumas, oro judėjimo greitis, apšvietimo intensyvumas, kitos darbo ir poilsio sąlygos iš viso nėra vertintos.

Kaip jau buvo skelbta, praėjusią savaitę mūsų šalyje viešėję EuroCOP vadovai aiškinosi, kaip drastiškas vidaus reikalų sistemos finansavimo sumažinimas atsilieps mūsų šalies vidaus saugumui, kuris tiesiogiai susijęs su visos Europos šalių bendrijos saugumu.

Šią viešnagę inicijavusi pareigūnų interesams atstovaujančios profesinės sąjungos vadovė Loreta Soscekienė apgailestavo, kad tenka užsienio kolegoms rodyti mūsų gyvenimo negatyviąsias puses, tačiau kitos išeities tegia nematanti.

„Kiek kartų kreipėmės į mūsų šalies Vyriausybę, gavome tik formalius atsakymus. 2010 m. Lietuvos valstybės biudžeto projekte Policijos departamentui numatyti asignavimai mažėja daugiau kaip 16 proc., palyginti su 2009 metais. Tai reiškia, kad pareigūnai bus priversti eiti nemokamų atostogų, kitaip teks atleisti dalį policijos darbuotojų. Ką jau kalbėti apie patalpų remontą“, – apgailestavo Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos vadovė.

Lietuvoje nusikalstamumas 2009 m. pirmąjį pusmetį, palyginti su 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, išaugo 8,2 proc. Užregistruotų įvykių, nusikalstamumo statistinių duomenų, išorinių ir vidinių veiksnių analizė rodo, kad nerimą keliantys skaičiai didėja ir antrąjį pusmetį, o 2010 metais didės dar labiau. Grėsminga statistika jau atkreipė kitų ES šalių dėmesį.

„Europos šalys baiminasi kriminalinių struktūrų invazijos iš naujųjų šalių narių, tarp jų – ir iš Lietuvos. Mūsų šalies kriminalinių struktūrų veiklos sklaida užsienyje įgauna vis platesnį mastą. Šie procesai kelią didelį nerimą Europoje“, – sakė Loreta Soščekienė, Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė.

Vizito Lietuvoje metu EuroCOP pareigūnai minėtais klausimais susitiko su Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu generolu Sauliumi Stripeika, policijos generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu, Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininku Kęstučiu Lančinsku, LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min