Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 19d. 00:19

Kai kuriose maudyklose maudytis nesaugu

Kauno paplūdimiai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno paplūdimiai

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, pažymi, kad kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų, todėl maudytis jose nėra saugu.

Gauti rezultatai apie 102 maudyklų liepos mėnesio pirmos pusės vandens kokybę iš 112 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų. Tik 1 maudykloje buvo nustatyta trumpalaikė tarša.

Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų reikalavimų Kauno marių I paplūdimio maudykloje – liepos 7 d. buvo nustatyta 3,2 karto daugiau, nei leidžiama, žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens.

Pakartotinių tyrimų rezultatų dėl liepos 7 d. Kauno marių I paplūdimio maudykloje nustatytos taršos negauta.

Informacijos apie maudyklų vandens kokybę nėra gauta iš Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio r. maudyklų, priklausančių stebėtinų maudyklų sąrašui, patvirtintam 2015 m. birželio 4 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-708.

Gauta informacija ir apie 101 rekreacijai skirtos zonos vandens kokybę. Didesnis, nei leidžiama higienos normoje, žarninių enterokokų ir/ar žarninių lazdelių kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje rastas prie šių poilsio zonų: Taurastos tvenkinyje (liepos 1 d.) Jonavos r., Lukšių tvenkinyje Šakių r., Vilkėnų tvenkinyje Šilutės r.

Pakartotinai atlikus tyrimus liepos 7 d. Taurasto tvenkinyje ir liepos 8 d. Lukšių tvenkinyje vandens kokybė atitiko reikalavimus.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens. Vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybės“ maudyklų vandens kokybės stebėsenos nuostatomis, nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą, ir dar vienas mėginys praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos. Institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu informacija visuomenei paplūdimyje būtų skelbiama aktyviai ir operatyviai.

Visuomenė informuojama ir supažindinama su informacija apie vandens kokybę per žiniasklaidą, savivaldybių interneto svetainėse. Taip pat naujausi vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas maudytis, jei nustatyta tarša, turi būti skelbiami stenduose prie paplūdimių.

Informaciją apie maudyklų vandens kokybę kiekvienoje apskrityje galite rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro svetainės skiltyje „Aplinkos sveikata –Maudyklos-Maudyklų vandens kokybė“. Ji atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min