Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 22d. 11:22

Kai kuriose pasienio užkardose neužtikrinamos žmogaus teisės

Areštinė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Areštinė

Kai kuriose Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasienio užkardose neužtikrinamos žmogaus teisės, pranešė Seimo kontrolierių įstaiga.

Kaip penktadienį informavo tarnyba, itin reikšmingų žmogaus teisių pažeidimų Seimo kontrolierius Augustinas Normantas nustatė apsilankęs Ignalinos ir Vilniaus rinktinių Švenčionių, G.Žagunio, Dievenišikių, Pavoverės, Adutiškio, Tverečiaus ir Puškų užkardose.

Seimo kontrolierius konstatavo, kad užkardose sulaikytų asmenų uždarymas į patalpas nėra fiksuojamas Pristatytų į užkardą asmenų apskaitos registre, o asmenys patekę į užkardą nėra informuojami apie vykdomą vaizdo stebėjimą.

„G.Žagunio ir Dieveniškių užkardose sulaikytų asmenų patalpose nėra atliekama dezinfekcija, dezincekcija ir deratizacija, užkardose nėra pirmosios medicininės pagalbos vaistinėlių“, – konstatavo A.Normantas.

Ataskaitoje dėl sulaikytų asmenų teisių padėties Seimo kontrolierius taip pat atkreipė dėmesį, kad pagrindiniai užkardų įėjimai nepritaikyti neįgaliesiems, o laikino sulaikymo asmenų patalpose nėra įrengta apšildymo, vėdinimo sistema, neįrengtas natūralus apšvietimas. Laikinojo sulaikymo vietose neįrengtos ir stebėjimo kameros, pasikalbėjimo įrenginiai su užkardos budėtojų dalimi.

Kontrolierius taip pat pažymi, kad į nustatytus pažeidimus VSAT reagavo operatyviai – daugelis jų esą planuojami pašalinti dar šiemet, dalis – iki 2015-ųjų vasaros.

Seimo kontrolierių įstaiga nuo 2014-ųjų pradžios vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose. Šis mandatas įstaigai numatytas įgyvendinant Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą (OPCAT).

Lietuvoje veikia per 400 laisvės apribojimo įstaigų – kalėjimų, izoliatorių, areštinių, taip pat laisvės suvaržymo vietų psichiatrijos įstaigose, pasienio kontrolės punktuose, globos ir pataisos namuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min