Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaimiečių gyvulius vilkai pjauna tiesiog kiemuose

Biržų rajono ūkininkai vis dažniau skaičiuoja plėšrūnų padarytus nuostolius.
ŠIAURĖS RYTAI nuotr. / Biržų rajono ūkininkai vis dažniau skaičiuoja plėšrūnų padarytus nuostolius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo plėšrūnų toliau kenčia Vabalninko seniūnijos Guodžių kaimo gyventojai. Šeštadienio naktį vilkai papjovė dviejų gyventojų telyčias, kurias žmonės buvo iš ganyklos parsivedę šalia gyvenamųjų namų.

Guodžių kaime gyvenanti Birutė Adomaitienė trijų mėnesių telyčaitę prarado naktį iš penktadienio į šeštadienį. 33 melžiamų karvių bei 11 prieauglių bandą laikantys ūkininkai Edvardas ir Birutė Adomaičiai nakčiai telyčaitę nutarė parsivaryti arčiau namų. Galvojo, taip bus saugiau, nes šiose apylinkėse siaučia vilkai, puldinėjantys gyvulius.

Elektros piemeniu aptvertoje ganykloje su karvėmis liko palaidi gerokai mažesni veršeliai. Šalia ganyklos pririšo šunį – tikėjosi, kad šis plėšrūnus atbaidys.

Apie 0.30 val. nakties Adomaičiai išgirdo draskantis šunį ir bliaunantį veršį. Moteris pro langą iškišo galvą ir pašūkavo. E.Adomaitis sėdo į automobilį ir apvažiavo ganyklą, bet nieko įtartino nepamatė.

Kieme pririšta telyčaitė atrodė pridususi.

Kai prašvito, šeimininkai pamatė, kad telyčaitė buvo smaugta.

Iš vienos išdraskytos vidinės šlaunies bėgo kraujas. Atvykęs veterinarijos gydytojas tvirtino, kad jos išgelbėti nepavyks, nes plėšrūnai išdraskė jos kraujo arteriją.

Taip ir nutiko – rytojaus dieną gyvulys jau gulėjo negyvas.

Ūkininkams tai jau antra netektis šiais metais. Birželio 26-osios naktį vilkai sudraskė šalia namų pririštą 2 mėnesių telyčaitę.

Gelbėjosi bėgdama bandos link?

Paaiškėjo, kad šeštadienio naktį vilkai sudraskė ir netoli Adomaičių gyvenančių Laimutės ir Kazio Devenių telyčią.

Penkių mėnesių telyčaitė buvo pririšta maždaug už 200 metrų nuo jų namų. Naktį šeimininkai nieko įtartino negirdėjo. Tačiau ryte, atvykę į ganyklą, rado telyčią, nutrūkusią ir atbėgusią į pievą tarp gyvulių.

Karvytei buvo išdraskytos vidinės šlaunys, papilvė. Buvo akivaizdu, kad ji neišgyvens, tad šeimininkui teko ją papjauti.

„Keista, kad plėšrūnai pjauna gyvulius prie pat namų ir pririštus. Ar ne įrodymas, kad tai išsigimę vilkai arba jų yra per daug? Prieš savaitę papjauta Bitino telyčia irgi buvo pririšta prie namų. O gal būdami bandoje gyvuliai vienas kitą apgina? Gal todėl draskoma telyčaitė ištraukė kuolą ir bėgo bandos link?“ – svarstė L.Devenienė.

Ūkininkai Deveniai laiko 17 karvių.

„Blogiausia, kad šiuo metu neleidžiama šaudyti vilkų – tikrų ar netikrų. Augini, dirbi, pasilieki kokią geresnės karvutės telyčią veislei – ir viskas perniek“, – išgyveno L.Devenienė.

Siūlys keisti rėmimo tvarką

Biržų rajono merė Irutė Varzienė „Šiaurės rytams“ sakė, kad artimiausiame rajono tarybos posėdyje ji pateiks siūlymą keisti savivaldybės Kaimo rėmimo fondo nuostatus. Bandys įtvirtinti nuostatą, kuri leistų atlyginti bent dalį plėšrūnų padarytos žalos kaimo žmonėms.

Be to, per savivaldybės Gamtos rėmimo programą galima įgyti prevencinių priemonių plėšrūnams atbaidyti.

„Praėjusią savaitę buvau Aplinkos ministerijoje. Man buvo paaiškinta, kad šiuo metu renkami duomenys. Kol kas vilkų šaudyti nebus leidžiama, nes yra nustatytos kvotos. Bet man buvo paaiškinta, kaip galima padėti žmonėms“, – sakė I.Varzienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min