Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kaimo garbė“ sujungs krantus

Solistas Vaidas Vyšniauskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Solistas Vaidas Vyšniauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras minės Pasaulinę kultūros dieną ir pakvies į kelis renginius.

15 val. Kolonų salėje vyks parodos atidarymas. Ekspoziciją pristatys Adomo Brako dailės mokyklos mokiniai. Parodoje – jaunųjų klaipėdiečių tapyba, grafika, skulptūra.

Šeštadienį teatre svečiuosis 50 Neringos kultūros darbuotojų. Taip pat ketinama pakviesti ir klaipėdiečių. Svečius žadama pavedžioti po teatro užkulisius – grimo kambarius, sceną, orkestro ložę ir kitas vietas, paprastai nematomas teatro lankytojams. Taip pat norima neformalioje aplinkoje  pasikalbėti apie meną ir kultūrą. Kaip sako teatro vadovas R. Kaubrys, susijungs du krantai kultūros krantai – Klaipėdos ir Neringos

Pasaulinės kultūros dienos proga abu vakarus (balandžio 15 ir 16 d. 18.30 val.) teatre skambės Pietro Mascagni'o operos „Kaimo garbė“ teatralizuotas koncertinis atlikimas.

Pirmą kartą uostamiestyje ši opera nuskambėjo 1963 m. Prabėgus keletui dešimtmečių, 2005 – aisiais koncertinė kūrinio versija buvo pristatyta muzikos festivalyje „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, darsyk buvo atlikta 2006 – aisiais. Dabar kūrinys sugrįžta intriguodamas ambicingu užmoju ir atlikėjų vardais.

Pagrindines partijas dainuos Valerija Balsytė ir Dalia Kužmarskytė (Santuca), Mindaugas Gylys ir Artūras Kozlovskis (Alfijas) bei svečias iš sostinės Vaidas Vyšniauskas (Turidu). Prie teatro choro prisijungs Klaipėdos žvejų kultūros rūmų mišrus choras „Cantare“, vadovaujamas Artūro Dambrausko. Diriguos Dainius Pavilionis.

Operoje pasakojama apie įvykius Sicilijoje. Rodos, niekas negalėtų sugadinti šventiškos Velykų ryto nuotaikos. Tik į valstiečio Turidu  ir jo sužadėtinės Santucos  širdis šventė neatėjo. Per jų bendrą kelią prabėgo gražuolė Lola.  Vežėjas Alfijas sužino, kad Turidu pasikėsino į jo žmonos Lolos garbę. Yra viena išeitis – dvikova.

„Kaimo garbė“ – garsiausias ir sėkmingiausias P. Mascgni'o kūrinys, o pats autorius vadinamas „vieno kūrinio“ kompozitoriumi, nors sukūrė ir daugiau operų, operečių bei kitokių žanrų kūrinių. Pasirodžiusi Italijos scenoje 1890 metais, kai kompozitoriui buvo vos 26-eri, „Kaimo garbė“ išsyk sulaukė didžiulio atgarsio ir tapo verizmo muzikos srovės pradininke. Po premjeros  atlikėjai buvo trisdešimt kartų pakviesti nusilenkti publikai. Karalienė plojo, neslėpdama emocijų. Po kelių mėnesių 26 metų amžiaus kompozitorius rašė draugui, kad opera jį padarė turtingą visam gyvenimui.

Operos muzika dramatiška, melodinga, emocionali, puikiai atspindinti aistringos meilės, neištikimybės ir kruvino atpildo istoriją. Operos dramaturgija išreiškiama visų pirma per sudėtingas herojų jausmų peripetijas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min