TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaimo parlamentas: „Ateitis mūsų rankose“

Lietuvos kaimo parlamentas
Lietuvos kaimo parlamentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip modernizuoti kaimą? Kaip pritraukti jaunimą, kad kaimas augtų ir klestėtų? Atsakymų į šiuos ir panašius klausimus ieškojo Lietuvos kaimo parlamento atstovai susirinkę į antrąją sesiją.

„Kad išeitų ugnis, reikia kibirkšties. Pasaulį į priekį varo žmonės, kurių akyse žiba kibirkštis. O jūsų akyse kibirkščių tikrai netrūksta. Džiaugiamės partneryste su jumis“, – sveikindamas svečius, atvykusius į Aleksandro Stulginskio universitetą, kalbėjo rektorius prof. dr. Antanas Maziliauskas.

Lietuvos kaimo bendruomenės pirmininkė Guoda Burokienė pradėjusi antrąją Kaimo parlamento sesiją pristatė per metus nuveiktus darbus ir ateinančių metų tikslus. „Žengdami po mažą žingsnelį, dirbdami kartu, galime judėti ir kurti geresnį kaimą“, – sakė Guoda Burokienė.  

Antrosios sesijos dalyviai daugiausia dėmesio skyrė kaimo plėtrai, jaunimo pritraukimui, darbo vietų kūrimui regionuose.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Virginija Baltraitienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Virginija Baltraitienė

„Išsikėlėme sau tikslus toliau modernizuoti ir plėtoti Lietuvos kaimą. Turime jį keisti ir paversti tokiu, kur būtų gera gyventi visiems. Ypač noriu pabrėžti, kad svarbu orientuotis į jauną žmogų, kad jie norėtų grįžti į kaimą ir kurti čia savo gyvenimą. Visi kartu auginkime savo kraštą. Dalindamiesi iš kartos į kartą perduodamomis ūkininkavimo tradicijomis, patenkinsime kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų paklausą vietos rinkoje ir užtikrinsime eksporto plėtrą. Stiprindami žemės ūkio gamybos bazę ir plėtodami infrastruktūrą, kartu padidinsime kaimo gyventojų gerovę“, – Lietuvos kaimo parlamento sesijos metu kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Kaimo parlamento atstovai pasidžiaugė, kad Žemės ūkio ministerija ir visa jos vadovybė gražiai bendradarbiauja su socialiniais ir ekonominiais partneriais.

Savo mintimis ir patirtimi su svečiais pasidalijo socialinio verslo ekspertė iš Švedijos Arianė Rodert. Pranešimus tai pat perskaitė Aleksandro Stulginskio universiteto profesorė Vilma Atkočiūnienė, Lietuvos agrarinio instituto atstovė dr. Rasa Melnikienė ir kiti sesijos dalyviai. 

Pirmasis Lietuvos kaimo parlamento posėdis  įvyko praėjusiais metais Aleksandro Stulginskio universitete. Lietuvos kaimo parlamentas apjungė bendruomenių, kaimo organizacijų, vietos ir nacionalinės valdžios atstovus. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min