Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 14d. 09:14

Kaimynų nesantaiką pakurstė ieva

Nukirstas ievos medis Antakalnyje pakurstė kaimynų nesantaiką.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nukirstas ievos medis Antakalnyje pakurstė kaimynų nesantaiką.

Antakalnio gyventojai susipyko dėl 3 dešimtmečius jų pašonėje augusio ievos medžio. Vieniems prieštaraujant, kiti gavo savivaldybės leidimą ir nupjovė jiems trukdžiusią senolę.

„Tris dešimtis metų stovėjo ieva ir kiekvieną pavasarį džiugindavo praeivius savo žiedais, o dabar kaimynai ją nupjovė“, – „15min“ piktinosi vilnietė Jolanta. Anot jos, esą kaimynams medis užstodavęs šviesą. „Kaimynai galėtų savo kiemą susitvarkyti, senas obelis išsipjauti ir niekas jiems tos šviesos nebeužstotų“, – sakė dėl ievos nukirtimo įpykusi moteris.

Vilniaus savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus Želdinių ir vandens apsaugos poskyrio vyriausiasis specialistas Pranciškus Rinkevičius, išdavęs leidimą kirsti medį, aiškino, kad šį medį reikėjo nukirsti, nes jis stovėjo apsauginėje dujų zonoje. „Įvykus nelaimei, reikia turėti laisvą priėjimą prie komunikacinių trasų, o medis tam trukdė“, – tikino P.Rinkevičius.

Įvykus nelaimei, reikia turėti laisvą priėjimą prie komunikacinių trasų, o medis tam trukdė.
Sakė P.Rinkevičius.

Tuo metu iš savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus leidimą nukirsti medį gavęs vilnietis Vitalijus tvirtino, kad prieš porą metų ieva buvo sužalota žaibo ir palinkusi kėlė grėsmę pro šalį važiuojantiems automobiliams bei praeiviams. „Negana to, medis augo prie mano tvoros, todėl galėjo įvirsti į kiemą“, – teigė Vitalijus.

Pasišildys namus

Nukirtęs ievą, vyras su padėjėjais medžio likučius sunešė į savo kiemą ir susipjaustė, teigdamas, kad šie bus panaudoti namui šildyti.

Vitalijus sakė pasiryžęs pats nupjauti medį, nes nesulaukęs savivaldybės medkirčių. „Šį kaimynystėje stovintį seną medį savivaldybė žada nupjauti jau metus, tačiau niekaip neprisiruošia“, – sakė Vitalijus.

Vilniaus savivaldybės atstovo P.Rinkevičiaus teigimu, gyventojams dėl nukirsto medžio liūdėti neverta, nes esą dar palikta viena ievos atšaka, stovinti toliau nuo apsauginės dujų zonos.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min