Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2010 12 10

Kaimynus kiršina namo renovacija

Daugiabučių renovacijai sparčiau judėti į priekį trukdo ne tik tuščios dalies gyventojų kišenės, bet ir kaimynų nesutarimai.
I.Simonaitytės g. 3 devynaukštis yra didžiausias renovuotas daugiabutis Lietuvoje.
I.Simonaitytės g. 3 devynaukštis yra didžiausias renovuotas daugiabutis Lietuvoje. / A.Kripaitės/15min.lt nuotr.
Temos: 1 Renovacija

Šiuo metu įsibėgėja nauja būsto atnaujinimo programa pagal „Jessica“ paramos mechanizmą. Klaipėdoje jau septyni daugiabučiai pageidauja renovuoti savo būstus pagal šią programą ir net yra atlikę nemažai „namų darbų“. Palyginimui, Vilniuje tokių daugiabučių yra 12. Visoje Lietuvoje jau 56 daugiabučių namų bendrijos panoro dalyvauti „Jessica“ programoje.

Renovacija gimdo nesutarimus

Kaip pasakojo Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros Klaipėdos padalinio specialistas Eugenijus Šimonis, dabar apsisprendus dalyvauti programoje dokumentus būtų galima spėti susitvarkyti iki pavasario ir pradėti darbus. „Netrukus turėtų būti apsispręsta, jog kai kuriuos renovavimo darbus, tokius kaip techninio projekto rengimas, valstybė gali kompensuoti ir 100 procentų“, – teigė pašnekovas. Kaip teigė šią savaitė Klaipėdoje viešėjęs Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros direktoriaus pavaduotojas, statybos inžinierius Algirdas Čepas, uostamiesčiui dėl klimatinių sąlygų būsto renovavimas itin aktualus – nuolatinė drėgmė ir vėjai pastatams greičiau pakenkia nei kituose didmiesčiuose.

Tačiau sunkiai nuginčijamas ekonominis efektas apšiltinus būstą ir atnaujinus šildymo sistemą, netampa lemiančiu argumentu apsispręsti dėl būsto renovavimo. „Svarbiausia – turėti daugumos pritarimą. Tačiau dažnai jį pasiekti būna sudėtinga. Būna, kad vieną dieną žmonės pas mus ateina su prašymu pakonsultuoti dėl renovacijos, kitą dieną kaimynai pareiškia, kad nesutinka dėl renovacijos“, – pasakojo E.Šimonis.

Už šildymą – keliasdešimt litų

Su šia problema susiduria dauguma daugiabučių. Tai teko spręsti ir daugiabučių namų savininkų bendrijai „Austėjai“, administruojančiai daugiabutį I.Simonaitytės g. 3. Devynaukštis, kur yra 135 butai, yra didžiausias iki šiol renovuotas daugiabutis Lietuvoje. Rugpjūtį užbaigtų ir pusantrų metų trukusių renovacijos darbų kaina siekė 3,2 mln. Lt. Pusę šios sumos dengė valstybė, kitą gyventojai mokėjo patys. Kaip pasakojo „Austėjos“ vadovė Danutė Irena Krasnaja, apie 60 proc. gyventojų patys mokėjo už renovaciją, kiti ėmė paskolas.  Skaičiuojama, kad vieno kvadratinio metro buto atnaujinimas atsiėjo apie 235 Lt. Sutaupė tie, kurie jau buvo pasikeitę langus, balkonus, radiatorius.

„Buvo visko – ir nesutarimų, įvairių kalbų. Visi labai išvargo – nelengva gyventi renovuojamame name. Tačiau jau praėjusią žiemą mūsų šildymo sąskaitos buvo žymiai mažesnės. Šaltaisiais sausio ir vasario mėnesiais šilumos kaina vienam kvadratiniam metrui buvo 1,7 Lt“, – pasakojo D.I.Krasnaja. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius