Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaina už šilumą smogs per kišenę

Šildymas
Kauno raj. savivaldybės nuotr. / Sąskaitos už šildymą labiausiai pribloškia senų, nerenovuotų daugiabučių gyventojus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiomis dienomis klaipėdiečių pašto dėžutes pasiekia sąskaitos už šilumą namuose sausio mėnesį.

Kaip praneša „Klaipėdos energija“, praėjęs sausis buvo pats šalčiausias per pastaruosius dešimt metų, vidutinė temperatūra siekė  7,6 laipsnio šalčio.

Maždaug 7 laipsniais sausis buvo šaltesnis nei gruodis, todėl miesto daugiabučiams šildyti sunaudota apie 37 proc. daugiau šilumos.

Dėl padidėjusio šilumos suvartojimo sausį už vieno kvadratinio metro šildymą teks mokėti apie 5,12 Lt (gruodį teko apie 3,76 Lt).

2010 metų sausio mėnesį Klaipėdos mieste gyventojų suvartotas šilumos vidurkis yra
26,80 kWh/m².

Anot „Klaipėdos energijos", šalta žiema išryškino, kiek daug šilumos suvartojimui turi įtakos pastato būklė ir jo priežiūra.

Senos statybos nerenovuotų namų gyventojai ne tik moka didesnes sąskaitas už šildymą, bet ir jaučia diskomfortą. Vienuose butuose šąla, kituose kaista, dėl dažnų karšto vandens sistemos avarijų padidėja karšto vandens įkainis.

Neekonomiškiausiai šilumos energija vartojama mažuose 1–2 aukštų gyvenamuose pastatuose (33,79 kWh/m²). Mažiausiai šilumos energijos sunaudoja didesni negu 5 aukštų namai.

Mažiausiai už šildymą mokės naujos statybos daugiabučio Baltijos prospekte 117 gyventojai – maždaug 1,7 Lt už kvadratinį metrą, panašiai mokės ir renovuoto daugiabučio Statybininkų pr. 19 gyventojai. Daugiausia šildymas atsieis Didžiojo vandens gatvės 21-ojo namo gyventojams –10,66 už kv.m.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min