Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kainos gėjų saunoje: vaikinams iki 21 metų – 10 Lt, iki 30 metų – 20 Lt, o vyresniems nei 30 metų lankytojams – 30 Lt

Pirtis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pirtis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje (LGKT) gautas skundas dėl įvairaus amžiaus klientams nustatytų skirtingų paslaugų kainų gėjų saunoje „Neon“. Saunoje vykusiame vakare šių metų balandžio 9 d. vaikinams iki 21 metų buvo nustatyta 10 Lt įėjimo kaina, klientai iki 30 metų turėjo mokėti jau 20 Lt, o vyresni nei 30 metų lankytojai – 30 Lt.

Skelbime nebuvo nurodyta žemutinė klientų amžiaus riba patekti į sauną. Taip pat kilo įtarimų dėl galimų su tuo susijusių pažeidimų (skelbime minimi „patogūs privatūs kambariai su XXL dydžio lovomis“ bei „gundanti nusidėti“ intymi prieblanda), todėl informacija apie tai perduota prokuratūrai.

Atsakydama į LGKT paklausimą, „Neon“ administracija pažymėjo, jog skunde nurodytą dieną gėjų sauna nedirbo. Taip pat nurodoma, jog skelbiamos įėjimo į sauną kainos jau pakoreguotos, o lankytojų amžius nėra nurodomas. „Neon“ pažymi, jog „į sauną įleidžiami pilnametystės sulaukę asmenys nuo 18 metų“.

Taip pat kilo įtarimų dėl galimų su tuo susijusių pažeidimų (skelbime minimi „patogūs privatūs kambariai su XXL dydžio lovomis“ bei „gundanti nusidėti“ intymi prieblanda), todėl informacija apie tai perduota prokuratūrai.

Amžiaus diskriminacija draudžiama Lygių galimybių įstatyme: „Įgyvendindamas lygias galimybes, prekių pardavėjas, gamintojas ar paslaugų teikėjas, nepaisydamas lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos, visiems vartotojams privalo sudaryti vienodas sąlygas gauti tokius pačius gaminius, prekes ir paslaugas bei taikyti vienodas apmokėjimo sąlygas ir garantijas už tokius pačius ir vienodos vertės gaminius, prekes ir paslaugas.“

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, einanti lygių galimybių kontrolieriaus pareigas, Edita Žiobienė teigia: „Skirtingų kainų už tas pačias paslaugas nustatymas jaunesniems ir vyresniems klientams pažeidžia Lygių galimybių įstatymą ir yra tiesioginė diskriminacija dėl amžiaus prekių ir paslaugų srityje“.

2013 m. LGKT atlikti 24 tyrimai dėl amžiaus diskriminacijos. Tai sudarė maždaug 9 proc. visų tyrimų. Dažniausiai skundžiami diskriminuojantys darbo skelbimai internete, kuriuose nepagrįstai būna nurodomos pageidaujamos darbuotojo amžiaus ribos. Dėl to LGKT pradeda nemažai tyrimų ir savo iniciatyva.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min