TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kainų komisija turės iš naujo svarstyti „Miesto energijos“ šilumos tiekimo licencijos klausimą

Radiatorius
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Radiatorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje (VKEKK) vyko posėdis, kurio metu turėjo būti svarstomas licencijos išdavimo Ukmergės savivaldybės kontroliuojamai UAB „Ukmergės šiluma“ klausimą. Tačiau paaiškėjus naujoms aplinkybėms, VKEKK turės pakartotinai svarstyti UAB „Miesto energijos“ licencijos klausimą, teigiama pranešime spaudai.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Algirdas Kopūstas teigia, kad VKEKK buvo pateikta informacija apie tai, kad Nekilnojamojo turto registre yra išbrauktos šilumos ūkio nuomos sutartys, kas VKEKK požiūriu buvo kliūtis išbraukti iš UAB „Miesto energija“ licencijos Ukmergės rajono teritoriją. „Tai, kad šilumos ūkio nuomos sutartys išbrauktos iš registro, liudija, kad šilumos ūkio turtas UAB „Miesto energijai“ nebėra išnuomotas“, – teigia A. Kopūstas.

Ukmergės rajono savivaldybė į vietinį Registrų centrą dėl duomenų pakeitimo kreipėsi dar birželį, tačiau dėl neaiškių priežasčių pakeitimus padaryti buvo atsisakyta. Gavus neigiamą atsakymą, savivaldybė pateikė skundą centriniam registratoriui, kuris ikiteismine ginčo nagrinėjimo tvarka priėmė sprendimą įrašus apie nuomos sutartį panaikinti.

Atsižvelgiant į paaiškėjusias naujas aplinkybes, VKEKK turėtų iš naujo svarstyti privatininkų UAB „Miesto energija“ licencijos turėjimo klausimą. Tiesa, svarbu pažymėti, kad Ukmergės rajono savivaldybė kreipėsi į VKEKK prašydama ne naikinti, o pakeisti UAB „Miesto energija“ turimą licenciją, iš jos išbraukiant Ukmergės rajono teritoriją.

„Tikimės, kad šis klausimas bus išspręstas kaip įmanoma greičiau, nes tai suteiks galimybę pasirašyti sutartį dėl dujų tiekimo. Kol klausimas neišspręstas, esame priversti Šilo ir RK-3 katilines kūrenti skystu kuru. Kūrenimo skystu kuru sąnaudos apie 40 proc. didesnės, patiriama akivaizdi materialinė žala, todėl savivaldybė bus priversta kreiptis į teismą dėl žalos išieškojimo“, – teigia A. Kopūstas.

Ukmergės rajono savivaldybė tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, nutraukusia gyventojams nepalankią šilumos tiekimo sutartį. Sutartis buvo nutraukta paaiškėjus faktams, kad „Miesto energija“ skirstė ir dalino pajamas tarp 20 fizinių ir juridinių asmenų, veikiančių skirtingose šalies ir pasaulio vietovėse. Grupės įmonės sukūrė mechanizmus, pagal kuriuos Ukmergės gyventojai iš dalies dengė šilumos ir karšto vandens kainą Trakų rajono vartotojams. Be to, „Miesto energija“ be Ukmergės savivaldybės sutikimo sudarė ilgalaikes paskolų sutartis su bankais, įkeičiant Ukmergės šilumos ūkio turtą. Gautas paskolas bendrovė perskolino savo grupės įmonėms, skolinti pinigai buvo paskirti ne Ukmergės šilumos ūkiui, o už palūkanas bankams mokėjo šilumos vartotojai, nes jos buvo įskaičiuotos į šilumos kainą. Dar pernai Ukmergės rajono gyventojai Lietuvoje mokėjo bene brangiausiai už šildymo paslaugas – beveik 30 ct/kWh su PVM. Ukmergės rajono savivaldybės taryba praėjusią savaitę patvirtino naujas šilumos bazines kainas – Šventupės gyvenvietės gyventojai nuo šiol už šilumą mokės ketvirtadaliu, o Pivonijos mikrorajono gyventojai – beveik 9 proc. mažiau. Šventupės gyventojams teikiamos šilumos bazinė kaina sumažinta iki 19,47 ct/kWh, tuo tarpu Pivonijos mikrorajono gyventojams – iki 23,75 ct/kWh.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Licencija
Parašykite atsiliepimą apie 15min