Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 29d. 12:28

Kainų komisija: „Vilniaus energija“ pažeidė teisės aktus, tačiau nebus baudžiama

„Vilniaus energija“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Vilniaus energija“

„Vilniaus energijos“ vartotojams pateiktos sąskaitos už 2011 metų lapkričio mėnesį buvo neteisingos ir prieštaravo teisės aktams, pareiškė Kainų komisija. Tačiau, atsižvelgus į tai, kad bendrovė greitai ištaisė klaidą, komisija nutarė nesiimti jokių veiksmų prieš bendrovę.

Komisija ketvirtadienį pritarė jos specialistų parengtai ataskaitai, po posėdžio žurnalistams pranešė Kainų komisijos pirmininko pavaduotojas Danas Janulionis.

„Kainų ir energetikos kontrolės komisija pritarė skyriaus parengtai ataskaitai ir nustatyta, kad lapkričio mėnesį vilniečiams pateiktos sąskaitos neatitinka teisės aktų reikalavimų. Tačiau, atsižvelgus į tai, kad bendrovė operatyviai ištaisė ir jau gruodžio mėnesį nebeliko sąskaitos už kurą, buvo nuspręsta nesiimti tolesnių veiksmų“, – sakė D.Janulionis.

Anot jo, sąskaitos eilutės pavadinimas „skola už kurą“ nėra tinkamas, nes iš tikrųjų tai yra kompensacija už laikinai perskaičiuotas kainas: „Mūsų nuome, čia buvo pažeidimas tik dėl netinkamos terminologijos vartojimo“. Tačiau Vilniuje šioje eilutėje nurodyta suma nuo gegužės 1 dienos, jo teigimu, sumažės.

Pasak D.Janulionio, šilumos tiekimo įmonė neteisingai taikė šilumos kainas, nes joms kas mėnesį keičiantis, ji negali išrašyti sąskaitų už ilgesnį laiką nei kalendorinis mėnuo. Tačiau už tai įmonės vadovai jau buvo nubausti administracinėmis baudomis.

„Šilumos kainos keičiasi kiekvieną mėnesį, tačiau sąskaitos formuojamos už laikotarpį, kuris nebūtinai sutampa su kalendoriniu mėnesiu. Tais atvejais, kai “Vilniaus energijos„ išrašytos sąskaitos buvo ilgesnės kaip kalendorinis mėnuo, Energetikos inspekcija taikė administracinę atsakomybę “Vilniaus energijos„ atstovams. Ir šituo aspektu toliau nebuvo nagrinėjama“, – sakė komisijos narys.

Kita vertus, pasak D.Janulionio, komisija nustatė, kad kai kurie teisės aktai nėra suderinti tarpusavyje – pavyzdžiui, šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklės, kurias parengė Energetikos ministerija, numato, kad ataskaitinis laikotarpis gali būti trumpesnis nei 30 dienų – 25 ar 26 dienos.

„Komisijos nuomone, tai neatitinka Šilumos ūkio įstatymo reikalavimų, nes kaina keičiasi kiekvieną mėnesį – nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos. Ir jeigu sąskaita būtų formuojama už trumpesnį laikotarpį, tai būtų pažeistos vartotojų teisės, todėl nuspręsta kreiptis į ministeriją su konkrečiu siūlymu, kaip reikėtų pataisyti reglamentavimą“, – kalbėjo D.Janulionis.

Be to, komisija tyrė „Vilniaus energijos“ veiksmus, namų administratoriams perduodant šilumos punktų priežiūrą, ir nenustatė, kad tai turėjo įtakos lapkričio mėnesio šilumos suvartojimui.

„Konkrečiais tirtais atvejais “Vilniaus energija„ perdavė šilumos punktų priežiūrą asmenims, kurie buvo kvalifikuoti, turėjo atitinkamą leidimą prižiūrėti šilumos punktus ir buvo pasirašyti perdavimo aktai. Taigi, prielaidų, jog dėl tokių veiksmų būtų padidėjęs šilumos suvartojimas lapkričio mėnesį, komisija nenustatė“, – konstatavo D.Janulionis.

Pasak jo, komisija siūlo nuskaityti šilumos skaitiklių parodymus paskutinę mėnesio dieną ar kuo arčiau jos ir ir atitinkamai taisyti šilumos tiekimo vartojimo taisykles.

D.Janulionis priminė, kad Kainų komisija dar pernai balandį informavo visuomenę, kad šilumos kainos naują šildymo sezoną bus laba aukštos, ypač ten, kur naudojamos gamtinės dujos, nafta ir iškastinis kuras.

„Panašu, kad jos ir toliau išliks tokios, ir tai yra pagrindinė priežastis dėl kurios sąskaitos buvo pakankamai aukštos“, – kalbėjo Kainų komisijos atstovas.

Komisija „ Vilniaus energijos“ veiklą tikrino Valstybinės energetikos inspekcijos prašymu, kuri praėjusių metų pabaigoje konstatavo, kad „Vilniaus energija“ netinkamai vilniečiams išrašė sąskaitas už šildymą lapkričio mėnesį.

Energetikos inspekcija šių metų pradžioje paskelbė, jog „Vilniaus energija“ pažeidė teisės aktus – bendrovė sąskaitose nurodė skolą už kurą, išrašė sąskaitas už ilgesnį laikotarpį nei leidžia norminiai teisės aktai.

Energetikos ministerija teigė, kad šilumos suvartojimas lapkritį išaugo 17 proc., tuo tarpu „ Vilniaus energija“ tvirtino, kad jis atvirkščiai – sumažėjo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min