Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kainų komisijos, RRT ir Energetikos inspekcijos sujungimas vertinamas prieštaringai

Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausybės ketinimai sujungti Kainų komisiją, Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT) bei Valstybinę energetikos inspekciją ir įkurti naują instituciją Infrastruktūrų reguliavimo tarnybą (IRT) vertinami gana prieštaringai.

Skeptikai teigia, kad kyla grėsmė, jog naujoji struktūra praras nepriklausomumą nuo jos reguliuojamų paslaugų teikėjų. Be to, IRT tik kartą per metus atsiskaitys Seimui, tad neaišku, kam jos sprendimus galės skųsti vartotojai, penktadienį rašo „Lietuvos žinios“.

Sumanymo priešininkų teigimu, IRT prarasti nepriklausomumą nuo reguliuojamų paslaugų teikėjų gali dėl to, jog kuo daugiau bus keliama energijos ir paslaugų kaina, tuo daugiau lėšų privatūs paslaugų teikėjai skirs IRT finansuoti.

„Pirmiausia, veiklos sritis labai išsiplėstų. RRT ir dabar atlieka savo funkcijas, ji dirba gerai. Kainų komisija šiuo metu nustatinėja kainas, o turėtų užsiimti kontrole ir tikrinti, kaip energetikos įmonės vykdo savo veiklą. Kai to nėra, šios labai stipriai piktnaudžiauja. Baisiausia, kad pati Kainų komisija kuria sau metodikas ir pati jas tvirtina. Tai turėtų daryti kitos institucijos“, – teigė Buitinių vartotojų sąjungos prezidentas Antanas Miškinis.

Pasak jo, nors planuojama kurti naują tarnybą, akivaizdu, kad veiklos metodikų kūrimas bus paliktas pačiai institucijai, kuri bus paskelbta sustiprintu nepriklausomu reguliuotoju. Esminės problemos nebus sprendžiamos.

„Valstybinė energetikos inspekcija nagrinėja skundus, bet tai nėra priežiūra ir kontrolė. Svarbu imtis kontrolės, ar energijos tiekėjai pateikia teisingus duomenis – čia ir slypi visos problemos, bet sprendžiamos ne jos“, – aiškino A.Miškinis.

Jo teigimu, net valstybės valdomos energetikos bendrovės piktnaudžiauja lėšų naudojimu, didina investicijų kainą, o tai neišvengiamai atsiliepia tarifams, tačiau to niekas nekontroliuoja. Jo nuomone, Vyriausybės įsteigta institucija nebus nepriklausoma.

Lietuvos energijos konsultantų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius dienraščiui sakė, jog mechaninis trijų institucijų sujungimas dabar egzistuojančių problemų neišspręs, anot jo, reikia stiprinti kompetenciją bei poveikį rinkai.

„Kaip viskas keisis, priklauso nuo dabartinės institucijų situacijos. RRT yra daug pajėgesnė, į ją dedama daug vilčių ir tikimasi, kad dirbantys stipresni vadybininkai darys didesnę įtaką kitoms dviem institucijoms, kurios yra silpnesnės. Tačiau ar energetikos sektoriaus reguliavimas sustiprės, ar darbuotojų kvalifikacija ir dėmesys problemoms nesusilpnės? Kyla grėsmė, kad dėmesys gali būti išsklaidytas į daugelį sričių ir nebus koncentruojamas į energetiką“, – teigė V.Lukoševičius.

Naują instituciją Juridinių asmenų registre ketinama įregistruoti iki šių metų rugpjūčio 1 dienos.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min