Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip dirbti šalčio metu?

Šaltis stingdo vakarėjančio Vilniaus gatves.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Šaltis stingdo vakarėjančio Vilniaus gatves.
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Šalčiams nesitraukiant iš Lietuvos, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) įspėja apie pavojus darbe. Teigiama, kad darbdaviai privalo atsižvelgti į šalčius ir darbuotojams sudaryti tinkamas sąlygas dirbti ne tik lauke – miške ar statybose, bet ir patalpose.

Numatyta, kad neigiamai temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių, darbdaviai privalo dirbantiesiems lauke ar nešildomose patalpose leisti pailsėti po 10 minučių kas pusantros valandos, taip pat juos aprūpinti specialiais darbo drabužiais, saugančiais nuo šalčio. Būtina patikrinti ir lauke naudojamą techniką. Pabrėžiama, jei oro sąlygos kelia grėsmę darbuotojų sveikatai, darbai turi būti nutraukti.

Jeigu asmuo mato, kad gali sušalti, turi iš karto eiti šildytis, apie tai pranešti savo tiesioginiam vadovui.

„Daugiau nusiskundimų iš dirbančiųjų patalpose. Jie mažai gali daryti įtaką savo darbo sąlygoms, yra priklausomi nuo darbdavio, kuris turi užtikrinti šildymą. Darbdaviai, taupydami ar dėl kažkokių kitokių priežasčių, neužtikrina optimalių sąlygų dirbti saugiau, be skersvėjų ir šilumoje“, – teigia VDI Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus darbo inspektorė Rita Zubkevičiūtė.

„Jeigu asmuo mato, kad gali sušalti, turi iš karto eiti šildytis, apie tai pranešti savo tiesioginiam vadovui arba darbuotojų saugos sveikatos specialistui, jeigu tokį randa įmonėje, na, ir kritiniu atveju – skambinti į valstybinę darbo inspekciją“, – sako R. Zubkevičiūtė.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min