Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 22d. 16:39

Kaip pirkdami loterijos bilietą prisidedate prie olimpinių pergalių?

Loterijos bilietas
Olifėja / Loterijos bilietas

Mėlyna, geltona, juoda, žalia ir raudona – olimpinių žiedų spalvos. Lygiai tokių pačių spalvų kamuoliukai atneša sėkmę ir „Teleloto“ žaidėjams. „Olifėja“ ir olimpinis judėjimas Lietuvoje yra neatskiriami“, – sako loterijas organizuojančios bendrovės direktorius Antanas Muraška. Jau 25 metus loterijas Lietuvoje rengianti „Olifėja“ yra pagrindinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) finansavimo šaltinis. Per 25 metus Lietuvos sportininkai savo šaliai pelnė 26 olimpinius medalius.

Drąsi ir ryžtinga pradžia

Idėja, kad kiekvienas loterijos žaidėjas Lietuvoje gali įsitraukti į sporto finansavimą, pirmiausia kilo Antanui Muraškai. 1990 metais tuometis Kūno kultūros ir sporto komiteto vyr. buhalteris A. Muraška pasiūlė LTOK prezidentui Artūrui Poviliūnui rasti priemonių, kurios užtikrintų Lietuvos olimpinio judėjimo ir sporto finansavimą.

„Nepriklausomybę atgavusi Lietuva buvo jauna valstybė, kuri turėjo daug mokytis iš užsienio pavyzdžių. Kitose šalyse olimpinis judėjimas jau daug metų sėkmingai yra finansuojamas pinigais, surenkamais loterijomis. A. Muraškos pasiūlymas pritaikyti užsienio patirtį ir Lietuvoje organizuoti loterijas iš pradžių atrodė rizikingas, tačiau ryžtas ir entuziazmas buvo toks didelis, kad nusprendėme susikurti galimybę – Antanas pats nuvyko į Kijevą ir atspausdintus loterijos bilietus parsigabeno automobilio bagažinėje“, – prisimena buvęs LTOK prezidentas A. Poviliūnas.

Kitose šalyse olimpinis judėjimas jau daug metų sėkmingai yra finansuojamas pinigais, surenkamais loterijomis.

Informacija apie naują loteriją Lietuvoje sklido iš lūpų į lūpas. Gyventojai pirko loterijos bilietus trokšdami laimėti pagrindinį prizą – naują automobilį „Opel Kadett“. „Šiandien vien per kalėdinius „Teleloto“ žaidimus gruodžio mėnesį buvo laimėta 30 naujų automobilių: po dešimt „BMW X1“, „VW Tiguan“ ir „Audi Q3“ modelių. Prieš 25 metus apie tokį prizinį fondą niekas nebūtų išdrįsęs nė pasvajoti“, – teigia Donatas Kazlauskas, „Olifėjos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas. Tačiau būtent drąsūs ir išradingi darnios komandos sprendimai „Olifėjos“ loterijas ilgainiui pavertė populiaria pramoga.

Daugiau galimybių – daugiau pergalių ir medalių

Nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuva įveikė įspūdingą kelią ir tapo visavertė Vakarų pasaulio dalis. Lietuvos sportas per šį laiką pasiekė ne mažiau įspūdingų pergalių, o šalyje užaugo nauja sportininkų karta. 2018 metų žiemos olimpinės žaidynės Pietų Korėjos mieste Pjongčange bus jau penkioliktos olimpinės žaidynės, kuriose iškils Lietuvos trispalvė. 1992 metų vasarį Lietuvos sportininkai dalyvavo Albervilio žiemos olimpinėse žaidynėse, o tų pačių metų liepą-rugpjūtį įvyko lietuvių debiutas vasaros žaidynėse Barselonoje.

Alfredo Pliadžio nuotr./Antanas Muraška
Alfredo Pliadžio nuotr./Antanas Muraška

Visus 25 metus „Olifėja“ buvo svarbi LTOK sėkmės dalis. „Jaunoji laisvoje Lietuvoje gimusių sportininkų karta šiandien gali laisvai keliauti po pasaulį, treniruotis užsienyje, pasisemti žinių ir dalintis patirtimi su kitų šalių atletais bei treneriais. Patriotiški, atkaklūs ir aukščiausius tikslus užsibrėžę žmonės tęsia Lietuvos sporto istoriją ir turtina tradicijas, suteikdami joms naujų aukso, sidabro ar bronzos spalvų. Mums gera būti dalimi olimpinio judėjimo, kuris Lietuvoje skleidžia ir stiprina žmogiškąsias vertybes“, – teigia „Olifėjos“ generalinis direktorius A. Muraška.

Jis pritaria A. Poviliūno nuomonei, kad prieš 25 metus retas sporto gerbėjas galėjo numatyti, kad tiek daug lietuvių taps olimpiniais, pasaulio ar Europos čempionais: „Lietuvių vardai ir pergalės prestižinėse „Tour de France“ ir „Giro d’Italia“ dviračių lenktynėse, dvylika Lietuvos krepšininkų NBA, pasaulio rekordas, kurį pasiekė 16-metė Rūta Meilutytė – tai tik keli ryškūs istoriniai pavyzdžiai, kurie įkvepia mus visus“.

Prisideda prie sportininkų sėkmės

Sportininkų žygiai, pergalės ir iniciatyvos visuomenei daro didelę įtaką. Ne veltui per krepšinio čempionatus kiemuose ima dažniau bumbsėti kamuoliai, o po plaukikų pergalių daugybė tėvų nusprendžia į baseiną leisti savo vaikus. „Mes taip pat esame aktyvūs sporto mėgėjai ir savo organizacijoje puoselėjame komandinę dvasią“, – pripažįsta „Olifėjos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas D. Kazlauskas. Bendrovės darbuotojai susiburia į komandą ne tik vykdydami darbo užduotis, bet ir laisvalaikiu – nuolat dalyvauja Vilniaus maratone ir kitose mėgėjų sporto varžybose.

Kaip ir sportininkai, „Olifėjos“ profesionalai savo darbe stengiasi pasiekti kuo geresnių rezultatų. Pernai bendrovės pastangas vainikavo pergalė „Password 2017“ apdovanojimuose – už „Vikinglotto“ reklamos kampaniją pelnė apdovanojimą kategorijoje „Efektyviausia prekės ženklo atnaujinimo rinkodaros kampanija“.

Būtent „Vikinglotto“ ir „Eurojackpot“ įrašė Lietuvą tarptautiniame loterijų žemėlapyje, o žaidėjams suteikė galimybę laimėti rekordines pinigų sumas: 2011 metais loterija „Vikinglotto“ ūkininkams iš Panevėžio rajono atnešė 5,53 mln. litų (apie 1,6 mln. eurų), o 2015 metais „Eurojackpot“ laimėtojas Kaune susižėrė 7 mln. 643 tūkst. eurų.

Didžiausia ir ilgiausiai dirbanti Lietuvos loterijų bendrovė „Olifėja“ taip pat rengia „Teleloto“, „Kenoloto“ ir „Jėga“ loterijas, organizuoja skirtingo nominalo ir prizinio fondo momentines loterijas. Įsigiję bilietus lietuviai automatiškai prisideda gerindami sąlygas savo šalies sportininkams, atstovaujantiems Lietuvai tarptautinėse varžybose.

Olimpinio judėjimo rėmėjai – visi loterijų žaidėjai

„Olifėja“ priklauso Europos loterijų asociacijai ir Pasaulio loterijų asociacijai, todėl bendrovės atstovai nuolat dalyvauja kongresuose bei seminaruose, kur su kolegomis iš viso pasaulio dalijasi patirtimi.

Per 25 veiklos metus „Olifėja“ įstatymų numatyta tvarka sportui skyrė 63 mln. eurų paramos, taip pat skiria papildomą paramą iš savo pelno.

Pasak D. Kazlausko, sportas yra svarbi šių susitikimų tema – olimpinės žaidynės kiekvienai šaliai suteikia progų didžiuotis savo atstovais. „Olimpinis judėjimas nuo seno visame pasaulyje remiamas įplaukomis už parduotus loterijos bilietus.

Tiesiog skirtingose šalyse yra skirtingas loterijų organizatorių statusas: Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje tai valstybinės įmonės, Austrijoje, Italijoje ir Čekijoje – privačios bendrovės, dar kitur taikoma mišri nuosavybės forma“, – atkreipia dėmesį bendrovės „Olifėja“ generalinio direktoriaus pavaduotojas D. Kazlauskas.

Iš „Olifėjos“ organizuojamų loterijų Lietuvoje surinktos lėšos skiriamos sportininkų pasirengimui olimpinėms žaidynėms, taip pat dalyvavimo jose išlaidoms padengti, mokamos stipendijos olimpinės rinktinės nariams ir olimpinės pamainos sportininkams, remiama olimpinio švietimo veikla.

Pagrindinis „Olifėjos“ akcininkas yra LTOK ir tai užtikrina, kad kiekvienas nupirktas loterijos bilietas prisidėtų prie paramos Lietuvos sportui, o kiekvienas loterijos žaidėjas taptų olimpinio judėjimo rėmėju. Mat 8 procentai „Olifėjos“ išplatintų bilietų vertės iškart papildo LTOK biudžetą, per mokesčius ten pat nukeliauja 5 procentai parduotų bilietų vertės ir 51 procentas pelno.

Ne pelno siekiančios, visuomeninės organizacijos projektus Lietuvoje, kaip ir kitų olimpinių komitetų pasaulyje, finansuoja ir Tarptautinis olimpiniis komitetas.

Per 25 veiklos metus „Olifėja“ įstatymų numatyta tvarka sportui skyrė 63 mln. eurų paramos, taip pat skiria papildomą paramą iš savo pelno. Stabilus ir patikimas finansavimo šaltinis užtikrina LTOK savarankiškumą ir laisvę, atveriančią kelius sporto talentams siekti savo tikslų ir svajonių.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min