Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 3d. 14:54

Kaip šv.Velykas švęs šalies vadovai?

Dalia Grybauskaitė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Vilties pavasario laukia ir paprasti žmonės, ir krašto vadovai, rašo „Lietuvos žinios“. Ko žinomi Lietuvos politikai Velykų proga linki Lietuvos žmonėms?

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė „Lietuvos žinioms“ sakė kiekvienais metais labai laukianti, kad Velykų dienos būtų šiltos ir saulėtos, nes tada labai smagu pasidžiaugti gamta. O antrąją Velykų dieną ji mėgsta aplankyti gimines bei draugus. Pasak krašto vadovės, viena gražiausių Velykų tradicijų – margučių marginimas ir ridenimas.

„Man gražūs ir svogūnų lukštais bei įvairiausiomis žolelėmis, ir vašku marginti, ir peiliuku skutinėti velykiniai kiaušiniai. Prisėdus prie stalo smagu išbandyti, kieno margutis stipresnis, o vėliau – juos ridenti“, – „Lietuvos žinioms“ sakė D.Grybauskaitė.

Man gražūs ir svogūnų lukštais bei įvairiausiomis žolelėmis, ir vašku marginti, ir peiliuku skutinėti velykiniai kiaušiniai. Prisėdus prie stalo smagu išbandyti, kieno margutis stipresnis, o vėliau – juos ridenti, sakė D.Grybauskaitė.

Seimo pirmininkei Irenai Degutienei šios Velykos ypatingos. Pirmą kartą jos šeima šią šventę minės su nauja nare – prieš kelis mėnesius gimusia dukters Silvijos dukrele. Velykų rytą I.Degutienės šeima eina į bažnyčią, o grįžę susėda prie pusryčių stalo. Ant jo puikuojasi ir įvairiaspalviai margučiai. Šiemet per Velykas I.Degutienės šeima mėgausis ypatingu patiekalu – veršienos kumpiu, kurį marinavo tris paras, įdarytu kiaulienos lašinukais.

Premjeras Andriui Kubiliui Velykos vis dar stebuklas, kai kasmet auštant Velykų rytui vėl imi ir patiki, kad prasideda naujas vilties pavasaris, kad dabar jau tikrai visi gyvensime geriau ir teisingiau.  A.Kubilius su ponia Rasa Kubiliene Velykas švenčia namuose su artimiausiais žmonėmis. Premjero žmona šventei pradeda ruoštis iš anksto. Šventinis Kubilių stalas neapsieina be šeimos itin mėgstamų patiekalų: paschos (saldaus varškės sūrio su priedais), „mozūrų“ (plokštainių su šokoladu, citrinomis, vaisiais).

Krašto apsaugos ministrei Rasa Juknevičienei Velykos asocijuojasi su džiaugsmu: dėl šiltų jausmų tarp artimųjų, buvimo kartu su jais, bundančios gamtos. R.Juknevičienės šeima švęsti Velykas susirenka babytės sodyboje Tiltagalių kaime. Ryte vyks į bažnyčią, o tada jau sės prie vaišių stalo, kuriomis pasirūpinti jau yra ministrės pareiga. Ant šventinio stalo dedami ne tik tradiciniai margučiai, bet ir visų šeimos narių pamėgti kraujiniai vėdarai, naminė šaltiena.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius prisimena, kad vaikystėje pagrindinis vaikų (jis buvo jauniausias keturių vaikų šeimoje) darbas prieš Velykas būdavęs kiaušinių marginimas. Beje, tuomet kiaušiniai, anot K.Starkevičiaus, buvo tam tikras verslas. „Kaupdavome juos Velykoms, kad galėtume parduoti. Kad ilgiau išlaikytume kokybiškus, dėdavome į kalkes ir užpildavome vandeniu. Vėliau su mama veždavome juos į turgų“, – prisiminė ministras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min