Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 28d. 10:52

Kairiųjų vienybę ardo Kauno vandentiekis

A.Butkevičius tikina, jog G.Labanausko iš partijos mesti neketina.
BFL nuotr. / A.Butkevičius tikina, jog G.Labanausko iš partijos mesti neketina.

Kauno socialdemokratų ataką prieš „Kauno vandenų“ direktorių Vilių Buroką pristabdė ir sukritikavo šios partijos vadovas Algirdas Butkevičius, bet Kauno kairiųjų „kietosios linijos“ šalininkai lengvai sudėti ginklų neketina.

Politikų sukelto skandalo purtomos savivaldybės įmonės „Kauno vandenys“ direktoriumi liko V.Burokas, bet valdybos pirmininko, renkamo iš koalicijos deleguotų partijų atstovų, nėra.

 Pakeitimų karuselė

Valdyba nespėjo išsirinkti pirmininko, nes jos sudėtis per dvi savaites keitėsi du kartus. Rugsėjo 16 d. iš „Kauno vandenų“ valdybos savo atstovus atšaukė jaunalietuviai ir Darbo partija. Praėjusios savaitės pradžioje iš valdybos jos pirmininką Mindaugą Šimkūną ir narį Gintarą Praniulį atšaukė ir socialdemokratai. Juos pakeitė nuosaikesni šios partijos atstovai Vilius Kazakevičius ir Linas Baltrėnas.

Rugsėjo 21 d. į Kauną maldyti partiečių sukeltų aistrų atvyko Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. Vakare vykusiame partijos Kauno miesto skyriaus tarybos susirinkime nuspręsta pakeisti du V.Buroką nušalinti bandžiusius „Kauno vandenų“ valdybos narius.

Politikų sprendimą parašu patvirtino savivaldybės administracijos direktorius, irgi socialdemokratas A.Navakauskas. Bet dėl šio parašo kilo painiava. A.Navakauskas vakar tvirtino, kad įsakymą atleisti iš valdybos narių M.Šimkūną ir G.Praniulį pasirašė rugsėjo 21 d. Ar direktorius parašą padėjo jau po darbo valandų? A.Navakauskas tikino negalintis prisiminti, kada ir kokiomis aplinkybėmis pasirašė įsakymą, ne tokių raštų kasdien pasirašo po šešias dešimtis.

 Parašus tiria STT

„Aš negavau jokio oficialaus pranešimo, kad jau nebesu valdybos pirmininkas. Girdėjau visokių kalbų, bet niekas man neatsiuntė administracijos direktoriaus įsakymo“, – vakar kalbėjo iki šiol buvęs „Kauno vandenų“ valdybos pirmininku M.Šimkūnas.

Prieš dvi savaites V.Buroką išgelbėjęs kitas A.Navakausko parašas taip pat sukėlė įtarimų. Rugsėjo 17 d. „Kauno vandenų“ valdyba atleido V.Buroką iš generalinio direktoriaus pareigų.

Tačiau atleidimas buvo niekinis, nes pasirodė, jog jau rugsėjo 16 d. vakare A.Navakausko parašu valdyba buvo pakeista. V.Buroką atleidę „pakeistos“ valdybos nariai apie tai nieko nežinojo, tad kilo įtarimų, kad dokumentas galėjo būti pasirašytas atgaline data.

M.Šimkūnas ir buvęs „Kauno vandenų“ valdybos narys J.Kameneckas kreipėsi į STT prašydami ištirti, ar administracijos direktorius nesuklastojo dokumento.

Nuo įmonės nenuleis akių

Nors socialdemokratų lyderio A.Butkevičiaus siūlymu karingai nusiteikę jo partiečiai apmaldyti, iš jų dar neatimti visi ginklai.

„Neneigiu, galbūt mūsų partijos žmonės yra teisūs sakydami, jog „Kauno vandenų“ įmonės vadovą reikia keisti. Nusprendėme atlikti išsamią šios įmonės veiklos analizę. Gal iš tiesų buvo perkami per brangūs automobiliai, neieškota būdų nedidinti vandens kainų. Viską reikia nuodugniai ištirti, bet Gintautas Labanauskas ir M.Šimkūnas pernelyg skubėjo, todėl teko juos sudrausminti“, – „15min“ aiškino A,Butkevičius. Socialdemokratų lyderis tvirtino, jog G.Labanauskui jokia partinė nuobauda neskirta, jis nešalinamas iš partijos.

Vis tik apynasrį pernelyg šakotam partiečiui A.Butkevičius uždėjo. Nuspręsta, kad nuo šiol svarbius sprendimus G.Labanausko vadovaujama savivaldybės socialdemokratų frakcija turės derinti su šios partijos Kauno skyriumi, kuriam vadovauja Orinta Leiputė.

G.Labanauskas vakar nebuvo linkęs dramatizuoti padėties. „Aš netapau A.Butkevičiaus  priešu, bet turiu kitokią nei jis nuomonę apie „Kauno vandenis". Pavyzdžiui, socialdemokratų dauguma pasisako už plačią toleranciją seksualinėms mažumoms, o mano požiūris kitoks. Nejaugi mane reikia mesti iš partijos todėl, kad man atrodo nenormalu, kai tuokiasi ir vaikus augina tos pačios lyties poros“, – sakė jis.

Pirtis A.Orlauskui

Socialdemokratų partijai Kaune galvos skausmą kelia ne tik G.Labanauskas, bet ir Kauno miesto tarybos narys Artūras Orlauskas. Praėjusį antradienį jį už netaktišką kampaniją prieš laikinąjį Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninės direktorių Kęstutį Mazurkevičių svarstė partijos Kauno skyriaus Etikos komisija.

A.Butkevičius teigė gavęs ir kitų žinių apie A.Orlausko veiksmus, kenkiančius partijos įvaizdžiui. Nuspręsta A.Orlauską svarstyti respublikinės LSDP Etikos komisijos posėdyje. Jeigu jam bus skirta nuobauda, A.Orlauskas metus negalės dalyvauti nei Seimo, nei savivaldos rinkimuose pagal partijos sąrašą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min