Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 31d. 10:39

Kaišiadorių rajone pastebėtas rudasis lokys

Kaišiadorių rajone pastebėtas rudasis lokys
kaisiadorieciams.lt nuotr. / Kaišiadorių rajone pastebėtas rudasis lokys

Gegužės 29 dieną, apie 22 val., Kaišiadorių rajone, netoli Žiežmarių, medžiotojų vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo Lietuvoje į Lietuvos Raudonąją knygą įtrauktą rudąjį lokį. Rudasis lokys atkeliavo tiesiai į pašėrimą, kur laukiniams gyvūnams medžiotojai paliko maisto.

Kaip rašo portalas kaisiadorieciams.lt, visai neseniai, gegužės 15 dienos rytą, vykdydami paukščių stebėseną rudąjį lokį Trakų rajone pastebėjo ir Lietuvos edukologijos universiteto lektorė Renata Mackevičienė su Lietuvos ornitologų draugijos nariu Marijonu Mackevičiumi. Tą rytą rudasis lokys nuo jų buvo nutolęs apie 130 metrų.

Tai jau antras kartas per kelias savaites, kuomet Lietuvoje pastebimas rudasis lokys, kuris yra įtrauktas į Lietuvos Respublikos saugomų rūšių O(Ex) kategoriją (išnykusi arba galbūt išnykusi rūšis), o europiniu mastu įrašytas į Berno konvencijos III bei Buveinių direktyvos II ir IV priedus.

Į Lietuvos teritoriją rudieji lokiai užklysta iš Baltarusijos bei iš Latvijos teritorijų. 1967 metais Lietuvoje rudasis lokys buvo pastebėtas Alytaus, o 1968 metais – Varėnos rajonuose. Vėliau, 1975 metais, lokys buvo pastebėtas Biržų girioje, 1982 metais – Ukmergės rajone.

2009 metais Labanoro girioje buvo pastebėti lokio pėdsakai. 2011 metais valstybinės sienos apsaugos pareigūnai Lavoriškių pasienio ruože, esančiame šalia Vilniaus, taip pat buvo aptikę rudojo lokio, atklydusio iš Baltarusijos, pėdsakus. Vien šiais metais rudasis lokys gegužės mėnesį buvo pastebėtas du kartus – gegužės 15 dienos rytą Trakų rajone, o gegužės 29 dienos vakarą – Kaišiadorių rajone, šalia Žiežmarių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min