Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 11d. 12:37

Kalbos nemokančių emigrantų Jungtinėje Karalystėje laukia nemalonumai

Jungtinės Karalystės labdaros organizacijos perspėja, kad Centrinės ir Rytų Europos valstybių piliečiai, kurie nėra pasiruošę gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje, gali susidurti su sunkumais.

Siekdamos išvengti tokių nemalonumų, vietos labdaros organizacijos primygtinai siūlo dar prieš atvykstant  į šią šalį susirasti darbą ir gyvenamąją vietą, turėti pakankamai pinigų. Bent 500 svarų sterlingų. Ypač tuo atveju, jei atvykstama dar neturint darbo ir kur apsistoti, teigiama pranešime spaudai.

„Nė vienas nėra apsaugotas nuo to, kad darbo paieškos gali užsitęsti pernelyg ilgai – daugiau nei keletą savaičių. Vertėtų atminti, kad įvairios socialinės garantijos, apgyvendinimo ir sveikatos apsaugos paslaugos teikiamos ribotai, ypač jei asmuo nedirba“, – aiškino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ekonominės migracijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Mariana Žiukienė.

Būtina turėti anglų kalbos pagrindus ir gebėti bent minimaliai susikalbėti šia kalba. Daugelis klaidingai mano, kad jei ieško fizinio darbo, anglų kalba nereikalinga. Tai netiesa. Netgi dirbant statybose reikia atitikti sveikatos ir darbo saugos reikalavimus, kurių nepavyks įveikti nemokant kalbos. Kita vertus, tokiais atvejais ir įdarbinimo agentūros dažnai atsisako padėti.

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog pasitaiko nemažai sukčiavimo atvejų, kai pažadamas darbas arba apgyvendinimas ir prašoma sumokėti už tai dar prieš atvykstant į Jungtinę Karalystę.

Atvykus dirbti būtina užsiregistruoti Darbuotojų registracijos programoje Vidaus reikalų ministerijoje. Jei asmuo yra užsiregistravęs daugiau nei 12 mėnesių, netekus darbo jam suteikiama teisė prašyti finansinės pagalbos iš Jungtinės Karalystės Vyriausybės.

Daugiau informacijos galima rasti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje www.socmin.lt, rubrikos „Europos Sąjunga“ skilties „Laisvas darbuotojų judėjimas“ skyriuje „Ekonominė migracija“.

Temos: 1 Emigrantai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min