Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalbų prioritetai: Seimo tinklalapį galima peržiūrėti kinų kalba, o kaimynų lenkų ar latvių kalbomis – ne

Berniukas laiko Kinijos ir JAV vėliavėles
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Berniukas laiko Kinijos ir JAV vėliavėles
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos Seimo internetiniame tinklalapyje be gimtosios kalbos informaciją galite perskaityti anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ir kinų kalbomis. Įdomu tai, kad kinų ambasada vienintelė iš visų išvardintų valstybių ambasadų savo tinklalapyje informacijos lietuvių kalba nepateikia – joje skelbiama informacija tik kinų ir anglų kalbomis.

Kaimynų lenkų ar latvių kalbomis Lietuvos Seimo tinklalapio peržiūrėti negalima.

„Lenkų kalba turėtų būti ne dėl tautinės mažumos, visi lenkai gyvendami Lietuvoje šiaip ar taip privalo kalbėti lietuviškai“, – kalbėjo Vytautas Dumbliauskas.

Kinų kalbos gali nebelikti

Seimo kancleris Jonas Milerius sako, kad Lietuvos Respublikos Seimo tinklalapio versija kinų kalba yra labai sena ir galėjo būti padaryta kinų ambasados iniciatyva. Pasak jo, kinų kalbos tinklalapyje greitai gali nebelikti.

„Istorija sena, tada labai daug iniciatyvos rodė kinų ambasada. Čia daugiau nei dešimties metų istorija. Manau, kad dabar ta svetainė toliau nebepildoma. Šiuo metu daroma nauja svetainės versija ir abejoju, ar naujoje versijoje kinų kalba liks, – kalbėjo J.Milerius. – Pirmiausiai turi būti valstybinė kalba, o jei tik būtų lėšų, jų galėtų būti visomis pasaulio kalbomis. Juk rusų kalba tinklalapio peržiūrėti irgi negalima.“

J. Mileriui priminus, kad rusų kalba peržiūrėti Seimo tinklalapį galima, šis teisinosi, kad tinklalapyje rusų kalba informacijos yra nedaug. Pasak jo, svarbiausia yra duomenis pateikti oficialiosiomis Europos Sąjungos kalbomis – anglų ir prancūzų, ir už mažiausias lėšas tapti žinomais ES.

Dar 2007 m. Seimo ryšių su visuomene skyrius skelbė, kad tuomet Lietuvos Seimo tinklalapis kinų kalba atsirado ankstesnio Seimo Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo Andriaus Vaišnio iniciatyva. Kai Seimo internetiniame tinklalapyje atsirado galimybė informaciją skaityti kinų kalbą, tuomet A. Vaišnys Seime jau nebedirbo.

Lenkai gali atvežti pinigų

Lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Narkevičius sako nematantis nieko blogo, kad tinklalapis yra kinų kalba – esą kuo daugiau kalbų, tuo geriau. Tačiau tinklalapis lenkų kalba turėtų būti.

„Reikėtų pasidomėti, kodėl nėra lenkų kalbos, tai tikrai yra aplaidumas. Lenkų kalba yra viena iš oficialių ES kalbų, o Lietuvoje lenkai yra didžiausia tautinė mažuma ir vien dėl to tinklalapis lenkų kalba turėtų būti“, – kalbėjo J.Narkevičius

Politologas Vytautas Dumbliauskas taip pat stebisi prioritetų parinkimu – labiau būtų suprantama kaimynų lenkų kalba negu kinų, tačiau anaiptol ne dėl to, kad lenkai – didžiausia tautinė mažuma.

„Lenkų kalba turėtų būti ne dėl tautinės mažumos, visi lenkai gyvendami Lietuvoje šiaip ar taip privalo kalbėti lietuviškai. Tačiau lenkai turi 40 mln. gyventojų, daug turistų iš Lenkijos atvažiuoja į Lietuvą ir jie gali daug pinigų atvežti. Reikia skirti Lenkų rinkimų akciją su visais jos žaidimais ir kitus lenkus. Manyčiau, kad lenkų kalba būtų geriau negu kinų“, – kalbėjo politologas.

Pasak jo, poreikis kinų kalba turėti tinklalapį atrodo abejotinas – dauguma kinų, kurie vyksta į pasaulį, masiškai mokosi kalbėti angliškai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min