Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 gruodžio 17d. 14:04

Kalėdinės dovanos – tiesiai iš miško tankmių

Apsingtas miškas
Apsingtas miškas

Kalėdinę dovaną jau šeštus metus iš eilės Lietuvos gyventojams ruošia visos šalies urėdijos. Akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus!“ metu bus nemokamai dalijamos eglių šakos, kurios galės papuošti kiekvienos šeimos namus.

Nuo seno išlikęs Kalėdinis paprotys puošti Kalėdinę eglutę savo namuose – gyvas iki šių dienų. Nors sovietmečio valdžia šios šventės neskatino, dauguma žmonių paslapčia pripažįsta puošę Kalėdinę eglę bei šventę Kalėdas, vadovaudamiesi senosiomis tradicijomis.

Šio simbolinio medelio puošimas išliko ypač svarbus mažiesiems gyventojams, laukiantiems Kalėdų senelio dovanų. Šeimos, turinčios vaikų, visuomet siekia pasirūpinti eglutės medelio ar bent jau nedidelės šakelės įsigijimu namų erdvėje.

Ar tikrai būtina kirsti?

Kad ir kokia graži būtų ši tradicija, jos metu kasmet nuo savavališko miško kirtimo nukenčia tūkstančiai jaunų, sveikų eglaičių. Net ir nedidelės šakelės nukirtimas pažeidžia medį, jeigu tai daro žmogus, neturintis tinkamos įrangos bei miškininkystės įgūdžių.

42 šalies miškų urėdijos dovanos žmonėms daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų. Neskriausdami miško kiekvienas galės parsinešti į namus mažą dalelę gyvosios gamtos

Eglė, galinti miške augti net kelis šimtus metų, gyvenamojoje erdvėje išsilaiko vos keletą savaičių ir po didžiųjų švenčių yra dažnai išmetama į konteinerį. Tokia situacija liūdina ne tik miškininkus, bet ir visus gamtos mylėtojus.

Siekiant puoselėti gamtą ir išsaugoti kuo daugiau medelių, 42 šalies miškų urėdijos dovanos žmonėms daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų. Neskriausdami miško kiekvienas galės parsinešti į namus mažą dalelę gyvosios gamtos.

Šešerius metus iš eilės rengiamos akcijos metu išdovanojamų eglių šakų skaičius siekia net kelis šimtus tūkstančių. Miškininkų pastebėjimu, toks eglių šakų kiekis prilygsta maždaug tūkstančiui brandžių eglių, o tūkstantis tokių eglių – tai visas hektaras eglyno, kuris buvo išgelbėtas nuo kirtėjų.

Kalėdos – visų šventė

Vienas iš šios akcijos tikslų – padėti sukurti šventinę nuotaiką tiems, kuriems sunku finansiškai bei populiarinti gamtosaugines idėjas keičiant požiūrį į šventines tradicijas.

į vandenį pamerktos eglės šakos nenubyra ir nenudžiūna iki pat Trijų Karalių šventės.

„Parsinešti Kalėdas į namus kviečiame jau šeštąjį kartą. Tikimės, kad kaip ir kasmet ši akcija ne tik daugybei namų suteiks šventinio jaukumo, bet ir padės išsaugoti mūsų miškus žaliuojančius. Juk didžiosios metų šventės – tai ypatinga nuotaika, nuoširdumas, artimųjų ir draugų būrys ir jas pasitinkant visai nebūtina kirsti eglučių“,– sako akcijos globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Miškininkai pastebi, jog į vandenį pamerktos eglės šakos nenubyra ir nenudžiūna iki pat Trijų Karalių šventės. O praėjus šventėms su eglių šakomis lengviau ir paprasčiau „atsisveikinti“ nei su eglute.

Ruošiasi iš anksto

Visos urėdijos jau pradeda ruoštis akcijai: planuoja, iš kur ir kaip atveš eglių šakas, rūpinasi šakomis, kurios turi būti tvarkingai surinktos miško kirtimų valksmuose. Miškininkai stengiasi paruošti kuo gražesnių šakų, kad žmonės turėtų iš ko pasirinkti.

Kartu su akcija šiemet startuos „Kankorėžių klubas“, kuris veiks Generalinės miškų urėdijos tinklapio „Facebook“ paskyroje. Čia lankytojų laukia linksma užduotis ir prizai.

Akciją organizuoja Aplinkos ministerija ir Generalinė miškų urėdija. 

VIDEO: Parsinešk Kalėdas į savo namus 2014
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie 15min