Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2009 12 18

Kalėdinės liberalų dovanos A.Siaurusevičiui

Iš paskutiniųjų dėl įtakos valstybei kovojantys „valstybininkai“ gali pasidžiaugti radę draugą Liberalų sąjūdžio (LS) vadovo susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio asmenyje. Jis tapo tvirtu užnugariu ištikimam „draugų būrelio“ ruporui, Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) direktoriui Audriui Siaurusevičiui.
Audrius Siaurusevičius .
Audrius Siaurusevičius . / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

LS pirmininkas E.Masiulis parengė dvigubą kalėdinę dovaną į skolas nesulaikomai grimztančio ir neapykantos Andriaus Kubiliaus Vyriausybei nepajėgiančio nuslėpti nacionalinio transliuotojo generaliniam direktoriui A.Siaurusevičiui.

Kol ištikimasis „valstybininkų“ klano ruporas, numojęs į sunkią LRT situaciją, linksmai leido atostogas Jungtinėse Amerikos Valstijose, E.Masiulio vadovaujamos Susisiekimo ministerijos (SM) iniciatyva gruodžio 10-ąją iš posto pasitraukė jau kuris laikas A.Siaurusevičiui gyvenimą nuodijęs Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) direktorius Algirdas Vydmontas, kuris bandė ginti valstybės interesus, reikalaudamas susimokėti milijonines LRT skolas.

Šią savaitę E.Masiulio partijos kolegos, nesiteikdami dalyvauti balsavime, sutrukdė Seime pradėti svarstyti LRT įstatymo pataisas. Jomis siūloma išplėsti nacionalinio transliuotojo veiklą prižiūrinčios LRT tarybos galias ir performavus šį dabar stagnacijos apimtą darinį užtikrinti naujiesiems prievaizdams galimybę svarstyti LRT generalinio direktoriaus tinkamumą eiti pareigas.

Direktoriaus pasiuntinukas

LRTC vadovas A.Vydmontas LRT generaliniam direktoriui A.Siaurusevičiui tapo rakštimi, kai šį rudenį pradėjo reikalauti, kad nacionalinis transliuotojas pagaliau atsiskaitytų už teikiamas transliavimo paslaugas. Kaip skelbta anksčiau, nacionalinio transliuotojo skolos LRTC, kurio didžiąją dalį akcijų valdo valstybė, iki šių metų pabaigos gali išaugti iki 11 mln. litų.

Gindamasis nuo kaltinimų vengiant sumokėti skolas ir taip darant nuostolį savo dalies negaunančiam valstybės biudžetui, A.Siaurusevičius viešai ėmėsi svarstyti, kad LRTC įkainiai neprotingai užkelti, o lėšomis už televizijų – LRT bei komercinių – transliacijas ketinama dengti šios iki šiol pelningai dirbančios įmonės esą patiriamus nuostolius už kovą įdiegto internetinio ryšio MEZON, beje, labai teigiamai įvertinto kitų Europos transliuotojų, teikimą.

A.Siaurusevičius jau prieš kelis mėnesius neslėpė esąs tikras, kad kilęs konfliktas išsispręs jo naudai. Problemą išdėstęs prezidentei Daliai Grybauskaitei, jis ne tik gyrėsi sulaukęs jos supratimo, bet ir tikino, kad šalies vadovė ketina kviestis „ant kilimėlio“ susisiekimo ministrą E. Masiulį, kurio vadovaujamai ministerijai pavaldus LRTC.

Prezidentės atstovai tokias kalbas suskubo paneigi. O štai E.Masiulis užėmė įdomią poziciją: jis ne tik neužginčijo, kad leidžiasi vaikomas LRT direktoriaus, bet ir, užuot ėmęsis ginti valstybei pelno duodančios įmonės interesus, itin liberaliai pareiškė, kad kilęs konfliktas – dviejų įmonių verslo reikalai, tad jos ir turinčios susitarti tarpusavyje, be politikų kišimosi.

„Valstybininkų“ bastionas

Ministro pozicija šiame konflikte palaikyti ne valstybę, valdančią LRTC, bet jos skolininką LRT viešai prieš kurį laiką nusistebėjo buvęs nacionalinio transliuotojo vadovas Kęstutis Petrauskis. „Mane pribloškė susisiekimo ministro E.Masiulio pozicija. Jis kalba absoliučius niekus, negina viešojo intereso, todėl mane tai tiesiog „užvedė“. Juk Telecentras yra viena iš nedaugelio pelningai dirbančių valstybinių įmonių. Valstybė turėtų būti suinteresuota palaikyti tokią bendrovę. Tačiau mes matome, kas vyksta: stengiamasi ją priremti prie sienos ir padaryti nuostolingą. Mūsų akyse naikinamas mokesčių mokėtojų turtas!“ – piktinosi K.Petrauskis.

Tai, kad E.Masiulis imasi ginti A.Siaurusevičiaus interesus, matyt, neturėtų stebinti. Juk sunku būtų patikėti, kad vadinamieji valstybininkai, karštligiškai bandantys išlaikyti bent dalį valstybėje turėtos įtakos, o tai realiausiai šiuo metu galintys padaryti per vienintelį reikšmingesnį postą išsaugojusį A.Siaurusevičių, nebandytų to padaryti. „Draugų būreliui“ ir jo globėju jau seniai tapusiai bendrovei „Dujotekana“ tai neturėtų būti sunku atlikti per E.Masiulį, ne kartą mielai pasinaudojusį valstybės gyvenimui diriguoti užsimojusių verslininkų parama.

Saliamoniškas sprendimas

Vienaip ar kitaip, konflikto tarp LRT bei LRTC atomazga buvo gana netikėta. Prieš kurį laiką, nerasdamas kitos išeities, LRTC dėl nacionalinio transliuotojo skolos kreipėsi į teismą. O netrukus E.Masiulio vadovaujama SM pateikė kuruojamos įmonės vadovui A.Vydmontui siūlymą trauktis iš darbo „šalių susitarimu“, nors iki pensijos jam belikęs pusmetis.

E.Masiulis, kalbėdamas LŽ, tvirtino, kad kalbos apie A.Vydmonto nušalinimą, siekiant pagelbėti A.Siaurusevičiui, yra neteisingos.

„Absoliučiai jokios problemos tokiu būdu A.Siaurusevičius neišsprendė, nes ir toliau reikalausime iš LRT susimokėti skolas. To reikalaus ir naujas vadovas. O visos interpretacijos nieko nevertos, nes A.Vydmontą kaip specialistą vertiname, gali būti, kad jam bus pasiūlyta ir toliau dirbti įmonėje“, – aiškino ministras.

Užduotis – parduoti

Jau šiandien SM šaukiamas LRTC valdybos, vadovaujamos susisiekimo viceministro Rimvydo Vaštako, posėdis, kuriame ketinama skirti naująjį įmonės vadovą. Kas jis – kol kas neatskleidžiama. Tačiau susisiekimo ministras E.Masiulis, kalbėdamas su LŽ, neslėpė, kad viena pirmųjų naujojo LRTC vadovo užduočių bus „labai greitai pateikti siūlymus, ką daryti su MEZON projektu, nes tai visai skirtinga nei kitos LRTC veiklos rūšis“.

„Neatmetu varianto, kad šitą verslą gali tekti ir parduoti“, – patvirtino jis.

Jau kuris laikas netyla kalbos, kad LRTC įdiegta perspektyvi ir daug nerimo kitoms bendrovėms sukėlusi plačiajuosčio interneto MEZON paslauga jau turi savo pirkėją. Kaip teigiama, ją mielai „priglaustų“ mobiliojo ryšio bendrovė „Omnitel“.

Taip pat tvirtinama, kad į LRTC šiuo metu valdomus siųstuvus, leidžiančius teikti skaitmeninės transliacijos paslaugas, esą dairosi TEO LT bei tą patį „Omnitel“ valdanti Švedijos telekomunikacijų bendrovė „Telia Sonera“. Likęs ūkis bei infrastruktūra kol kas liktų SM rankose.

Su tuo, kad dalis įmonės, šiuo metu pelningos valstybei, gali atsidurti privačių bendrovių rankose, sutinka ir neseniai posto netekęs A.Vydmontas.

„Man išėjus, bus, matyt, kitokie politiniai sprendimai, nei buvo iki šiol. Kadangi kitų priekaištų man lyg ir nebuvo – įmonės rodikliai geri, diegiam naujausius produktus, kai kuriuos – pirmieji Europoje. Tad manau, kad dabar pasikeitimų bus“, – kalbėjo buvęs LRTC vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius