Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 22d. 07:09

Kalėdinis sveikinimas sukėlė aplinkosaugininkų pasipiktinimą

Vaizdas iš kalėdinio sveikinimo šalia Pūčkorių atodangos.
Vaizdas iš kalėdinio sveikinimo šalia Pūčkorių atodangos.

Sporto ir laisvalaikio reikmenimis prekiaujanti bei alpinizmą propaguojanti įmonė „Montis Magia“ savo draugus ir kolegas su Kalėdomis pasveikino itin išradingai – nufilmavo vaizdo sveikinimą, kuriame įmonės darbuotojas neva ropščiasi į Pūčkorių atodangą. Tačiau geri jų norai sulaukė aplinkosaugininkų pasipiktinimo, nes šis gamtos objektas yra saugomas.

Į Pūčkorių atodangą besiropščiantis vaikinas tenori sužinoti, kokį atsakymą erelio lizde jam paliko patinkanti mergina. Tačiau šios linksmybės vaizdo klipe baigiasi ligoninėje, o realybėje – aplinkosaugininkų pasipiktinimu.

Vaizdai – sumontuoti

„Montis Magia“ vadovas Andrius Smirnovas 15min.lt užtikrino – niekas į Pūčkorių atodangą nelipo. Esą buvo filmuojama, tarsi ropščiamasi į atodangą, nors iš tikrųjų tebuvo kapstomasi duobėje, o vaizdai tebuvo taip sumontuoti.

Paklaustas, ar nemano, kad toks vaizdas gali ką nors paskatinti iš tiesų pamėginti įlipti į šią unikalią Vilniaus atodangą ir ją gerokai sudarkyti, A.Smirnovas to neneigė. Esą dalis žmonių tikrai supras scenarijų, bet dalis gali pagalvoti, kad tokiu būdu propaguojamas lipimas į šią atodangą.

„Mes šį objektą pasirinkome ne dėl to, kad norėtume į jį įlipti, o kad jis yra įspūdingas, status. Norėjome parodyti savo lipimą, bet savo veiksmais šiam objektui nepakenkėme. Žinome, kad tai saugomas objektas. Mes buvome jo apačioje, kur nusileidome šonu. O filmavome kapstymą duobėje“, – aiškino bendrovės vadovas.

VIDEO: Montis magia 2012 Naujametinis pasveikinimas.mp4

Parko direkcija grasina baudomis

Tačiau tokie paaiškinimai neįtikina Pavilnių regioninio parko, kurio teritorijoje ir yra Pūčkorių atodanga, direktorės Vidos Petiukonienės. Direktorė teigė sulaukusi ne vieno pranešimo apie šį vaizdo klipą ir apie jame matomus vaizdus jau informavusi Aplinkos apsaugos inspekciją.

„Jie juk nėra kokie gatvės vaikėzai, o oficiali įmonė, registruota ir veikianti gamtinėse teritorijose, vykdanti būtent šitokią – antigamtosauginę – propagandą. Jie propaguoja – eik, lipk, draskyk, ir visa tai yra normalu ir net linksma“, – piktinosi V.Petiukonienė.

Direktorės teigimu, svarbu yra ne tai, kad ar lipama buvo į šią, ar į kitą atodangą, bet pats faktas, kad jie propaguoja gamtinių vertybių niokojimą. „Užtenka jau LNK su savo storulių realybės šou nei klausę, nei derinę pasidarė atrakciją – projekte dalyvaujantys storuliai turėjo įkopti į Pūčkorių atodangą. Grupė žmonių karstėsi stačiausiais šlaitais tam, kad įveiktų atodangą. Triukšmas buvo gana didelis, nes tai gamtos paminklo niokojimas, bet dabar lygiai tą patį daro šitie žmonės“, – kalbėjo V.Petiukonienė.

Pavilnių regioninio parko direktorės teigimu, įmonei gresia nuobauda, tačiau tuo jau turės rūpintis Aplinkos apsaugos inspektoriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min