Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalėdoms išleidęs per 400 tūkst. litų Kaunas ketina atsigriebti iš turizmo

Kauno Kalėdų eglė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno Kalėdų eglė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaunas jau papuošė gatves, tiltus girliandomis. Svarbiausias ir brangiausias kalėdinis Kauno objektas – eglė Rotušės aikštėje, kuri bus iškilmingai įžiebta šeštadienį.

Šiais metais miestas skyrė 150 tūkst. litų renginiams, 100 tūkst. miesto eglei ir 165 tūkst. viešųjų erdvių papuošimams. Jau dabar girliandos nušvito ant didžiųjų gatvių stulpų, tiltų.

Eglė iš putplasčio

Kaip sakė jau 6 kartą pagrindinę miesto eglę kurianti menininkė Jolanta Šmidtienė, šiemet eglė pagaminta iš putplasčio indelių.

Organizatoriai žada, kad eglė pirmą karta taps interaktyvi – kiekvienas aplankęs eglę galės įžiebti atskirą jos dalį. „Šis kūrinys vadinsis „Debesų eglė“, nes bus lengva ir plaukianti. Idėja kilo jau pavasarį. Merui pasakiau, kad sugalvojau eglutę, kuri galėtų atrodyti kaip iš debesų padaryta. Į indelius bus dedamas apšvietimas ir taip formuosis „dangaus debesys“, – sakė J.Šmidtienė.

Eglės įžiebimo ceremonija bei šventinis koncertas vyks lapkričio 29 dieną 17.30 val.

Veiks kalėdinis miestelis

J.Šmidtienei patikėta puošti ir visą Rotušės aikštę, Vilniaus bei M.Valančiaus gatves. Pastarojoje esančiame skverelyje bus pastatyta tikra eglutė. Ją išpuošė silpnaregiai ir visai nematantys vaikai. „Jie panaudojo likučius nuo gamintų papuošimų Rotušės aikštės eglei – dugnus, kurie buvo nupjauti nuo putplasčio puodelių. Vaikai kūrė vadovaudamiesi vien lietimo pojūčiais“, – pasakojo J.Šmidtienė.

Laisvės alėjos ir Steigiamojo Seimo aikštės fontanai žiemos laikotarpiu atgims naujomis spalvomis. Čia bus įrengti dar nematyti šviesos fontanai.

Vilniaus gatvėje nuo Istorinės prezidentūros iki Rotušės aikštės stulpai papuošti tikrų eglių šakelėmis.

Kaip ir kasmet, Rotušės aikštėje įsikurs Kalėdų miestelis. Jame veiks 12 namelių. 9 prekybiniai nameliai duris atvers Kalėdų eglutės įžiebimo dieną, o kiti 3, kuriuose vyks nemokamos edukacinės veiklos, duris atvers gruodžio 6 d.

Viename namelyje pasakų senelė kvies pasiklausyti pasakų ir pasižiūrėti gerosios animacijos. Kitame namelyje įsikūrusiose dirbtuvėlėse bus galima pasigaminti įdomių rankdarbių, Mažajame planetariume – susipažinti su planetomis ir žvaigždynais. Kalėdinis miestelis veiks iki sausio 6 d.

Gruodžio 15 d. aikštėje bus išlieta čiuožykla. 

Laisvės alėjos ir Steigiamojo Seimo aikštės fontanai žiemos laikotarpiu atgims naujomis spalvomis. Čia bus įrengti dar nematyti šviesos fontanai.

Studentų skvere bus papuoštos dvi eglės – konkuruoti nusprendė Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai.

Traukia turistus

Kauno turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro direktorius Sigitas Sidaravičius sakė, kad jau nuo vasaros sulaukiantis užsieniečių klausimų apie kalėdinius miesto renginius. „Žmonės domisi, ar Kaune vyks mugės, ar įspūdinga bus pagrindinė miesto eglė ir panašiai. Daug žada atvažiuoti latvių, vokiečių, rusų, lenkų“, – teigė S.Sidaravičius.

Jis minėjo, kad į Kauną taip pat sugrįžta daug emigrantų, kurie gausiai perka, švenčia kavinėse ir taip prisideda prie miesto ekonominio pagyvėjimo.

Jau kelerius metus Kauno eglė sulaukia daug pagyrimų ir laikoma pačia gražiausia bei originaliausia šalyje. „Ji yra labai stiprus traukos objektas iš kitų rajonų, miestų, miestelių“, – mano S.Sidaravičius.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min