Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 22d. 06:30

Kalėdų miestelis pasigenda lankytojų

Kalėdų miestelyje gyvenimas atgyja tik savaitgaliais, o darbo dienomis pirkėjų čia – vos vienas kitas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kalėdų miestelyje gyvenimas atgyja tik savaitgaliais, o darbo dienomis pirkėjų čia – vos vienas kitas.

Sostinės Odminių skvere įsikūręs Kalėdų miestelis darbo dienomis – tuščias ir nykus. Nors čia galima rasti suvenyrų, šviežių bandelių, karštos arbatos ar vyno, Vakarų Europos miestų aikštėse įprasto prieškalėdinio šurmulio neregėti.

Prekybininkai tvirtina, kad miesteliui buvo pasirinkta netinkama vieta, o organizatoriai įsitikinę, jog lietuviai tiesiog neturi tradicijos per Kalėdas lankytis tokiose mugėse.

Kalėdų miestelyje bandeles, karštą arbatą ar vyną, suvenyrus pardavinėjantys prekeiviai neslėpė – žmonių galėtų būti ir daugiau, nes darbo dienomis čia beveik visada tuštoka.

Šiltas kojines, šlepetes pardavinėjanti Vida teigė, kad ypač mažai žmonių užsuka prie namelių, esančių atokiau nuo Gedimino prospekto. „Reklamos gal ir užtenka, bet miesteliui reikėtų kitos vietos. Iš pradžių buvo numatyta mugę surengti Katedros aikštėje, šalia pagrindinės šalies eglės, bet, man atrodo, kad geriausia vieta būtų Rotušės aikštė, kur didelis srautas žmonių, ten lankosi jaunimas, užsieniečiai“, – svarstė Vida.

Prekyba atsigauna savaitgaliais

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ Bandeles pardavinėjanti Daiva įsitikinusi, kad žmonėms trūksta pramogų, kurios juos atviliotų į Kalėdų miestelį.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ Bandeles pardavinėjanti Daiva įsitikinusi, kad trūksta pramogų, kurios žmones atviliotų į Kalėdų miestelį.

Bandeles pardavinėjanti Daiva teigė, kad labai skųstis negali, tačiau vis tik prekyba atsigauna tik vakarais ir savaitgaliais. „Aš manau, kad trūksta pramogų, pritraukiančių žmones. Vien tik namelių neužtenka, žmonės mieliau keliauja į prekybos centrus, kur viskas po ranka ir dar šilta. Trūksta reginio, kuris sudomintų žmones, tuomet jie sustotų ir bandelę suvalgyti ar ką nors įsigyti“, – teigė Daiva.

Karštą arbatą, kavą, vyną ir spurgas pirkėjams siūlanti Rita taip pat įsitikinusi, kad žmonių būtų kur kas daugiau, bet Kalėdų miesteliui pasirinkta ne pati tinkamiausia vieta, pritrūko reklamos, o ir atrakcijų, pramogų mažoka. „Tinkamesnė vieta būtų prie eglių Katedros arba Rotušės aikštėje. Savaitgalį žmonių būna daugiau, bet paprastomis dienomis labai mažai, o juk prekybos vietos brangios, už jas reikia mokėti“, – tvirtino karšto vyno pardavėja.

Pramogų miestelyje pasigedo ir pirkėjai. Vilnietė Ernesta Kalinauskaitė teigė, kad mugėje rado labai gražių angelų, ją sužavėjo šiltos kojinės, tačiau pritrūko šviesos, muzikos. „Kalėdinė nuotaika čia jaučiasi, bet jeigu dar atsirastų, tarkim, ledo arena, tikrai rinktųsi šeimos, vaikai“, – svarstė E.Kalinauskaitė.

Trūksta tradicijų

Tuo tarpu Kalėdų renginius sostinėje organizuojančios bendrovės „Concept events & media“ projektų vadovas Renaldas Gražys sakė neskubantis peikti vietos, kuri šiemet pasirinkta Kalėdų miesteliui. „Pernai miestelį įrengėme Rotušės aikštėje, bet išgirdome tuos pačius skundus – vieta nėra labai patraukli, mažai žmonių. Todėl pardavėjai palaikė idėją šiemet miestelį įrengti Odminių skvere. Žinoma, idealu būtų miestelį įrengti Katedros aikštėje šalia Kalėdų eglės, bet Arkivyskupijos kurija su tuo nesutinka“, – sakė R.Gražys.

Anot jo, vieta Kalėdų miesteliui Odminių skvere atrodo patraukli, gal tiesiog trūksta žmonių nusiteikimo, kad toks miestelis yra ir jame reikėtų apsilankyti. „Trūksta susiformavusios Kalėdų miestelio tradicijos, jis gyvuoja tik antrus metus. Juk per Kaziuko mugę, koks bebūtų oras, suplūsta minios, gal kada taip bus ir su Kalėdų miesteliu“, – sakė R.Gražys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min