Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 10d. 11:42 , Atnaujinta: 2019 sausio 10d. 12:27

Kalėjimo prižiūrėtoja: mane spaudžia išeiti, nes nesutikau „susibendrauti“ su kaliniais

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas

Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime dirbanti jauna pareigūnė teigia jaučianti spaudimą išeiti iš darbo, nes nesutiko užmegzti neformalių santykių su nuteistaisiais, skelbia portalas delfi.lt. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, kad reikia sulaukti ikiteisminio tyrimo pabaigos.

Moteris pasakojo, kad į ją dar studijų metu kreipėsi Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnai, kurie merginai siūlė bendradarbiauti, užmezgant artimus santykius su nuteistaisiais ir išgauti iš jų reikiamos informacijos. Ji atsisakė.

„Aš atėjau dirbti apsaugoje ir priežiūroje, nuteistuosius ir suimtuosius saugoti, o ne užsiimti kažkokiomis veiklomis kaip susibendravimai, kažkokie galbūt flirtavimai, vien tam, kad ištraukti informacijos“, – delfi.lt sakė Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo suimtųjų prižiūrėtoja Laura Kalinauskaitė.

Po to pradėjusi dirbti mergina sakė sulaukusi spaudimo išeiti iš darbo pati, kitaip bus rasta įrodymų, jog ji esą įnešė į kalėjimą narkotikų, sakė sulaukusi grasinimų iš nuteistųjų.

Spaudimo ji teigia sulaukusi iš Gintaro Zaveckio, kuris po feisbuke transliuotų kalinių išgertuvių skandalo atsistatydino iš Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininko pareigų.

Jį pareigose pakeitusi Imuniteto skyriaus viršininkė Jurga Mickienė portalui sakė, jog į L.Kalinauskaitės pasakojimą apie sulauktus grasinimus buvo nedelsiant sureaguota – dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra, trečiadienį kaliniui buvo pareikšti įtarimai.

Lukiškių kalėjimo direktorius Viktoras Davidenko portalui neigė, kad L.Kalinauskaitė buvo verčiama išeiti iš darbo ir vadino ją viena geriausių tardymo izoliatoriaus darbuotojų.

„Prieš du mėnesius ji buvo iškviesta pokalbiui kaip jauna pareigūnė ir kokių nors grasinimų tikrai nebuvo. (...) Prevenciniai pokalbiai ne tik su ja, bet ir kitais darbuotojais vyksta, ar yra blogai, kad savo darbuotojus įspėjame dėl netarnybinių ryšių? Nežinau, kodėl ji taip išsigando“, – sakė jis.

E.Jankevičius: informacijos bus paviešinta atlikus ikiteisminį tyrimą

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius ketvirtadienį išplatintame pranešime teigia, kad Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo pareigūnės L.Kalinauskaitės viešai paskelbta informacija paaiškės baigus ikiteisminį tyrimą.

„Man pradėjus eiti teisingumo ministro pareigas ir viešai pareiškus nepasitikėjimą Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkui G.Zaveckiui, šis praėjusių metų birželį atsistatydino. Džiaugiuosi, kad žmonės kalba ir nebijo atskleisti informacijos“, – sako teisingumo ministras.

Ši pareigūnė pasielgė atsakingai, kuomet praėjusią savaitę kaip tik ir kreipėsi dėl galimai jai daryto spaudimo į Kalėjimų departamento Imuniteto skyrių. Šiame pokalbyje dalyvavo ir Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai. Dėl pateiktos informacijos Kalėjimų departamentas dar praėjusią savaitę pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurį kontroliuoja prokuratūra.

„Tačiau lieka neaišku, kodėl ši pareigūnė nusprendė paviešinti ikiteisminio tyrimo detales. Akivaizdu, kad jautrios informacijos atskleidimas visuomet neigiamai įtakoja ikiteisminio tyrimo sėkmę, kadangi galimi įtariamieji gali susitarti tarpusavyje ar sunaikinti įkalčius“, – teigia E.Jankevičius.

Anot ministro, jis kol kas detaliau negali komentuoti pradėto ikiteisminio tyrimo, nes tai draudžia daryti įstatymai.

„Tačiau ikiteisminiam tyrimui pasibaigus bus paviešinta visa informacija, kad visuomenė sužinotų visą tiesą. Siekiant, kad ikiteisminis tyrimas nekeltų jokių abejonių dėl šališkumo, jis bus perduotas atlikti kitai ikiteisminio tyrimo institucijai“, – sako teisingumo ministras.

Taip pat bus inicijuoti ir tarnybiniai patikrinimai, kuriuose dalyvaus ir Teisingumo ministerijos atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min